Vaikai > Laisvalaikis > Artūras Zuokas: „Knygos...
 

Artūras Zuokas: „Knygos padeda siekti svajonių“


2012 09 01 | Autorius: Jolita Juknevičiūtė
 

Artūras Zuokas: „Knygos padeda siekti svajonių“

Vilniaus Rotušės aikštėje susirinkusiems vaikams miesto meras Artūras Zuokas skaitė ištraukas iš savo mėgstamiausios vaikiškos knygos. Ištrauka iš knygos „Vilniaus legenda“ pažymėtas finalinis „Alma littera“ inicijuoto projekto „Augu skaitydamas“ renginys, kurio metu didžiųjų miestų merai ragina vaikus skaityti. Liepos ir rugpjūčio mėnesį merai vaikams taip pat skaitė didžiuosiuose šalies miestuose – Klaipėdoje, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje.

Pasak Vilniaus mero Artūro Zuoko, knygos padeda vaikams siekti svajonių – skaitantis vaikas turi turtingesnį žodyną, lakesnę vaizduotę, jam geriau sekasi mokykloje, todėl užaugęs jis gali daugiau pasiekti gyvenime.

„Mano paties vaikystė prabėgo su knyga. Knygose rasdavau ne tik pačių smagiausių istorijų, jas skaitydamas apkeliaudavau ir daug šalių bei kraštų, pažindavau įdomių žmonių. Visuomet labai domėjausi Lietuvos istorija, norėjau kuo daugiau sužinoti apie jos sostinę. Todėl šiandien ir pasirinkau skaityti apie puikų, nuostabų pasakų ir legendų miestą – Vilnių“, – renginio metu sakė A. Zuokas.

Merų skaitymus organizavusios įmonių grupės „Alma littera“ generalinis direktorius Gintautas Mažeika pasakojo, kad renginiai susilaukė didelio visuomenės susidomėjimo. Iš viso didžiuosiuose miestuose pasiklausyti merų atėjo beveik tūkstantis gyventojų – vaikų darželių, vaikų namų auklėtinių bei tėvų su vaikais.

„Mažiesiems skaityti svarbiausius miesto žmones – merus – pakvietėme neatsitiktinai. Taip norėjome parodyti, kad lydimi knygų vaikai užaugę gali pasiekti visų savo užsibrėžtų tikslų. Tikimės, kad šie renginiai tiek patiems vaikams, tiek jų tėveliams padėjo suprasti, kad skaitymas yra ne tik prasmingas laisvalaikio užsiėmimas, bet ir galimybė užsitikrinti geresnę ateitį“, - sakė G. Mažeika.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Dauguma vaikų žaidimų aikštelių panašios - jose rasime sūpynes, spalvotas karstykles, galbūt nedidelį namelį ar smėlio...

Mamytė Hannah Yarker ir tėtis Kyle Armstrong iš Mančesterio (Anglija) susilaukė nuostabių dukrų. Dailios mergytės tikrai neprimena...

Sportas – ypatingai svarbus sveikos gyvensenos elementas tiek suaugusiųjų, tiek vaikų gyvenime. Vaikystėje formuojasi ir kūnas, ir...

Sophia iš Konektikuto (JAV) yra linksma, miela ir draugiška mergytė, tačiau plati šypsena slepia daugybę sunkių...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (163)
AUSTĖJA