Virtuvė > Patarimai > Kaip išsirinkti alyvuoges
 

Kaip išsirinkti alyvuoges


2013 04 06 | Autorius: Mama.lt, sxc.hu nuotr.
 

Kaip išsirinkti alyvuoges

Net ir vaikai žino, kad alyvuogės yra vienos iš pačių naudingiausių maisto produktų. Alyvuogėse yra labai daug aktyvių medžiagų, vitaminų ir tai puiki priemonė, norint lieknėti, išvalyti organizmą nuo toksinų ir sureguliuoti kepenų darbą, taip pat puiki profilaktinė priemonė skrandžiui, kraujotakos sistemai ir kepenims. Tai pat alyvuogės normalizuoja arterinį spaudimą, gerina vyrišką potenciją ir labai naudingos sergantiems diabetu.

Šiuo metu galima įsigyti alyvuoges bet kokioje parduotuvėje, visur jos yra naudojamos ir yra be galo populiarios. Kad teisingai pasirinktumėte, pirkdami alyvuoges, nereikia skaityti enciklopedijų ir skambinti į Graikiją – tiesiog reikia žinoti tam tikrus niuansus.

Dauguma žino, kad alyvuogės parduodamos konservuotos ir sveriamos. Jei perkate sveriamas alyvuoges, geriausiai įsigyti jas be jokių pažeidimų ir defektų, teisingos formos ir standžios konsistencijos.

Rinkdamiesi alyvuoges su kauliuku reikia atkreipti dėmesį į tai, kad alyvuogės minkštimas turi būti didesnis nei kauliukas – tik tokie vaisiai yra kokybiški ir skanūs. Kartais sveriamos alyvuogės yra farširuotos paprika, citrina, svogūnu ir kitais produktais – jos puikiai tinka ne tik užkandžiams, bet ir prie įvairių patiekalų.

Konservuotos alyvuogės parduodamos alaviniuose ir stikliniuose induose. Alaviniai indai yra itin populiarūs, populiaresni už stiklinius, kadangi jie yra pigesni. Nors pakuotė neturi ypatingos reikšmės. Prieš įsigyjant alyvuoges, būtina atkreipti dėmesį į žymėjimą ir išstudijuoti etiketę.

Pagrindinė konservuotų alyvuogių charakteristika yra galiojimo laikas ir vaisiaus kalibras. Kalibras – tai alyvuogių dydis, kuris susideda iš dviejų skaičių ir rašosi per pasvirą brūkšnį, pavyzdžiui, 240/260. Kuo mažesni skaičiai ant etiketės, tuo didesni vaisiai.

Kreipiant dėmesį į galiojimo datą, reikia pastebėti, kad stiklinės taros galiojimo laikas yra trys metai, o alaviniuose induose konservuotų alyvuogių – du metai, natūraliai konservuotos alyvuogės saugomos ne ilgiau nei šešis mėnesius.

Pirkdami alyvuoges atidžiai susipažinkite ir su produkto sudėtimi, jei yra kažkokių priedų, pavyzdžiui, E 270 arba E 579, geriau tokių alyvuogių nepirkite.
 


 
Taip pat skaitykite
Mokėjimas išvirti sultinį - svarbus kulinarinis įgūdis. Sultinį galima panaudoti labai plačiai: patiekti prie pyragėlių ar kibinų,...

Kava – neatsiejamas kiekvieno ryto palydovas, tačiau ne tik. Šį, kūną atgaivinantį bei energijos ir žvalumo suteikiantį...

Kas lėmė tokį stulbinantį lauko kepsninių populiarumo šuolį? Pažvelkime, kas paskatino lauko grilinių populiarumo augimą Lietuvoje...

Ar jums patinka mielinės tešlos bandelės su cinamonu, varške, obuoliais, troškintais kopūstais, lašinukais ar...

Rašyti komentarą

 
Sandra
2012-08-18 20:42:16
Labai naudinga. Puikus straipsniukas
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (198)
Viktorija