Sveikata > Šeimos sveikata > Vasara – pavojų metas...
 

Vasara – pavojų metas vaikams


2012 05 29 | Autorius: Kardiolita
 

Vasara – pavojų metas vaikams

Galite pateikti šeimos gydytojams klausimus, spausdami šią nuorodą.

Saulė ir mažus, ir didelius traukia iš uždarų patalpų, tačiau prieš lekiant į gamtą verta pasiruošti ir netikėtumams. Besimėgaujant vasaros malonumais, mamoms reikia būti itin atidžioms. Vabzdžių įkandimai, nudegimai saulėje, perkaitimai, persišaldymai, traumos, apsinuodijimai maistu, žarnyno infekcijos – tai tik keli pavojai, kurie tyko gamtoje. Svarbu žinoti, kaip to išvengti ir kaip suteikti pirmąją pagalbą.

Vasarą dažnai užtemdo alergijos

Alergines reakcijas šiltuoju metų laiku dažniausiai sukelia žiedadulkės, saulė, vabzdžių nuodai ar net priemonės nuo jų gintis. Taip pat paplitę buitiniai alergenai: dulkių erkutės, kačių ir šunų plaukai ir jų epitelis, pelėsiniai grybai.

„Reikia stebėti organizmo reakcijas ir, visų pirma, stengtis nustatyti alergijos šaltinį bei sumažinti jo įtaką. Klaidingai manoma, kad alergijos nuslopsta ar dingsta savaime. Negydomi bėrimai, paraudimai ar sloga gali iššaukti ir rimtesnes komplikacijas“, – pasakoja Jolanta Ilcevič Buro, privačioje ligoninėje ir poliklinikoje „Kardiolita“ įsikūrusios Laisvės prospekto šeimos klinikos šeimos gydytoja.

Išvykus prie jūros

Daug dėmesio reikia skirti vaikams, jei ketinate leisti laiką prie vandens telkinių. Nerekomenduojama būti tiesioginėje saulėje ilgiau kaip 20 min., ypač nuo 11 iki 16 val., o kūdikiams apskritai nereikėtų būti saulėje ilgiau nei 10 min. Tinkama apranga taip pat gali padėti išvengti saulės smūgio – būtina pridengti galvą skrybėle arba kepure nuo saulės, pasirūpinti apsauginiu kremu su UV filtrais.

Atsargiau derėtų elgtis ir su smėliu. „Net ir karštą vasaros dieną negalima leisti vaikams ilgai žaisti ant šlapio smėlio, nes jie gali peršalti. Smėlis, patekęs į odos raukšleles, gali sukelti ir odos ar gleivinių sudirginimą”, – perspėja gydytoja J. Ilcevič Buro.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (170)
Elinga