Namai > Santykiai > Tobulo tėčio taisyklės
 

Tobulo tėčio taisyklės


2014 02 06 | Autorius: Mama.lt, flickr.com nuotr.
 

Mano tėtis - pats geriausias! Tai tiesa. O jaunas tėtis – juolab. Todėl, kad jis energingas, linksmas ir dievina savo vaikus. Kas pats patikimiausias ir ištikimiausias draugas? Tėtis. Ant ko galima pajodinėti? Ant tėčio! O su kuo galima pasigalinėti ir netgi nugalėti? Aišku, kad su tėčiu!

Vaikai dievina laiką, praleistą su tėčiu. Mama dažnai būna pavargusi ir užsiėmusi. Ji pastoviai neturi laiko: plauna indus, skalbia, gamina maistą. Tėtis – visai kitas reikalas! Kai tėtis grįžta namo po darbo, vaikai linksmais šūksniais sutinka jį, o tada kabinasi ant jo ir bučiuoja.
Ir kol mama ruošia stalą vakarienei, tėtis jau spėja sužinoti, kas atsitiko darželyje, ir kodėl blogas pažymys gautas mokykloje. Taip. Vaikai tiesiai šviesiai dalinasi su tėčiu savo svarbiausiomis naujienomis.

Labai dažnai kalbama apie motinišką instinktą, kuris atsiranda pas motiną iškart po kūdikio gimimo. O ar yra toks terminas „tėviškas instinktas“? Į šį klausimą nėra vienareikšmio atsakymo. Čia gal užteks prisiminti vaiko akis, užmigusio stipriame tėčio glėbyje. Arba pasididžiavimą, kai vaikas pradeda važiuoti dviračiu padedant tėčiui.

O ką reikia žinoti, kad jaunas tėtis būtų tobulas?

Visų pirma, kai tik namuose atsiranda kūdikis, jūsų bendras gyvenimas tikrai pasikeis. Bent jau dėl to, kad jūsų namuose atsirado trečias žmogutis. Ir iš anksto tam nepasiruoši, tačiau kai ką galima ir nužiūrėti. Mylimoji dabar visiškai atsidavusi mažyliui. Be to, ji tikrai taps kitokia – kitokia nei iki šiol. Ir kur gi ne! Juk tokia atsakomybė! Čia belieka tik keistis pačiam: ne tik padėti ir palaikyti jaunąją mamytę, bet ir dalyvauti mažylio gyvenime nuo pat pirmųjų dienų. Kūdikio maudymas, mankštos ir minkštas masažas, vakariniai pasivaikščiojimai lauke – visą tai jūs tikrai sugebate. Laikas bėga kaip pašėlęs ir šis ryšys peraugs į brandų, kai dalinsitės bendrais šeimos interesais.

Antra, kai tik jūsų gyvenime atsiras kūdikis, iškart pasiimkite atostogų. Paskirkite visą mėnesį savo šeimai. Juk jums visiems reikia adaptuotis prie naujų sąlygų ir santykių šeimoje. Beje, šio mėnesio prireiks ir kūdikiui, kad jis priprastų prie kitokių gyvenimo sąlygų.

Trečia, pasirūpinkite savo mylimosios mityba. Jai bus labai malonu, jei jūs savarankiškai išstudijuosite, ką gali valgyti maitinanti motina, o kas yra draudžiama. Juk tiesa, kad vyrai – geresni kulinarai, ir su malonumu gamina maistą? Tad užsiimkite tuo ne tik savaitgaliais.

Ketvirta, būkite kuo švelnesnis su savo žmonele. Ji vis dar veikiama hormonų, kurių aktyvumas suteikia jai dirglumo – šiuo metu reikalinga ne tik moralinė parama, bet ir fiziniai prisilietimai: bučiniai, paglostymai, masažai. Pateisinkite jos lūkesčius.

Ir paskutinis dalykas. Jaunam tėčiui reikia atminti visada, kad būtent Ji padovanojo jam patį brangiausią turtą – mažąjį žmogutį, tokį panašų į jį. Todėl šiuos brangius žmones reiktų visuomet nešioti ant rankų – tiesiogine ir perkeltine prasme. Ir neabejokite, jūs tikrai liksite apdovanoti bei įvertinti.

 


 
Taip pat skaitykite
Savo vaikučiams esame tvirčiausia atrama ir patys svarbiausi žmonės visame pasaulyje, tačiau jie, atrodytų, per akimirką užauga, palieka...

Darnūs ir harmoningi santykiai turi ypatingai daug įtakos gyvenimo kokybei, tačiau sugyventi su kitu asmeniu reikia mokytis - abu partneriai...

Prasidėjus santykiams svarstome, kokia bus jų ateitis - ar pavyks drauge praleisti visą gyvenimą, o galbūt tai tik trumpalaikis...

Kuo arčiau diena, kai vaikas pravers darželio duris – tuo greičiau plaka ne tik būsimo darželinuko, bet ir tėvų širdys. Vaikų...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (183)
Karolina