Nėštumas > Po gimdymo > Pirmoji diena po gimdymo
 

Pirmoji diena po gimdymo


2014 07 14 | Autorius: Mama.lt
 

Pirmoji diena po gimdymo

Jeigu jūs laukiatės mažylio, tai tikriausiai bent jau truputį bijote ne tik gimdymo, bet ir to, kaip jausitės vos pagimdžiusi. Nesinori imti sekti pasakų, kad tereikia pagimdyti, o tuomet baigsis visi vargai - pagimdžius dar gali būti juntamas diskomfortas, tačiau viskas laikina ir viskas praeina, o kai žinai, ko tikėtis, tai tampa dar ramiau, ar ne?

Taigi, jeigu ruošiatės gimdyti (arba jeigu gimdėte ir dar iki šiol nesuprantate, kodėl tuomet jautėtės vienaip ar kitaip), tai siūlome paskaityti apie tai, kaip jausitės pirmąją dieną vaikeliui gimus.

Pagimdžius palengvėsite 4 - 6 kg, kadangi jumyse jau nebebus 3 - 4 kg sverančio mažiuko, 0,5 - 1 kg sverančios placentos bei apie 1 kg kraujo ir vaisiaus vandenų.

Gimdymas truputį sustabdė jūsų virškinimo procesus, todėl gali pūsti pilvą, jausitės apsunkusi. 

Jeigu gimdėte natūraliai, tai  jausite perštėjimą ir skausmą, gimdymo takai dar išsiplėtę, greičiausiai jie patinę ir nubrozdinti, galbūt ir suplyšę.

Prasideda kraujavimas, vadinamas liochija, dažnai intensyvesnis nei per mėnesines, jis palaipsniui silpnės, pirmas porą dienų išskyros bus kraujingos, vėliau rusvos ir tik po maždaug trijų savaičių jos taps bespalvėmis. Stebėkite, ar jų kiekis staiga nepadidėja, ar išskryos nepradeda skleisti nemalonaus kvapo - jeigu taip, tai sakykite gydytojui, tai pirmi infekcijos požymiai.
Staigiau atsistojus arba pasijudinus pirmosiomis dienomis galite pajausti stipresnį kraujo pliūpsnį, bet viskas gerai, valosi po gimdymo likę kraujo krešuliai, audinių likučiai. Reikėtų naudoti higieninius paketus arba įklotus, bet jokiu būdu ne tamponus! Toje vietoje, kur buvo prisijungusi placenta dabar yra atvira žaidzda, o tamponais labai lengva įnešti infekciją.

Jūsų gimda jau pradeda po truputį trauktis - jausite skausmą pilvo apačioje, panašų, kaip per mėnesines arba kaip sąrėmių metu - skausmas silpnesnis, jeigu gimdėte pirmąjį kartą. Skausmai yra normalus reiškinys, jie sustiprėja, kai žindote vaiką, tai taip pat normalu. Vos pagimdžius jūsų gimda sveria apie 1 kg, o jai reikia gįžti į savo normalią 50 g būseną.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Natūralu, kad susilaukusios mažylio mamaytės greitai išvargsta - kūnas dar nespėja atsigauti po gimdymo, o jau tenka stačia galva...

Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų....

Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti...

Savaitgalį neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ surengtoje šeimų šventėje...

Rašyti komentarą

 
Rasa
2014-01-16 09:59:16
Man sunku prisiminti savo vaikucio gimimo istorija bet manau bus gal ir pravartu ja isgirsti. Gimdimas buvo sunkus dukryte pas mane atejo po venuolikos valandu gimdymo pasibaigusio cezario pjuviu. Man jis buvo atliktas taikant pilna narkoze , Tai savo dukrytesnet nemaciau. Renimacijoi pragulejau tris paras ir kai atgavau samone ejau isproto vyro maldavau kad nufotografuotu ir atnestu nuotrauka kad pamatyciau kaip ji atrodo.Buvo labai keista suprasti kad as mama bet vaikucio su savim neturiu ir net macius neesu . Zinojimas kad ji tam paciam pastate ir gal but verkia o manes nera salia taip skaudino . Kada perkele is renimacijos i skyriu ir atnese mano maze as buvau sukresta tos jausmu bangos kuri mane uzpludo ir visisko sumisimo . skausmai dingo viskas dinga likau tik as ir mano maze.
admin
2013-11-21 09:29:26
Tinklalapyje k r u t y s taskas lt apie krutines ir liemeneles, krutu ligas, apatiniu kelnaiciu mados kitimus ir daug kitos informacijos apoe krutu vezi ir ligas
Nuostabus jausmas
2013-04-26 21:48:17
Nuostabus jausmas,kaip mazyli tau paduoda pirmas minutes,kaip ji apkabini,pamirsti visus skausmus ir nuovargi mano leliukas gime pries 3 menesius ir negaliu pamirsti,kaip ji padejo man ant krutines,buvo 12val 10min nakties,bet mes su vyru is tos laimes nemiegojom visa nakti,nors issikankinusi buvau apie 17val.,kol gime mano dziaugsmas,o leliukas,kaip gime uzvalge ir ismiegojo iki pat ryto ir dabar miegaliukas tikras,pati maitinu ir dziaugiuosi ta laime mielai noreciau dar vieno stebukliuko ir kuo greiciau.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (164)
Elinga