Virtuvė > Patarimai > Naudingi patarimai, kaip...
 

Naudingi patarimai, kaip išsirinkti mėsą


2013 01 07 | Autorius: Mama.lt, sxc.hu nuotr.
 

Naudingi patarimai, kaip išsirinkti mėsą

Mėsa – vienas dažniausiai naudojamų maisto produktų, tai svarbus mitybos produktas jau keletą tūkstančių metų. Šiuo metu mėsa vis dar išlaiko stiprias pozicijas ant mūsų stalo. Ko gero, sunkiai rasite vaišių stalą be mėsos patiekalų.

Tačiau šiuo metu sutinkama ir nemažai problemų dėl nekokybiškų maisto produktų bei ekologijos.

Kaip gi teisingai rinktis mėsą? Mėsą reikia rinktis šviežią. Nes pats svarbiausias kokybiškos mėsos rodiklis – jos šviežumas, kadangi nešviežia mėsa gali iššaukti įvairias ligas ir kitus pavojus žmogaus organizmui.

Šviežia mėsa turi turėti savo charakteringą spalvą: veršiena turi būti rausvos, jautiena – tamsiai raudonos spalvos. Be to, bet kokia šviežia mėsa turi turėti ploną rausvai baltą plėvelę. Šviežia mėsa yra gana tampri, t.y. paspaudus pirštu, atsiradusi duobelė gana greitai pradingsta ir mėsos gabalas įgauna pirmykštę formą. Šviežią mėsą galima nustatyti pagal charakteringą kvapą, kuriame neturėtų būti jokių priemaišų. Atkreipkite dėmesį ir į riebalus, kurie turėtų būti šviesios spalvos.

Kokybiškos mėsos pjūvis yra raudonos spalvos su pilku atspalviu. Be to, jei renkatės šaldytą mėsą, ji turi būti tvirta, o pabeldus turi skambėti aiškus atgarsis. Vos tik atitirpusi dalis turi būti raudonos spalvos.

Jei mėsos vaizdas ir kvapas atšildytos mėsos iššaukia jums kokių nors įtarimų dėl šviežumo, net negaminkite iš jos jokių patiekalų. Ir tik dėl to, kad išvengtumėte sveikatos pavojų. Būkite dėmesingi.

 


 
Taip pat skaitykite
Mokėjimas išvirti sultinį - svarbus kulinarinis įgūdis. Sultinį galima panaudoti labai plačiai: patiekti prie pyragėlių ar kibinų,...

Kava – neatsiejamas kiekvieno ryto palydovas, tačiau ne tik. Šį, kūną atgaivinantį bei energijos ir žvalumo suteikiantį...

Kas lėmė tokį stulbinantį lauko kepsninių populiarumo šuolį? Pažvelkime, kas paskatino lauko grilinių populiarumo augimą Lietuvoje...

Ar jums patinka mielinės tešlos bandelės su cinamonu, varške, obuoliais, troškintais kopūstais, lašinukais ar...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (182)
Mazys