Nėštumas > Po gimdymo > Šlapimo nelaikymas po gimdymo
 

Šlapimo nelaikymas po gimdymo


2013 01 23 | Autorius: Mama.lt, sxc.hu nuotr.
 

Šlapimo nelaikymas po gimdymo

Po gimdymo moterys susiduria su įvairiausiais ypatumais, kurie sunkina naujai iškeptos mamytės padėtį. Šlapimo nelaikymas po gimdymo gana dažna problema. Tačiau tikrai šią problemą išspręsti galima.

Priežastys

Taip jau atsitinka, kad po gimdymo moteris gali nelaikyti šlapimo ir šlapintis savaime po čiaudėjimo, kosėjimo arba vos pakėlusios kelius į viršų. Viso to priežastis – susilpnėję dubens dugno raumenys. Šis raumuo turi ašuonsienio formą aplink vaginą ir išangę. Normalios būsenos raumenys yra kaip patikimi pilvo apačios laikytojai, o svarbiausiai – kontroliuoja šlapimo pūslės susitraukinėjimą. Taip pat šie raumenys kontroliuoja ir vaginos susitraukimus bei žarnyno tuštinimąsi.

Gimdymas daro įtaką šių raumenų susilpnėjimui. Ir tai gali būti tiek natūralus gimdymas, tiek ir Cezario pjūvis. Tačiau dažniausiai šlapimo nelaikymas yra kaip trauminio gimdymo arba antro kitų gimdymų pasekmė. Beveik pusė moterų kenčia dėl šios problemos pogimdyminiu periodu.

Kaip šalinti problemą

Šlapimo nelaikymą reiktų gydyti teisingai ir viską daryti iš eilės. Būtinai apsilankykite pas gydytoją: įsitikinkite, ar tai ne šlapimo pūslės uždegimas.

Antra, nereikėtų vengti gerti skysčių, vandens. Dehidratacija tik dar labiau skatins šlapimo išsiskyrimą. Ir šlapinimasis, skausmai, spaudimas tik sustiprės, ypač jei turite ir uždegimą. Tiesiog būtina palaikyti teisingą gėrimo režimą. Tačiau būtina atsisakyti gazuotų, tonizuojančių gėrimų, kavos, alkoholio.

Apie 90 proc. šlapimo nelaikymą galima pašalinti specialių pratimų pagalba. Visų pirma – tai Kėgelio pratimai. Beje, jų praktikavimas nėštumo metu yra puiki profilaktikos priemonė prieš šlapimo nelaikymą.

• Visų pirma reikia pajusti reikiamus raumenis. Atsigulkite, išskėskite kojas. Atpalaiduokite šlaunų, pilvo ir sėdmenų raumenis. Įtempkite raumenis ties išange ir vagina taip lyg bandydamos sulaikyti šlapimą, lyg „liftu keldamos krovinį“ kanalu. Kvėpuokite lygiai. Pilvo nereikia įtraukti, o šlaunų suspausti.

• Įtempkite dubens dugno raumenis ir vis kelkite juos į viršų. Kvėpuokite lygiai. Iš pradžių įtempkite raumenis ties pirma stotele, po to „kelkite“ į viršų ir vėl įtempkite. Ir taip įtempinėkite iki viršaus.

• Raumenų sutraukinėjimą reiktų keisti greitais ir lėtais judesiais. Svarbu, kad pratimai būtų atliekami reguliariai ir maksimaliai dažnai.

Šlapimo nelaikymą gali pašalinti ir elektromiostimuliacija. Ir tik labai retais atvejais yra įsikišama chirurginiu būdu, dažniausiai atliekant vietinį nuskausminimą. Bet kokiu atveju nereikėtų laukti ir kentėti šio nepatogumo. Pasirūpinkite savo sveikata laiku!
 


 
Taip pat skaitykite
Natūralu, kad susilaukusios mažylio mamaytės greitai išvargsta - kūnas dar nespėja atsigauti po gimdymo, o jau tenka stačia galva...

Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų....

Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti...

Savaitgalį neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ surengtoje šeimų šventėje...

Rašyti komentarą

 
Lora
2016-05-19 15:53:15
Šlapimo nelaikymas tai problema, kuri mane kamavo 6 mėnesius.. Atsikratyti šios problemos pavyko tik lazerio procedūrų pagalba. Procedūras atlikau čia: http://www.azuolynomedicinosklinika.lt/prp-injekcijos-ginekologijoje/prp-injekcijos-ginekologijoje-lytinio-gyvenimo-pagerinimui-slapimo-nelaikymo-problemos-gydymui
Lora
2016-05-19 15:51:38
Šlapimo nelaikymas tai problema, kuri mane kamavo 6 mėnesius.. Atsikratyti šios problemos pavyko tik lazerio procedūrų pagalba. Procedūras atlikau čia: http://www.azuolynomedicinosklinika.lt/prp-injekcijos-ginekologijoje/prp-injekcijos-ginekologijoje-lytinio-gyvenimo-pagerinimui-slapimo-nelaikymo-problemos-gydymui
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (153)
Patricija