Namai > Buitis > Plastikinių indų nauda ir...
 

Plastikinių indų nauda ir žala


2013 02 07 | Autorius: Mama.lt, flickr.com nuotr.
 

Plastikinių indų nauda ir žala

Ko gero, nėra namų, kuriuose nebūtų naudojami plastmasiniai indai, ypač jie populiarūs tampa vasaros laikotarpiu. Tačiau pripažinkime, ne visi žino, kokią naudą ir tuo pačiu žalą turi savyje šie patogūs indai.

Vienkartiniai plastikiniai indai

Plastmasiniai indai išgelbėja kiekvieną šeimininkę nuo įvairių rūpesčių ir suteikia jai daugiau laisvo laiko, kadangi naudoti tokius indus patogu ir paprasta: panaudojai ir išmetei. Taigi, nauda yra daugiareikšmiška. Tokie indai lengvi ir patogūs, gana patvarūs, o pagrindinis pliusas – jų nereikia plauti. Vienkartiniai plastmasiniai indai atsirado pirmąkart JAV, XX a. pradžioje. Viskas prasidėjo nuo paprastų plastmasinių stiklinaičių, o paskui atsirado ir šaukštai, lėkštės, šakutės, peiliai.

Plastikinių indų saugumas

Šiais laikais daug kas ėmė domėtis vienkartinių indų patikimumu ir saugumu, ne tik kokia jų nauda, bet ir kokia žala. Dabar galima rasti įvairiausių vienkartinių indų – juk tai viena populiariausių prekių švenčiant įvairias šventes. Kai jūs perkate indus, jūs įsivaizduojate, kam jie bus naudojami. Tarkim, pietums jūs naudojate įvairių dydžių lėkštes, įrankius, indus vandeniui, stiklines ir puodelius popietinei kavai, taip pat staltieses, servetėles.

Tuo tarpu perkant plastikinius indus, žmonės dažnai nesigilina, kam jie yra tinkami: svarbiausiai jų kiekis pakuotėje, ir tai, kas sudaro rinkinį – lėkštės, šakutės, peiliai, puodeliai, vienkartinės servetėlės. O juk ne visos vienkartinės stiklinaitės tinka karštiems gėrimams.

Stiklinaitės, pagamintos iš polisterolio, tam visiškai netinkamos, kadangi jos neišlaiko aukštos temperatūros ir išskiria toksinus į karštą gėrimą, pvz. kavą ar arbatą. Geriausiai karštus gėrimus gerti iš polipropileninių stiklinaičių, kurios yra patvaresnės, o štai alkoholinių gėrimų negalima pilti nei į vienas, nei į kitas. Taip galite pažeisti inkstus, kepenis, netgi pabloginti regėjimą.

Plastmasiniai vienkartiniai indai

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
BestSecret.com stebina didžiuliu drabužių, avalynės, aksesuarų, interjero detalių pasirinkimu bei įspūdingomis nuolaidomis, tačiau...

Norint pasisiūti ką nors gražaus, kyla du klausimai. Pirmasis – kokios tendencijos drebina 2020-ųjų mados pasaulį? Antrasis klausimas...

Vyresnės kartos moterims drabužių siuvimas ir persiuvimas puikiai pažįstamas, tačiau jaunesnės mamos senus daiktus tiesiog išmeta....

Dulkių siurbliai robotai daugiau nei dvidešimt metų audrina technologijų mėgėjų vaizduotę. Deja, iki šiol jiems tekdavo tik...

Rašyti komentarą

 
jop
2012-05-25 17:16:45
Bet tai ne tik kad ir indai yra pavojingi bet kiek teko skaityti ir mikrobangu krosnele. Va sesuo nusipirko is varles o paskui paskaite apie zala ir asta lavista baiby.... Viena laime kad nebrangiai mokejo.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (183)
Matas