Vaikai > Vaiko priežiūra > Turėti vaikų kai kurioms...
 

Turėti vaikų kai kurioms šeimoms per brangu


2013 02 06 | Autorius: Modesta Kairytė
 

Turėti vaikų kai kurioms šeimoms per brangu

Mažiausiai 3000 litų – tiek reikia turėti laukiantis naujagimio, ir čia tik mažiausia suma pradinėms išlaidoms. Tokią sumą internetinėje apklausoje įvardino didžiausia dalis tėvų ir ji neturėtų kelti abejonių, kad skurdesnėms šeimoms būtina pagalba. Pasak Raudonojo Kryžiaus draugijos, šioms skurdžiai gyvenančioms šeimoms nuolat trūksta vaikų auginimui skirtų daiktų. Socialinėse paraštėse yra ir dauguma daugiavaikių šeimų, bei tos, kuriose vaiką augina tik vienas suaugęs žmogus.

Apklausos duomenimis, kurios metu buvo siekiama sužinoti, kiek besilaukdami naujagimio tėvai išleido pinigų vaiko auginimui skirtiems būtiniausiems daiktams (drabužėliai, vežimas, automobilinė kėdutė, vonelė, lovytė ir kt.), 28 proc. respondentų išleido daugiau nei 3000 litų. Panašus respondentų skaičius (26 proc.) tam skyrė 1500-2000 Lt ir gerokai mažiau apklaustųjų (16 proc.) vaiko krepšelį sudarė 1000-1500 Lt.
„Iš tiesų, tėvų, besilaukiančių kūdikių išlaidos labai didelės. Kokybiškas vežimėlis kainuoja virš 1000 litų, taip pat nebus apseita be vonelės, lovytės ar drabužėlių. Manau, kad tėvams, kurie viską perka iš savo lėšų, reikia turėti bent 3000 litų. Tai nemaži pinigai, todėl raginame dalintis su skurdesnėmis šeimomis. Šiuo metu vykstančioje akcijoje „Dalinkimės vaikyste“ tėvai noriai neša jiems jau nereikalingus vaikų daiktus, nes kiekvienas žmogus, susilaukęs vaiko žino, kiek daug lėšų reikia naujagimio auginimui“, – sako prekių vaikams parduotuvių tinklo „Kotryna“ mažmeninės prekybos vadovas Laimonas Bazilius.

Lietuvos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 2009 m. duomenimis, šeimų su trimis ir daugiau vaikų skaičius viršijo 40 tūkst. Šioms šeimoms labiausia trūksta pagrindinių vaikų auginimui skirtų daiktų: vaikiškų vežimėlių, nešyklių, vaikiškų drabužėlių.

Pasak Raudonojo Kryžiaus draugijos socialinės paramos ir slaugytojų programos vyr. administratorės Zitos Juškienės, praeitais metais jie suteikė pagalbą vaikų drabužėliais ir daiktais 55 organizacijoms ir išdalino 20 tonų vaikiškų rūbelių.

„Į draugiją kasdien užeina mokytojai, socialiniai darbuotojai, organizacijų atstovai, dauguma iš jų kreipiasi dėl pagalbos auginantiems vaikus. Dažnai ateina ir močiutės, kurioms rūpi jų anūkai, jos mato, kaip jų vaikams sunku auginti vaiką, žino, ko jiems trūksta. Labai džiaugiamės, kad per tokias akcijas kaip „Dalinkimės vaikyste“ į „Kotryna“, „Baby City“, „Vaikų miestas“, „Cipollino“ parduotuves atsakingi tėveliai suneša nemažai visokių reikalingų daiktų“, - sako Z. Juškienė.
 


 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
sanita
2013-02-06 13:39:41
dideles sumas isleidzia tie teveliai kurie negalvoja jog vaikas greitai auga ir ten rubeliu begale nusipirke net kai kuriu nespeja aprengti kaip jie jau buna issaugti as 1 dukritei isleidau 600lt ir ji visko turejo ir tikrai buvau patenkinta mazom islaidom :)
Inga
2013-02-06 13:37:24
is kur tokiso sumos, laukiausi ir tikrai tiek pinigu neisleidom aisku jei nori kad tavo vaikas turetu viska nauja tai zinoma as nesuprantu tu tevu kurie pvz perka vezimuka vos ne automobilio kaina kam to reikia ar nuo to vaikas bus protingesnis yra geriausiu vezimuku ir naudotu kuriuos teveliai parduoda man tai pvz kainavo tik pampersai misinukai ir kelios smulkmeneles viska kita turejom visi is visu pusiu draugai atidave o tokias sumas leisti skaitau tai neprotinga
Marija
2013-02-06 13:36:29
Tikrai, suma nežmoniška. Galima puikiausiai apsieiti su trečdaliu ir net dar mažiau. Aišku, neprotingi tėveliai pasiduoda pirkimo manijai, kad vaikui tikrai "nieko negaila" ir perka kas brangiausia, bet nebūtinai reikalingiausia.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (182)
Andželikutė