Vaikai > Ugdymas > Mediniai žaislai –...
 

Mediniai žaislai – vargšo ar išradingo mažylio vaikystė?


2013 04 03 | Autorius: Gydu.lt
 

Medinius žaislus tėvai renkasi ne tik todėl, kad jie yra ekologiškesni, ugdantys vaiko vaizduotę. Mažyliams jie iš tiesų patinka – primena tikrus daiktus, taigi ir ne taip greitai pabosta.

Pastaruoju metu tėvai vis labiau domisi mediniais žaislais. Medinių žaislų būna visokių – visai paprastų, tokių, kaip barškučiai, kramtukai, antytės su ratukais, ar įdomių ir sudėtingų, tokių, kaip mediniai konstruktoriai, lavinamieji mediniai traukinukai, kaladėlės, ergoterapiniai žaislai.

„Mažyliui neužtenka vien stebėti, kokius triukus moka jo žaislas, tačiau tenka pačiam įjungti vaizduotę“, – sako Inga Mačiūnienė, elektroninės parduotuvės vaikams „Gydu.lt“ savininkė.

Jos mažasis sūnus Tadas žaidžia su mediniais žaislais. Mamos teigimu, tie žaislai yra paprasti, tačiau Tadukas juos mėgsta, be to, ekologiškai pagaminti mediniai žaislai turi daug mažiau žalingų medžiagų.

Tinklalapis „Natural Parenting Tips“ pabrėžia, kad mediniai žaislai neturi plastikiniams būdingų toksinų. Žinoma, priklausomai nuo to, kaip mediniai žaislai yra spalvinami, apdirbami. Todėl patariama rinktis ekologiškus medinius žaislus.

Vaikai dažnai puola ragauti savo žaislų. Jei mažylis kartais prarytų medinį žaisliuką, jis keltų mažesnį pavojų nei plastikinis, kuriame esančios toksinės medžiagos gali rimtai paveikti žarnyną.

Be to, mediniai žaislai mažiau teršia aplinką. Visų pirma jiems pagaminti reikia kur kas mažiau medžiagų ir darbo. Be to, medis greičiau gamtoje suyra, tuo metu plastikas sunyksta tik per šimtus metų.

Jei ruošiatės turėti ne vieną vaiką, mediniai žaislai yra praktiški. Jie lūžta labai sunkiai ir retai. Tuo metu išsaugoti plastikinius žaislus kelioms kartoms yra iš tiesų sudėtinga užduotis.

Jei jau įsigijote medinį žaislą, žinokite, kad jį, kaip ir plastikinius, reikia valyti. Mažyliai yra smalsūs ir jie tyrinėja savo aplinką, savo žaislus – apžiūri iš visų pusių, pasiklauso, pauosto, ir, žinoma, beveik visuomet stengiasi paragauti žaislo. Tai yra natūralus pažinimo procesas ir savo vaiką sunkiai išmokysite, kad į burną dėti daiktų negalima.

Todėl, kol jis vis dar linkęs ragauti savo žaislus, jums derėtų pasirūpinti, kad jie būtų tinkamai išvalyti ir dezinfekuoti.

Inga, tik nupirkusi žaislą, jį išplauna verdančiu vandeniu ir taip užsitikrina, kad žūtų visos ant žaislo galimai esančios bakterijos.

„Juk kūdikis praktiškai viską ima į burną, todėl itin svarbu pasirūpinti, kad ir vaiko mediniai žaislai būtų dezinfekuoti, neturėtų jokių bakterijų, galinčių susargdinti mažylį“, – sakė parduotuvės „Gydu.lt“ savininkė.

Tačiau ji įspėja, kad žaislo jokiu būdu negalima virinti, nes medis brinksta, žaislas gali sugesti – jį užtenka tik nuplikyti.

Jei jūsų mažylio žaislas purvinas nesmarkiai, užteks jį nušluostyti arba išplauti su muilinu vandeniu. Tačiau jei purvas įsisenėjęs arba sunkiau nuplaunamas, jį nuvalyti galima su alkoholiu suvilgdytu medvilnės gabaliuku.

Medinių žaislų parduotuvė „Wooden toys store“ įspėja – niekada nevalykite medinių žaislų su baldų valymo priemonėmis. Jose esama toksinių medžiagų, kurios gali lengvai patekti į jūsų mažylio organizmą.

Medinių žaislų dezinfekcijai rinkitės acto ir vandens mišinį. Žaislus plaukite ir dezinfekuokite pastoviai.

Žinoma, norėdami užtikrinti savo mažylio saugumą, rinkitės tik kokybiškus, ekologiškus medinius žaislus. Tik kokybiški mediniai žaislai bus patikimesni už plastikinius ir ne taip greitai lūš.

Tegul vaikystė būna nerūpestinga.


 
Taip pat skaitykite
Vaikai tėvams dažnai užduoda begalę klausimų. Pasak fizikos mokytojos Rigondos Skorulskienės, šiandien jau nesvarbu, jei tėvai...

Mūsų pasaulis yra kupinas įdomubių, kurios žavi tiek mus, tiek ir mūsų mažylius. Parinkome šiek tiek įdomių, nesudėtingų faktų,...

Jungtinėse Amerikos Valstijose vykdyta mokytojų apklausa atskleidė, kad 82 procentai jų socialinį tinklą „Facebook“ per savaitę...

Jungtinėse Amerikos Valstijose „Pearson“ atlikta apklausa, kurioje dalyvavo 15-19 metų šios šalies moksleiviai,...

Rašyti komentarą

 
workie
2013-05-27 22:05:29
Kaip dažnai jūs nusiviliate kai vaikai neatlieka jiems paskirtų darbų, tokių kaip: -Išnešti šiukšles -Susitvarkyti kambarį -Paruošti namų darbus -Nupjauti žolę -Grįžti namo __ val. iki __val. ir t.t. ? Turime sprendimą! Užsukite www . workie . lt arba www . facebook . com / workie . mokus !
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (153)
liucijus ir kajus