Gydytojas odontologas, burnos chirurgas Vaidas Varinauskas
 

Gydytojas odontologas, burnos chirurgas Vaidas Varinauskas


 

Gydytojas odontologas, burnos chirurgas Vaidas Varinauskas

Burnos sveikatos problemas būtina išspręsti iki nėštumo

Konsultuoja Vaidas Varinauskas, klinikos „Grožio chirurgija“ gydytojas odontologas, burnos chirurgas.

Klausimus galite pateikti komentarais ir el. paštu kristina.juostaite@novamedia.lt

Visuomenėje yra daugybė mitų apie burnos sveikatą nėštumo metu. Sakoma, kad kiekvienas vaikas moteriai kainuoja po vieną dantį. Vis dėlto tokiais gandais pasikliauti nereikėtų – dar planuojant vaiką vertėtų apsilankyti pas gydytoją odontologą ir išspręsti visas esamas problemas.

Nėštumo metu chirurginiu būdu gydyti nerekomenduojama

Svarbu žinoti, jog nėštumo ir maitinimo laikotarpiais nerekomenduojamos chirurginės operacijos dėl galimų pooperacinių komplikacijų. Odontologinių intervencijų ypatingai patariama vengti 1 ir 3 nėštumo trimestruose. Nėštumo laikotarpiu ir pagimdžius, gijimo procesas moters organizme vyksta sudėtingiau, todėl žinant, jog teks naudoti nuskausminamuosius, o vėliau vartoti antibiotikus, patariama burnos operacijas atlikti tik nutraukus maitinimą.

Dėl šios priežasties dar planuojant vaiką reikia apsilankyti pas odontologą, ir suprantant, jog mažiausiai metus negalėsite atlikti jokių rimtų procedūrų, išspręsti visas burnos sveikatos problemas. Žinoma, nėštumo ar maitinimo metu, esant poreikiui, skubi pagalba pasitarus su ginekologu teikiama visuomet.

Padidėja rizika

Nėštumo metu dantų sveikatos problemų rizika šiek tiek padidėja. Besilaukiančios moterys dažnai skundžiasi pykinimu iki vėmimo, o skrandžio rūgštingumas burnos gleivinei ir dantims daro neigiamą poveikį – padidėja karieso rizika, formuojasi dantenų uždegimas. Tiesa, dėl bet kokių odontologinių problemų pirmiausia reikia kreiptis į bendrosios praktikos gydytoją odontologą, kuris, jei reikia, nukreipia pas burnos chirurgą.

Visuomenėje sklandantis mitas, kad kiekvienas vaikas moteriai kainuoja po vieną dantį, nėra teisingas. Moters organizme nėra mechanizmo, kuris tiesiogiai ar netiesiogiai savintųsi kalcį iš kiečiausių organizme audinių – emalio ir dentino.

Pajutus skausmą būtina kreiptis į medikus

Pas odontologą patartina profilaktiškai lankytis bent du kartus per metus, o pajutus net ir menkiausią skausmą, būtina kuo greičiau kreiptis į medikus. Kitu atveju, gali išplisti odontologinė infekcija, kuri yra viena agresyviausių ir pavojingiausių burnos sveikatos ligų ir nėščiajai, ir vaisiui. Be to, yra mokslinių tyrimų duomenų, siejančių lėtinę infekciją burnos srityje su priešlaikiniu gimdymu.

 


 
Taip pat skaitykite
VšĮ „Inkocentras“ direktorė Jurga Misevičienė, konsultuoja šlapimo nelaikymo prevencijos, profilaktikos, gydymo ir...

Po gimdymo ginekologo pamiršti nereikėtų. Klausimus galite pateikti komentarais ir el. paštu kristina.juostaite@novamedia.lt

Pasiryžus motinystei reikia susitaikyti su būsimais kūno pokyčiais. Vis dėlto šie pakitimai nėra negrįžtami, todėl neturėtų...

Gintautas Pocius – klinikos „Grožio chirurgija“ ortopedas – traumatologas gali konsultuoti pėdų deformacijos, stuburo,...

 
 
Klausti

 
Jorė
2012-08-17 10:23:44
Laba diena. Pirmuoju nėštumo trimestru buvo sugedęs vienas dantis, odontologas per keletą apsilankymų jį sutvarkė, ištraukė nervą, skaudėti buvo nustoję. Pagimdžius skausmas vėl atsirado. Ar nervo ištraukimas nereiškia, jog dantis – tarsi nebegyvas ir jo skaudėti neturėtų? Kaip patartumėte elgtis?

Pagal jūsų pasakojimą darau prielaidą, kad gydymo metu jums neatliko rentgeno tyrimo, kuris yra būtinas norint tinkamai įvertinti danties šaknies gydymo kokybę. Dėl šaknies kanale likusios infekcijos galimi pūlinių formavimaisi, kas, tikėtina, ir kelia jums skausmus. Rekomenduočiau kreiptis į gydytoją odontologą apžiūrai ir ištyrimui.
Raminta
2012-08-17 10:23:23
Laba diena. Mano sūnui aštuoneri metai ir dar neiškritus iltiniams dantims, virš jų ėmė augti nauji, kreivi nuolatiniai dantys. Kaip patartumėte elgtis?

Situacija, kai neiškritus pieniniam dantukui šalia ima augti nuolatinis, yra gana dažna. Rekomenduočiau kreiptis į odontologą ortodontą, kuris profesionaliai jums pagelbės ir nuspręs, kokių priemonių imtis.
Janina
2012-08-17 10:23:05
Sveiki. Prieš savaitę man atliko danties rovimo operaciją – išrovė protinį dantį. Jau penkta diena šalia rovimo vietos atsirado keistas gumbiukas, liečiant liežuviu ima skaudėti. Kas man galėtų būti, ką rekomenduotumėte?

Protinio danties rovimas nėra labai lengva operacija. Jei po jos jums kyla nerimas, rekomenduoju apsilankyti pas operavusį mediką. Jūsų atveju tai gali būti aštraus žandikaulio krašto kalimasis per danteną arba žaizdos susiuvimo vietoje susiformavusi dantenos raukšlė. Vis dėlto man sunku ką nors pasakyti nemačius problemos, todėl patariu pasirodyti odontologui.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (141)
Viltė