Virtuvė > Patarimai > Kaip supaprastinti darbą...
 

Kaip supaprastinti darbą virtuvėje


2013 03 25 | Autorius: Mama.lt, sxc.hu nuotr.
 

Kaip supaprastinti darbą virtuvėje

Virtuvėje mes praleidžiame labai daug laiko. Kartais patiekalai yra ruošiami ilgai, o jų ruošą reikia pastoviai stebėti. O valgyti žmogus turi 3-5 kartus per dieną. Be to, skaniau valgomas yra šviežiai paruoštas maistas, todėl gaminti reikia beveik kasdien.

Kai kurie patiekalai, pavyzdžiui, žirnių sriuba, yra ruošiama labai ilgai. Vis dėl to, yra ir tam tikros gudrybės, kaip sutrumpinti laiką gaminant maistą. Be to, yra ir patarimų, kurie ne tik pagreitins maisto gamybą, bet ir optimizuos visą gaminimo procesą.

Produktų pjaustymas visuomet vyksta ant pjaustymo lentučių, todėl reikia pasirūpinti, kad jos būtų patogioje jums vietoje – „po ranka“. Geriausiai turėti tris lenteles: žaliems produktams, tešlos minkymui, paruoštiems produktams.

Tokiu būdu jūs turėtumėt tris parengtas lenteles, kurias galite naudoti visas iš karto ir jų nereikėtų plauti po kiekvieno produkto.

Jei nesužiūrėjote maisto gamybos ir puodas pridegė, tuomet puodą statykite į šaltą vandenį – tam, kad nuodėguliai priliptų prie dugno, o likusią gerą maisto dalį galite perpilti į kitą puodą.

Jei pastebėjote, kad jūsų žalumynai nuvyto, ir neturite laiko nusipirkti naujų, pastatykite juos į šalto vandens stiklinę, įpylę ten šiek tiek acto.

Jei jums reikia citrinos sulčių, bet nereikia jos visos išspausti, galite pradurti adata skylutę ir išspausti reikiamą kiekį sulčių.

Norėdami, kad paukštienos odelė būtų gražiai apskrudus, aptepkite ją tiršta grietine.

Jums nereikės vis išmesti sužiedėjusią duoną, jei šalia duoninėje padėsite ir žalios bulvės. Beje, jei pjaustote duoną patys, prieš raikant peilį pamirkykite keletai minučių į verdantį vandenį.
 


 
Taip pat skaitykite
Mokėjimas išvirti sultinį - svarbus kulinarinis įgūdis. Sultinį galima panaudoti labai plačiai: patiekti prie pyragėlių ar kibinų,...

Kava – neatsiejamas kiekvieno ryto palydovas, tačiau ne tik. Šį, kūną atgaivinantį bei energijos ir žvalumo suteikiantį...

Kas lėmė tokį stulbinantį lauko kepsninių populiarumo šuolį? Pažvelkime, kas paskatino lauko grilinių populiarumo augimą Lietuvoje...

Ar jums patinka mielinės tešlos bandelės su cinamonu, varške, obuoliais, troškintais kopūstais, lašinukais ar...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (191)
Mergaiciuke