Gydytojas akušeris ginekologas Artūras Šalaševičius
 

Gydytojas akušeris ginekologas Artūras Šalaševičius


 

Gydytojas akušeris ginekologas Artūras Šalaševičius

Klausimus galite pateikti komentarais ir el. paštu kristina.juostaite@novamedia.lt

Po gimdymo ginekologo pamiršti nereikėtų

Pogimdyvinis laikotarpis dažnai mamai kelia klausimų. Greta rūpesčių dėl kūdikio, baiminamasi dėl įvairių po gimdymo galinčių atsirasti problemų, komplikacijų, nežinoma, ko tikėtis. Svarbu žinoti, kokios problemos dažniausiai pasitaiko pagimdžius ir kada būtina kreiptis į ginekologą.

Vizitas pas ginekologą – po 2 mėnesių

Po gimdymo moters organizme vyksta daugybė fiziologinių pokyčių. Tuo metu, kai po nėštumo ir gimdymo atsistatinėja organizmas, traukiasi gimda ir makštis, mažėja sąnarių ir raiščių elastingumas, krūtyse prasideda pieno gaminimasis. Jei visi šie procesai vyksta be problemų, pas ginekologą apsilankyti reikėtų praėjus 6 – 8 savaitėms. Žinoma, abejojant dėl savo sveikatos būklės, pajutus skausmus, pradėjus kraujuoti ar karščiuoti į ginekologą kreiptis būtina anksčiau.

Problemas išspręsti nesudėtinga

Po gimdymo gali kilti problemų dėl kraujavimo iš gimdos ar tarpvietės gijimo po buvusio plyšimo ar kirpimo. Be to, pasitaiko ir problemų, susijusių su maitinimu – laktostazė (pieno susilaikymas krūtyje) ir mastitas (krūties uždegimas). Jas sprendžiant kartais pakanka pakoreguoti maitinimo krūtimi įpročius ar skirti gimdos susitraukimus skatinančius medikamentus.

Dažniausiai tai būna nedidelės problemos ir užtenka šeimos gydytojo konsultacijos, tačiau pasitaiko atvejų, kai šeimos gydytojas siunčia konsultacijai ir apžiūrai pas ginekologą. Žinoma, jei po gimdymo moteris nori privačios konsultacijos, ji visada gali kreiptis ir pati. Jei į gydytoją kreipiamasi pavėluotai, gali tekti vartoti antibiotikus ar gultis į ligoninę.

Lytinis gyvenimas – po aštuonių savaičių

Dažnai pagimdžiusiai moteriai kyla klausimų ir dėl tolimesnio lytinio gyvenimo. Svarbu suprasti, jog situacija pasikeitė ir gyvenimas bus truputį kitoks nei anksčiau. Po gimdymo per aštuonias savaites sveikos gimdyvės organizmas pilnai atsistato ir po konsultacijos su ginekologu, aptarus kontracepcijos metodą, galima pradėti lytinį gyvenimą.

 


 
Taip pat skaitykite
VšĮ „Inkocentras“ direktorė Jurga Misevičienė, konsultuoja šlapimo nelaikymo prevencijos, profilaktikos, gydymo ir...

Dar planuojant vaiką reikia apsilankyti pas odontologą, ir suprantant, jog mažiausiai metus negalėsite atlikti jokių rimtų procedūrų,...

Pasiryžus motinystei reikia susitaikyti su būsimais kūno pokyčiais. Vis dėlto šie pakitimai nėra negrįžtami, todėl neturėtų...

Gintautas Pocius – klinikos „Grožio chirurgija“ ortopedas – traumatologas gali konsultuoti pėdų deformacijos, stuburo,...

 
 
Klausti

 
Renata
2012-09-10 14:53:56
Turiu vaiką, kuriam jau 8 metai, norėtumėm su vyru antro vaikelio, bet deja nėra. Kokios priežastys tą lemia, ar reikia kreiptis pas gydytojus, ką daryti?

Jums būtina kreiptis pas ginekologą, o prieš tai ištirti vyro spermą, nors ir turite vaikelį.
Violeta
2012-09-10 14:53:42
Sveiki, norėjau paklausti: 19 metų dariausi medikamentinį abortą, bet po jo nebuvau pas ginekologą. Ar man reikėtų apsilankyti? Po aborto praėjo jau metai. Ačiū už pagalbą.

Paprastai rekomenduojamas echoskopinis tyrimas po 2 savaičių. Jei viskas baigėsi gerai ir dabar mėnesinės reguliarios ir nepagausėję, tai pas ginekologą reikia apsilankyti profilaktiškai - kartą metuose.
Indrė
2012-08-30 12:05:21
Laba diena, pagimdžiau prieš septynis mėnesius ir vis dar nėra mėnesinių. Kartais užeina labai gausius, bet po to vėl dingsta. Ar tai normalu ir kaip elgtis?

Sudėtinga nustatyti problemos priežastį neapžiūrėjus. Rekomenduoju konsultacijai ir apžiūrai apsilankyti pas ginekologą. Be to, būtų labai gerai, jei ateidama konsultacijai turėtumėte kalendorių su sužymėtomis dienomis, kada kraujavote. Atlikus ultragarso tyrimą bus galima išsiaiškinti problemos priežastį ir rekomenduoti geriausius sprendimo būdus.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (160)
Adas