Sveikata > Šeimos sveikata > Nemokamos paskaitos...
 

Nemokamos paskaitos būsimoms ir esančioms mamytėms


2012 10 10 | Autorius: Mama.lt, sxc.hu nuotr.
 

Nemokamos paskaitos būsimoms ir esančioms mamytėms

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (VVSB) nuo 2010 m. vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui. Programos metu būsimos ir esamos mamos konsultuojamos psichologinės ir fiziologinės būklės kitimo kausimais, sužino, kaip kurti saugią kūdikiams aplinką, kaip apsaugoti save ir būsimą ar jau gimusį vaikelį nuo nepageidaujamų sunkių infekcinių susirgimų ir kitų užkrečiamų ligų.

Statistika rodo, jog 9 procentai moterų nėštumo metu išgyvena depresiją, o pogimdyvinė depresija ištinka apie 10–15 procentų gimdyvių. Šia liga gali susirgti bet kuri neseniai pagimdžiusi moteris, tačiau tai nereiškia, kad ji yra blogesnė mama ar prasčiau pasiruošusi motinystei. Depresija – tai liga ir moteris niekuo dėta, kad susirgo, – jai tiesiog būtina pagalba, nes pati negali įveikti pokyčių, kuriuos organizme sukelia hormonų kaita. Priežasčių, darančių įtaką depresijos vystymuisi, yra ir daugiau, todėl žinant jas galima sumažinti riziką susirgti šia liga.
Laiku nenustačius pogimdyvinės depresijos diagnozės ir neskyrus tinkamo gydymo, liga gali išsivystyti į chronišką depresiją ir trukdyti formuotis motinos bei kūdikio tarpusavio prieraišumui.

Prisirišimas prie mamos vaikui labai svarbus dviem aspektais: suteikia galimybę ne tik tenkinti fizinius poreikius, bet ir kurti psichikos struktūrą. Be šio ypač artimo ryšio vaikas negali tinkamai psichologiškai bręsti bei įgyti bendravimo su aplinka įgūdžių.

Susirgusi depresija mama pati nepastebi, kad serga. Ir ne tik ji. Nors apie tai kalbama ir tarsi visi žino, kad egzistuoja tokia liga, artimiesiems nelengva pripažinti, kad žmona, duktė ar draugė susirgo. Jei nieko nedaroma, iš šios duobės moteris gali ilgai neišlipti.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (196)
Armantė