Namai > Augintiniai > Kaip teisingai maudyti...
 

Kaip teisingai maudyti naminius gyvūnėlius?


2014 05 13 | Autorius: Mama.lt, sxc.hu nuotr.
 

Kaip teisingai maudyti naminius gyvūnėlius?

Dauguma mūsų mažųjų draugų nepavadinsi švaruoliais, ir jei galėtų, jie maudytųsi tik lyjant lietui. Tačiau auginant namuose, augintinį tiesiog būtina maudyti, nes nuo to priklauso ir visų šeimos narių sveikata.

Tiesa, gyvūnams gyvenantiems užmiesčio name, dažnas maudymas nebūtinas, tačiau miesto gyvūnams maudynės turi tapti norma – juk tiek daug dulkių nusėda ant jų kailio.

Ką ir kada galima maudyti?

Dažniausiai maudyti reiktų šunis, kadangi jie daugiausiai laiko praleidžia lauke lyginant su kitais naminiais gyvūnais. Katės – švarą mėgstantys gyvūnai, jos dažnai pačios save prausia, todėl ir maudyti jas reiktų tik tada, jei kada išeina pasivaikščioti už kambario ribų.

Jūrų kiaulytes, žiurkėnus, žiurkes, triušius prausia labai retai, tačiau jei yra poreikis, įpilkite į dubenį šiek tiek vandens ir tik tuomet įleiskite gyvūną.

Daugumai papūgų patinka vanduo ir jos mielai jame turškiasi, jei rūpestingas šeimininkas pasirūpina tokiu indu narve.
Galima paukščio narvą pastatyti į vonią ir paleisti nedidelę vandens srovę iš dušo. Tačiau būkite atidūs ir neišgąsdinkite paukštuko, o jei jis yra apsipratęs, paišdykaukite kartu su vandeniu.

Kuo reikia maudyti?

Gyvūnus maudyti reiktų be prausimosi priemonių, kadangi net ir pats saugiausias šampūnas paveikia odos lipidų sluoksnį, o tai skatina ir imuniteto mažėjimą.

Jei jau gyvūnas stipriai išsipurvino arba jo kailiui reikia apsaugos nuo parazitų, naudokite tik specialias gyvūnams priemones. „Žmogiškosios“ čia kategoriškai netinka.

Šunų ir kačių maudymo taisyklės

Nedideliems gyvūnams užteks ir nedidelio dubens, o su stambiais teks dalintis savo vonią. Jei gyvūno ilgas kailis, prieš tai jį iššukuokite ir tik po to pradėkite maudyti.

Vandens temperatūra turėtų būti apie 40-45 C. Sudrėkinkite gyvūno kailį taip, kad neliktų sauso plotelio, tuomet ištrinkite šampūną ir gerai išmuiluokite. Nuplauti putas reiktų kruopščiai, atidžiai plaukite jautrias vietas: paausius, pažastis, papilvę.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Šunelio pasirinkimas - atsakingas procesas, ypač, jeigu tai pirmasis jūsų augintinis arba šeimoje auga vaikai. Kiekvienas tinkamai...

Jeigu jaučiatės prislėgti, neturite jėgų ir sveikatos – pabendraukite su gyvūnais! Jie padeda įveikti tiek fizinį, tiek dvasinį...

Pulmonologai sako, kad kai kalbame apie pasyvų rūkymą – kvėpavimą tabako dūmais užterštu oru – labiausiai pažeidžiamos...

Kol sporto klubai sudarinėja gardžias dietas šeimininkams, Lietuvos šunų mylėtojai nusitaikė į naują, bene tobulą meniu jų...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (233)
Arvile