Virtuvė > Patarimai > Kaip virti raudonąsias...
 

Kaip virti raudonąsias pupeles?


2013 01 27 | Autorius: Mama.lt, flickr.com nuotr.
 

Kaip virti raudonąsias pupeles?

Gamtoje galima rasti daugiau nei 200 pupelių rūšių. Yra baltosios ir raudonosios, juodosios ir purpurinės, o taip pat egzistuoja ir dekoratyvinės pupelės. Populiariausia ir labiausiai paplitusi rūšis yra raudonosios rūšies pupelės, vadinamosios Kidni. Pupeles daug kas mėgsta, juk jos ne tik skanios, bet ir naudingos mūsų sveikatai ir organizmui.

Pagal baltymų kiekį pupeles galima lyginti su mėsos produktais, todėl patiekalai iš pupelių mėgiami sutinkant vegetarus svečius. Pupelės išsiskiria maloniu skoniu su riešutiniu prieskoniu, o tai leidžia derinti šį patiekalą su įvairiais prieskoniais, taip pat gaminti jų pagrindu padažus.

Jei jau susiruošėte virti pupeles, jums reikės pačių pupelių, kiaurasamčio, o taip pat ir plataus puodo, kuriame ir virs pupelės. Visų pirma pupeles reikia gerai išvalyti nuo įvairių nešvarumų: išberkite jas ant stalo ir išvalykite visas šiukšles, įvairius akmenėlius, o taip pat išrinkite pupeles netinkančias virimui.

Tuomet reikia nuplauti pupeles: įpilkite jas į kiaurasamtį ir kruopščiai nuplaukite po tekančiu vandeniu. Kai pupelės nuplautos, jas būtina užmerkti maždaug 8 valandoms – palikite jas mirkti nakčiai. Į puodą išberkite nuplautas pupeles ir užpilkite vandeniu. Vandens turi būti dukart daugiau nei pačių pupelių.

Po aštuonių valandų nupilkite vandenį nuo pupelių ir vėl užpilkite tokiu pačiu kiekiu vandens. Užkaiskite puodą, o užvirinus sumažinkite ugnį ir virkite pupeles apie valandą.

Kaip virti raudonąsias pupeles, jei neturite laiko jas užmerkti? Pabandykite pasinaudoti šiuo patarimu. Į didelį puodą įpilkite vandens, užvirinkite jį, o į virintą vandenį suberkite paruoštas pupeles (aprašyta aukščiau). Uždarykite puodą dangčiu ir vėl užvirinkite puodą, praėjus dviems minutėms išjunkite ugnį ir palikite uždengtą puodą šiltoje vietoje valandai. Po valandos pupeles kruopščiai išmaišykite, jei reikia – pripilkite vandens ir vėl pastatykite virti.
 


 
Taip pat skaitykite
Mokėjimas išvirti sultinį - svarbus kulinarinis įgūdis. Sultinį galima panaudoti labai plačiai: patiekti prie pyragėlių ar kibinų,...

Kava – neatsiejamas kiekvieno ryto palydovas, tačiau ne tik. Šį, kūną atgaivinantį bei energijos ir žvalumo suteikiantį...

Kas lėmė tokį stulbinantį lauko kepsninių populiarumo šuolį? Pažvelkime, kas paskatino lauko grilinių populiarumo augimą Lietuvoje...

Ar jums patinka mielinės tešlos bandelės su cinamonu, varške, obuoliais, troškintais kopūstais, lašinukais ar...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (153)
liucijus ir kajus