Namai > Interjeras > Gerų pažymių šalis:...
 

Gerų pažymių šalis: puošiame vaikų kambarį rugsėjo 1-ajai


2012 08 29 | Autorius: Mama.lt
 

Jūsų vaikas pagaliau eina į mokyklą? Ir vaikui, ir tėvams – tai didelis pasiekimas. Mokyklinukas – tai visai kitas statusas. „Aš jau didelis, aš jau suaugęs!“ – atrodytų jis apie tai galvoja. Todėl šią datą reikia atšvęsti: tėvai didžiuojasi ir džiūgauja kartu su savo pirmoku.

Mamos kepa pyragus, puošia kambarius balionais... Tačiau juk norėtųsi jau nuo pat pirmų savo žingsnių mokykloje pasijusti iš tikrųjų mokyklinukui. Štai jums keletą idėjų.

Į kelionę po gerų pažymių šalį galite pradėti nuo žemėlapio: nieko nėra smagiau nei analizuoti didžiųjų keliautojų maršrutus ir sudarinėti pačiam kelionių planus. Ypač, jei žemėlapis – visa kambario siena. Arba kilimas. Galite nupirkti specialius tapetus. Ir būtinai įsigykite specialius smeigtukus, vėliavėles, kuriomis vaikas galėtų pasižymėti sau svarbias vietas: kuriose buvo ar nori lankytis.

O kokia gi vaikų šventė be saldainių? Būkite išradingi: paimkite seną atlasą, sulankstykite iš jo puslapių laivelius ir sudėkite ten saldainius. Galite pasiplaukioti!

Gaubliai visuomet masina vaikus: jie juos mėgsta sukinėti, skaitinėti. Tačiau jis gali turėti ir visai kitą funkciją, ne tik pažintinę – galite įsigyti šviestuvą gaublį. Arba gaublį–slėptuvę. O gal turite tetą, kuri dievina rankdarbius? Arba pati tokia esate? Puiku! Tuomet tereikia numegzti kamuolėlį ir apsiuvinėti jį žemynais. Juk paprasta?

Žinot, kas vaikams suteiks tikrą džiaugsmą? Galimybė rašyti. Ant lentos. Ant popieriaus. Todėl pagalvokite, kur kambaryje galėtų tilpti mokyklinė lenta: grafitinė, magnetinė, markerinė... Jei lenta netelpa vaiko kambaryje, pagalvokite apie kitas erdves: galbūt ir jums tokia lenta puikiai tiks, kad parašytumėte: „Brangusis, nepamiršk nupirkti pieno.“

Taigi, nuo ko prasideda mokykla? Žinoma, kad nuo abėcėlės. Ir ją vaikas mokysis visus metus. Todėl pagalvokite, kur ir kaip galite į kambarį patalpinti visą abėcėlę. Galbūt ant kiekvieno baldo po raidę. Galbūt tam skirkite visą sieną. Išmėtykite ant lovos mažas pagalvėles su raidėmis. Pavadinkite kiekvieną stalčių ar lentynas skirtingomis raidėmis. Tik nebūkite nuobodūs – juk kiekviena raidė stebuklinga!

Tarp raidžių išmėtykite ir skaičius. Beje, skaičiukai puikiai žiūrėsis ir ant rugsėjo 1-osios torto ar pyragaičio. O geriausiai susipažinti su skaičiais padės pakabintas vaiko kambaryje kalendorius, dideliais langeliais, kur jis gali įrašyti savo dienos įvykius ir netgi planuoti savo laiką. Jei turite vietos, būtinai kieme ar pačiame vaiko kambaryje ant grindų nupieškite „klases“, kur jis galėtų ne tik pašokinėti, bet ir pasimokyti skaičių eilės.

O koks mokyklinukas be laikrodžio? Nors ir ne didelis, bet ryškus ir žaismingas laikrodukas tiesiog būtinas. Tegul vaikas nebijo bėgančių minučių: užaugti dar suspės, o dabar tegul džiaugiasi vaikišku laiku.

Paversite viską į žaidimą, ir mokytis bus lengviau.


 
Taip pat skaitykite
Nuotraukų galerija ant namų sienos spinduliuoja jaukumu ir šiluma - juk tuomet kasdien žvelgiame į pačius brangiausius prisiminimus,...

Šiuolaikinės virtuvės gali atrodyti labai įvairiai, tačiau vienas populiarėjantis elementas turėtų sužavėti daugelį....

Nerūdijančio plieno, granitinės, keramikinės bei tektonito plautuvės – tik dar vienas įrodymas, kad „Franke“ yra...

Kaip apibūdintumėte svajonių virtuvę? Ar ji būtų erdvi, moderni, minimalistiškai jauki bei su įmontuota modernia, patogaus valdymo...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (184)
Lliė