Namai > Šventės > Koks jūsų tėtis? (apklausa)
 

Koks jūsų tėtis? (apklausa)


2014 12 26 | Autorius: Mama.lt
 

Koks jūsų tėtis? (apklausa)

Tėvelis „gerietis“

Tokio tipo tėčiai yra linkę į viską žiūrėti pro pirštus. Jiems paprasčiau leisti vaikui suvalgyti toną saldainių ir nekontroliuoti jo sėdėjimo prie kompiuterio – kad tik tėvelis galėtų ramiai pasižiūrėti futbolą arba paskaityti knygą. Toks tėtis, kaip taisyklė, per savaitgalį sugeba išmušti vaiko dienos režimą ir iššaukti mamos nepasitenkinimą, kuri visą savaitę stengiasi „sustatyti“ rėmus atgal. Šis tėtis visuomet vengia konflikto su vaiku. Todėl nenuostabu, kad ikimokyklinukai dievina tokius tėčius. Tačiau paauglystėje gali atsirasti ir nepagarba, kai atsikalbinėjama ir paauglys elgiasi iššaukiančiai bei provokuojamai. Jei toks tėvelis „gerietis“ daugiau padirbėtų ties savimi, jis gana greitai užmegztų glaudžius santykius su vaiku, ir patirtų daug malonumo žaisdamas su juo bei auklėdamas.

Tėtis skruzdėlė

Labai nesmagu matyti, kai tėtis vien tik rūpinasi tuo, ką parnešti į namus. Juks kiekvienas tėvas gali pasidalinti su vaiku kur kas svarbesniais dalykais, nei kad šeimos piniginės storėjimu. Kad ir koks būtų užimtas tėtis, kad ir atsipirkinėtų dovanomis vaikams, giliai širdyje jis jausis nepatenkintas, kaltės jausmas vis grauš, jog tikras dėmesys užgožiamas dovanotais žaislais. Žinoma, vaikai noriai naudojasi tėvų pingine, tačiau retai kada atleidžia abejingumą jų likimui. Ypač tai paaštrėja paauglystėje. Patarimas tėčiams skruzdėms: dirbkite šiek tiek mažiau! Arba tuomet, kai suguldote vaikus. Kuklesnis gyvenimo būdas tikrai nesuteiks jūsų šeimos nariams didelio smūgio, o jūs taip pat galėsite pasimėgauti žaidimais ir pokalbiais su savo vaikais.

Tėtis kontrolierius

Šis tėtis negali praeiti pro šalį, jei numestas popierėlis ant grindų, arba negali žiūrėti pro pirštus į bet kokį tvarkos pažeidimą. Jis reikalauja sau dėmesio ir atsiskaitymo už kiekvieną vaikišką nusikaltimą. Kaip taisyklė, toks tėtis mėgsta vaikui atskaityti ilgus moralus, parenka knygas, kurias reikia perskaityti, parenka sporto šakas, kuriomis turi užsiimti vaikas, ir būrelius, kuriuos reikia lankyti. Tėtis kontrolierius dažnai bara ir žemina vaiką, netgi prie pašalinių. Savaitė be saldumynų, mėnesis be televizoriaus – štai jo griežti nuosprendžiai. Tokių tėčių vaikai bijo, stengiasi nuo jų nuslėpti savo klaidas. Dažnai vaikai turi mažą savivertę, ilgainiui išsivysto nepasitikėjimas savimi. Tėčiui kontrolieriui daugiau reiktų pramogauti ir bendrauti su savo vaiku nejaučiant įtampos.

Tėtis egzekutorius

O štai naudoti tėčio vardą kaip to, kuris ateis ir nubaus – jau yra nuodėmė! Nepasiduokite tam! Juk jūs nesate priedas prie „beržinės rykštės“, o fizinės bausmės apskritai nėra vertinamos pozityviai ir neduoda jokių gerų rezultatų. Pagalvokite kartu su mama, kaip palaikyti discipliną šeimoje, kitaip vaikas ne tik jūsų pradės bijoti, bet ir nustos jumis pasitikėti.

 


 
Taip pat skaitykite
Artėjant didžiausioms metų šventėms dažnam iškyla klausimas: ką gi dovanoti mažiesiems šeimos nariams – vaikams?...

Kalėdos yra viena gražiausių metų švenčių, kurios ypač laukia mūsų mažyliai. Vaikučiai taip pat uoliai ruošiasi - padeda...

Vaikystė tęsiasi nuo pirmųjų iki dvyliktųjų metų, tad šį kartą orientuojamės į ikimokyklinio ir ankstyvojo mokyklinio amžiaus...

Seniau tik su močiutėmis siejami rankdarbiai vėl įgauna populiarumą - daugelis jaunų merginų ir moterų atranda, ima vertinti bei...

Koks jūsų tėtis?


Rašyti komentarą

 
Jolita
2012-05-31 15:09:22
Na, mūsų tėtis ne grynakraujis "kontrolierius", bet tikrai jis pro pirštus į išdaigas nežiūri. Bet jis gerietis: mažylės nenulipa jam nuo kaklo.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (175)
vilius