Vaikai > Vaiko priežiūra > Dalinimosi džiaugsmas:...
 

Dalinimosi džiaugsmas: kelis gyvenimus gali turėt žaislai ir kiti vaikų daiktai


2013 01 31 | Autorius: Modesta Kairytė
 

Dalinimosi džiaugsmas: kelis gyvenimus gali turėt žaislai ir kiti vaikų daiktai

Internetinė apklausa parodė, kad iki šiol tik apie 32 proc. tėvelių nebereikalingus vaikų žaislus ir daiktus atiduoda draugų arba giminių (27 proc.) vaikams, 15 proc. stengiasi parduoti, 6 proc. pasilieka būsimam kūdikiui, dar tiek pat – išmeta. Bet kokiu atveju svarbu, kad vaikas žaistų su švariais ir dezinfekuotais žaislais, o jo priežiūrai būtų naudojami specialiai išvalyti daiktai. Ar atsakingai atiduodame panaudotus vaikų žaislus ir daiktus? Kaip reiktų juos paruošti prieš atiduodant giminių, draugų vaikams ar labdarai?

Pasak Raudonojo kryžiaus draugijos slaugos socialinės paramos ir slaugytojų programos vyr. administratorės Zitos Juškienės, renkant žaislus labdarai žmonės nėra įpareigoti juos specialiai paruošti, tačiau smagu, kai atnešami prižiūrėti ir tvarkingi daiktai. Šiuo metu rengiama akcija „Dalinkimės vaikyste“, kurios metu Raudonojo kryžiaus draugija kartu su prekių vaikams parduotuvių tinklais „Kotryna“, „Baby City“, „Vaikų miestas“, „Cipollino“ renka nenaudojamus vaikų žaislus ir jų auginimui būtinus daiktus.

„Kadangi akcija vyksta jau antrus metus, galima pastebėti, kad žmonės noriai neša žaislus ar vaikų daiktus, bet dažnai jie nebūna perplauti ar išvalyti. Mes perduodame daiktus daugiavaikėms šeimoms ir vienišoms motinoms, taip pat pabėgėlių vaikams Pabradėje įpareigodami juos pasirūpinti žaislų ir daiktų higiena. Žinoma, kai kurie gavę žaislus ar daiktus juos tik paviršutiniškai išvalo, tad svarbu, kad žmonės žinotų, kaip tinkamai išvalyti vaikų rūbelius, žaislus ir kitus daiktus“, - sako Z. Juškienė.

Kaip prižiūrėti vaikų daiktus ir žaislus?

Žmonėms būtina įsiminti šią taisyklę: bet ką dedant į lentynas su mintimi „gal prireiks“, būtina išskalbti ar išvalyti, kad daiktas nebūtų suvarpytas kandžių ar paliktas su įsisenėjusiomis dėmėmis. Ši geroji praktika turėtų įsigalioti ir kalbant apie labdarą.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (280)
Gabrielė