Sveikata > Moters sveikata > Menstruacinio ciklo...
 

Menstruacinio ciklo sutrikimų priežastys


2013 01 27 | Autorius: Mama.lt
 

Menstruacinio ciklo sutrikimų priežastys

Šiuo metu menstruacinio ciklo sutrikimai yra vienas labiausiai paplitusių ginekologinių negalavimų. Nors kartą gyvenime su tuo susiduria beveik visos moterys. Tačiau vienas dalykas – „atsitiktinis nusimušimas“, sukeltas streso, o kitas dalykas – pastovūs užsilaikymai. Kaip sugrąžinti organizmui normalų biologinį ritmą?

Pirmosios menstruacijos, kaip taisyklė, prasideda 12-14 metų. Pirmaisiais metais ciklas nusistovi. Ir vis dėl to, pirmaisiais metais turėtų būti ne mažiau nei 8 ciklai. Jei po 14 metų menstruacijos vis dar neprasidėjo, mergaitei reikia išsitirti.

Ciklo trukmė skaičiuojama nuo pirmosios menstruacijų dienos iki kitų menstruacijų pradžios: mažiausiai 21, daugiausiai – 33 dienos. Rimta problema yra 14 ir daugiau dienų užlaikymas (kartais jis trunka iki 6 mėnesių). Būna ir atvirkščios situacijos, kai menstruacijos atvirkščiai prasideda per dažnai.

Iš kitos pusės, jei daug metų ciklas trukdavo 21-22 dieną, o tada staiga pailgėjo – tai irgi signalas nerimui. Reiktų atkreipti dėmesį ir į išskyrų trukmę: ar nuo 5-7 dienų procesas nesutrumpėjo iki 1-3.

Kaltųjų paieškos

1. Dažniausia ir pati banaliausia priežastis – mažojo dubens organų infekcija. Todėl visų pirma būtina išsitirti ir išgerti antiuždegiminius vaistus. Jei problema iš tikrųjų buvo infekcija, ciklo sutrikimai neturėtų daugiau kartotis.

2. Žymiai sudėtingesnė situacija, kai ciklo nereguliarumas priklauso nuo hormoninių sutrikimų. Jie gali kilti dėl įvairių priežasčių, todėl tai galima išsiaiškinti tik tyrimų pagalba. Šiuo atveju būtina ištirti ir skydliaukę, kadangi hormonų pusiausvyra gali būti susijusi arba su jos hiperfunkcionalumu, arba atvirkščiai – sumažėjusiu aktyvumu. Kartais problema gali būti susijusi ir su antinksčių funkcijos pakitimais.

3. Hormoniniai sutrikimai gali vykti ir kiaušidėse. Ir nebūtinai dėl to, kad šiuo metu vyksta uždegimas. Deja, priežastis gali būti aukštas infekcinis indeksas vaikystėje, t.y. dažnos peršalimo ligos mergaitėms iki 12 metų.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Sakoma, kad rankos apie žmogų gali pasakyti kur kas daugiau, nei mums atrodo. Manikiūras šiuo metu yra tokia pat svarbi moters...

Kas gali būti geriau nei valandėlė praleista karštoje vonioje, vartinėjant žurnalą, klausantis ramios muzikos ir mėgaujantis...

Kiekviena moteris nori puikuotis dailia figūra, tačiau reta turi pankankamai laiko bei finansinių galimybių mankštintis sporto klube,...

Moterys žino, kad Herpes virusas sukelia lūpų pūslelinę, tačiau tik retai kuri yra girdėjusi, kad kiti virusai gali sukelti dar rimtesnes...

Rašyti komentarą

 
davies ruth
2016-06-06 01:43:22
Mes siūlome paskolas 2% palūkanų norma, verslo ir asmeniniais tikslais taikyti dabar susisiekti su mumis elektroniniu paštu mūsų (daviesruthfirm@gmail.com)
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (212)
Miglyte