Ortopedas–traumatologas Gintautas Pocius
 

Ortopedas–traumatologas Gintautas Pocius


 

Ortopedas–traumatologas Gintautas Pocius

Gintautas Pocius – klinikos „Grožio chirurgija“ ortopedas – traumatologas konsultuoja pėdų deformacijos, stuburo, sąnarių problemų klausimais.

Nėščiosioms į ortopedą - traumatologą dėl skausmų kreiptis būtina

Pastojusi moteris neišvengia kūno pokyčių: nėščiosios organizmas prisitaiko palaikyti vaisiaus gyvybę, ruošiasi artėjančiam gimdymui. Dažnai pastojusios moterys nežino, kaip prisitaikyti prie atsiradusių pokyčių.

Laiku gydomi skausmai problemų nesukels

Nemažai iššūkių nėščiosioms kelia didėjantis svoris - vidutiniškai nėštumo metu priaugama 11 – 16 kilogramų. Tai lemia kūno svorio centro pasikeitimą bei didesnę apkrovą kojoms, pėdoms, stuburui. Dėl to gali atsirasti skausmai ir deformacijos, būti pažeistos vidinės sąnarių struktūros, susidėvėti sąnaryje esanti kremzlė, plyšti kelio sąnaryje esantys meniskai.

Pasitaiko atvejų, kai nėštumo metu išsivysto plokščiapadystė, kai tam tikri pėdos raiščiai neišlaiko padidėjusio svorio, išsitampo ar plyšta. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į skausmą gaktoje, nes ši sritis gali sukelti nemažai skausmų bei komplikacijų – paskutiniame nėštumo trimestre ji būna itin veikiama vaisiaus masės, dėl to gali išsiskirti gaktinė sąvarža.

Laiku negydomos problemos gali pavirsti į ilgalaikes, kurios nedingsta ir pagimdžius. Į medikus reikėtų kreiptis vos pajutus skausmą, kurio anksčiau nebuvo. Laiku suteikta pagalba gali padėti išvengti chirurginio gydymo bei komplikacijų.

Profilaktinės priemonės

Norint nepatirti nėštumo sukeliamų fizinių skausmų reikėtų rinktis avalynę su komfortiškais įdėklais, minkštais, amortizuojančiais padais – taip išvengiama papildomo krūvio. Be to, profilaktiškai galima užsiimti kasdienėmis judesio mankštelėmis be papildomo krūvio. Judesio metu sąnariniu skysčiu įtrinama ir pamaitinama kremzlė, o tai apsaugo nuo sąnario pakitimų. Siekiant išvengti stuburo deformacijų, kurios atsiranda dėl pasikeitusio moters svorio centro, rekomenduotina dėvėti specialius pilvą prilaikančius ir dalį krūvio nuo nugaros nuimančius korsetus.

Klausimus galite pateikti komentarais ir el. paštu kristina.juostaite@novamedia.lt


 
Taip pat skaitykite
VšĮ „Inkocentras“ direktorė Jurga Misevičienė, konsultuoja šlapimo nelaikymo prevencijos, profilaktikos, gydymo ir...

Po gimdymo ginekologo pamiršti nereikėtų. Klausimus galite pateikti komentarais ir el. paštu kristina.juostaite@novamedia.lt

Dar planuojant vaiką reikia apsilankyti pas odontologą, ir suprantant, jog mažiausiai metus negalėsite atlikti jokių rimtų procedūrų,...

Pasiryžus motinystei reikia susitaikyti su būsimais kūno pokyčiais. Vis dėlto šie pakitimai nėra negrįžtami, todėl neturėtų...

 
 
Klausti

 
Gertrūda
2012-06-28 11:33:10
Mano dukrytė labai mėgsta vaikščioti basom kojom. Namuose basa vaikšto visada, lauke nuolatos prašo nuimti batukus. Ar dažnas vaikščiojimas basom kojom gali turėti neigiamos įtakos vaiko stuburui, laikysenai, kojoms?

Dažnas vaikščiojimas basomis ant žolės ar smėlio, kurie stimuliuoja padus, yra sveika ir patartina. Jei dukrytė ir namie vaikšto basomis kojomis, kur yra kietas, sintetinis paviršius, tuomet tai gali paveikti pėdos struktūrą ir paskatinti plokščiapadystės vystymąsi.
Joana
2012-06-28 11:32:57
Nėštumo metu priaugau iš tiesų daug svorio - net 12 kilogramų. Skaudėjo kojas, nugarą. Pastebėjau, kad kairiojoje pėdoje atsirado nemalonus pakitimas - kauliukas prie didžiojo kojos piršto išsikišo kur kas labiau nei yra dešiniojoje pėdoje. Po gimdymo pėda neatsistatė, ilgiau pavaikščiojus ima skaudėti. Ar įmanoma tai išgydyti ir atstatyti pėdą nechirurginiu būdu?

Tai vadinama kauliukų deformacija. Jei ji pastebima pirmojoje stadijoje, galima gydyti konservatyviais, nechirurginiais būdais: avalynės įdėklais, silikoniniais tarpupirščiais, specialiais įtvarais. Naudojant tokias priemones įmanoma sustabdyti deformacijos didėjimą ar visiškai atstatyti pėdos pakitimus. Jei kauliukų deformacija pastebima antroje ar trečioje stadijoje, be chirurginio gydymo neapsieinama.
Gerda
2012-06-28 11:32:42
Per nėštumą priaugau nemažai svorio. Ar dėl to keičiasi ir mano pėdos linkiai?

Be abejo, tai gali turėti įtakos pėdos skliautų pasikeitimams. Žinoma, tai nėra būdinga visoms moterims, tačiau pasitaiko atvejų, kai dėl padidėjusio krūvio pėdoms, raumenims ir sausgyslėms pėdos skliautai mažėja.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (141)
ŪLA