Jurga Misevičienė, šlapimo nelaikymo profilaktika ir gydymas
 

Jurga Misevičienė, šlapimo nelaikymo profilaktika ir gydymas


 

Jurga Misevičienė, šlapimo nelaikymo profilaktika ir gydymas

VšĮ „Inkocentras“ direktorė Jurga Misevičienė, konsultuoja šlapimo nelaikymo prevencijos, profilaktikos, gydymo ir sausumą užtikrinančių priemonių kompensavimo klausimais.

 

Klausimus galite pateikti komentarais arba el. paštu juste.karpaviciute@novamedia.lt

 

Šlapimo nelaikymas – išsprendžiama problema

Apie sveikatos problemas dažnai mėgstame nutylėti. Ypatingai vengiame prisipažinti sergantys tais atvejais, kai ligos – intymios, o visuomenės požiūris į jas – neigiamas. Vienas tokių negalavimų yra šlapimo nelaikymas arba inkontinencija. Ši liga vargina ne tik pagyvenusias, bet ir jaunas moteris. Bijodamos prisipažinti medikams jos kenčia nuo pablogėjusios gyvenimo kokybės nežinodamos, kad šią ligą įmanoma gydyti.

Svarbu ieškoti sprendimų

Šlapimo nelaikymas yra būsena, kai nevalingai išteka bet koks kiekis šlapimo. Net ir kosėjant, čiaudint ar dirbant fizinį darbą ištekėję keli šlapimo lašai gali reikšti ligą. Susimąstyti apie esamą šlapinimosi problemą reikėtų ir tuo atveju, jei noras šlapintis užeina labai staigiai, šlapinamasi aštuonis ir daugiau kartų per dieną, du ir daugiau kartų per naktį, šlapinantis jaučiamas skausmas, ne visada pavyksta pasišlapinti, jaučiate skausmą ar šlapimo srovė silpnėja ar trūkinėja. Pastebėjus bent vieną šių simptomų reikėtų kreiptis į gydytoją konsultacijai ir ieškoti būdų palengvinti esamą situaciją.

Apsisaugoti nuo šlapimo nelaikymo gali padėti įvairūs fiziniai pratimai, subalansuotas maistas, fizioterapija, elgesio terapija. Sergantiems inkontinencija įmanomas gydymas vaistais, operaciniais būdais, be to, gyvenimo kokybę gerina ir sausumą užtikrinančios priemonės – įklotai bei sauskelnės.

Gali vesti depresijos link

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Po gimdymo ginekologo pamiršti nereikėtų. Klausimus galite pateikti komentarais ir el. paštu kristina.juostaite@novamedia.lt

Dar planuojant vaiką reikia apsilankyti pas odontologą, ir suprantant, jog mažiausiai metus negalėsite atlikti jokių rimtų procedūrų,...

Pasiryžus motinystei reikia susitaikyti su būsimais kūno pokyčiais. Vis dėlto šie pakitimai nėra negrįžtami, todėl neturėtų...

Gintautas Pocius – klinikos „Grožio chirurgija“ ortopedas – traumatologas gali konsultuoti pėdų deformacijos, stuburo,...

 
 
Klausti

 
Irma
2012-10-26 11:31:05
Šiuo metu laukiuosi ketvirtą mėnesį. Kartais išteka keli lašeliai šlapimo. Ar vertėtų sunerimti, ar tai tik nėštumą lydintis veiksnys? Kokių priemonių imtis?

Taip, sunerimti reiktų, kad ateityje neišsivystytų didesnio laipsnio šlapimo nelaikymas. Augant vaisiui problema tik didės, nes didėdama gimda spaus šlapimo pūslę. Pradėkite daryti Kėgelio pratimus: dešimčiai sekundžių sutraukite tarpvietės raumenis ir atleiskite. Kartokite po 10-15 kartų 3 - 4kartus per dieną. Pratimų nenustokite daryti iki pat gimdymo ir po jo, jau pogimdyminiame periode. Tai padės Jums ne tik susitvarkyti su šlapimo nelaikymu, tačiau greičiau atsistatysite ir po gimdymo. Šie pratimai aplinkiniams nepastebimi, juos galite daryti bet kur.
Augustė
2012-10-26 11:24:22
Mano tėtis serga parkinsono liga ir nelaiko šlapimo. Ar įmanoma gauti kompensuojamų priemonių? Jei taip, į ką kreiptis dėl kompensavimo?

Jei Jūsų tėčiui nėra nustatytas nuolatinės slaugos poreikis, jam kompensuojamos priemonės nepriklauso. Jei nustytas, turite kreiptis į savo šeimos gydytoją, kad išrašytų kompensuojamas priemones.
Justė
2012-10-26 11:23:51
Prižiūriu šlapimo nelaikančią mamą. Jai 80 metų, dėl sveikatos problemų ji yra gulintis ligonis. Kokias priemones nuo šlapimo nelaikymo geriausia naudoti norint palengvinti jos sunkią kasdienybę?

Rekomenduojama naudoti juostines sauskelnes. Jas gulinčiam pacientui lengviau uždėti, nei anatomines. Dienos metu rekomenduojama mažesnio sugėrimo, nakčiai – didesnio, ant lovos užtiesti paklotą. Paciento prausimui bei intymių vietų higienai, keičiant sauskelnes, rekomenduočiau naudoti specialų plovimo kremą. Jis atstoja vandenį, muilą ir drėkina, jo nereikia nuplauti vandeniu. Naudojant tokį kremą ant odos uždedama mikroplėvelė, kuri neleidžia vystytis praguloms.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (220)
Brigita