Vaikai > Vaiko priežiūra > Baldai mergaičių kambariui
 

Baldai mergaičių kambariui


2013 02 10 | Autorius: Parengta pagal active-mama.com
 

Baldai mergaičių kambariui

Renkant baldus mergaitei, tėvams reikėtų atkreipti dėmesį į eilę faktorių: dukros amžių, jos asmeninius poreikius ir pomėgius, temperamentą, o taip pat ir pačio kambario galimybes, t.y. dydžius.

Spalvos mergaitėms

Žinoma, pati pirma spalva, kuri šauna į galvą kalbant apie mergaites – rausva. Tačiau tai ne vienintelė spalva tinkanti mergaitei: dauguma jaunųjų dailiosios lyties atstovių ši spalva nesukelia „reikiamo“ žavėjimosi, o kai kurias atvirkščiai – erzina.

Jei vis dėl to nusprendėte įsigyti rausvos spalvos baldus mergaitės kambariui, atminkite, kad nereikėtų ypatingai piktnaudžiauti šia spalva ir pajusti ribą. Rausva spalva pati iš savęs nėra paprasta, todėl būtinai ją reiktų „atskiesti“ ir kitomis spalvomis.

Baltai-rausvi atspalviai nėra idealūs dėl savo nepraktiškumo, tačiau jie gana sėkmingi, kadangi rausva spalva – švelnumo, o balta – tonizuojanti.

Rausvos ir alyvinės spalvos santykis suteikia kambaryje ramybės bei nusiraminimo atmosferą.
Kad mergaitės kambaryje būtų šviesiau ir erdviau, rausvą spalvą galite derinti su turkio, salotine ar šviesiai žalia spalva.

Jei jums ne taip principingai domina rausvi mergaitiški baldai, atkreipkite dėmesį į žalią spalvą. Visų pirma, yra labai daug šios spalvos atspalvių, ir jūs tikrai išsirinksite tinkamiausią. Antra, psichologai yra įrodę, kad žalia spalva teigiamai veikia mūsų psichiką ir nuotaiką.
Besirinkdami pagrindine spalva jūsų vaiko miegamajam žalia ir jos atspalvius, jūs galite suteikti valią savo fantazijai, nebijodami užeiti už ribos, kaip kad rausvos spalvos atveju.

Klasikinis variantas, kai pasirenkamos žalia ir geltona, žalia ir melsva spalvos. Labai švelniai atrodytų mergaitėms skirti žaliai-baltų atspalvių baldai.

Baldų mergaitei parinkimas

Renkantis baldus į tai reikia žiūrėti labai atsakingai.

Lova mergaitei. Būtų puiku, jei galėtumėt leisti kambaryje pastatyti dviaukštę lovą net ir tuo atveju, jei čia gyventų tik viena mergaitė. Kaip žinia, vaikams reikia daug vietos. Jei jūsų mergaitė turi mažą kambarėlį, tuomet dviaukštė lova – optimalus sprendimas. Visiškai nebūtina, kad mergaitė miegoti antrame aukšte. Ji gali miegoti ir apačioje, o viršuje žaistų ir kviestų pasisvečiuoti drauges.
Puikus variantas, jei galite pasistatyti lovą kartu su spintą arba sofą-lovą. Romantiškos asmenybės ko gero svajotų apie lovą su baldakimu...

Stalas mergaitei. Stalą mergaitei būtina rinktis pagal jos ūgį. Net jei mergaitė dar neina į mokyklą, jūs vis tiek galite įsigyti rašomąjį stalą. Jei dar dukrelei ir anksti ruošti pamokas, stalas bus ta vieta, kur ji susidėlios savo daiktus. Nepamirškite, kad mergaitės visuomet turi pilną įvairiausių smulkmenų ir papuošalų, be abejo, ir slaptą dienoraštį. O jūs tiesiog privalote suteikti jai vietą, kur visą tai ji galėtų susidėlioti.
Todėl kad ir kiek metų jai būtų, išrinkite stalą su kiek įmanoma daugiau stalčių ir stalčiukų.
Besimokančioms mokykloje mergaitėms reikėtų pasirūpinti ir tokiu stalu, kur būtų paprasta užsiimti kūryba. Kaip taisyklė, toks stalas turi papildomų aksesuarų: magnetinė lenta, lenta skirta piešti su kreida ar kreidelėmis, raidžių ir skaičių rinkinys ir kt.

Veidrodis. Jokiais būdais nepamirškite veidrodžio, nes tai svarbiausias daiktas mergaitiškame kambaryje! Geriausiai, jei veidrodis būtų apšviestas. Kuo didesnis veidrodis, tuo geriau, nes juk maža mergaitė išaugs ir vis daugiau dėmesio skirs savo išorei.
Nebūtina, kad veidrodis stovėtų. Tai gali būti ir spintoje esantis veidrodis arba vaikiškas tualetinis staliukas.

Lentynos mergaitės kambaryje. Kambaryje turėtų būti ne tik stalas su stalčiukais, bet ir kiek galima daugiau lentynų, kuriose mergaitė galėtų pasistatyti savo brangius daiktus – tai ką kiti pastebėtų ir kuo ji pati didžiuojasi. Originali idėja – išskirtinė viena siena, kurioje sužaista įvairaus dydžio lentynomis.

TOP10 mergaitės kambario baldų

1. Hamakas. Patikėkite, jis taps mėgstamiausia mergaitės vieta. Ir nesistebėkite, kai išvysite savo dukrelę miegančią ne savo lovytėje, o laisvai besisupančiame hamake.

 

2. Dviaukštė lova su atskirai pastatytomis kopečiomis. Tegul ji laipioja į antrą aukštą – taip ji pasijus tikra karalaite lipančia į sostą.

3. Lova su baldakimu. Su tokiu lovos pagražinimu mergaitė pasijus mažų mažiausiai kaip Šecherezada ar viena iš pasakų princesių.

4. Čiuožykla iš antrojo aukšto – tai būdas linksmai praleisti laiką savo kambaryje!

 

5. Spalvota palapinė, įrengta po lova. Tai dar vienas būdas suteikti jūsų dukrelei slaptą vietelę kambaryje.

6. Lova su ištraukiamais stalčiais dėl įvairių slaptų jūsų princesės daikčiukų.

7. Įrengta sieninė spinta, pridengta užuolaidomis. Mergaičių mamos sutiks, kad madistėmis ne tampama, bet gimstama.

8. Spinta–namelis, paverčiantis kambarį į pasakišką miestą.

9. Vaikiška kėdė–sūpynės. Taip jūsų mergaitei neteks nuobodžiauti.

10. Sėdmaišis–minkštas žaislas. Minkštas krėslas vaikų supratimu – tai baldas suaugusiesiems, tad leiskite jiems naudotis kitais patogiais baldais.

Svarbiausiai, renkant baldus mergaitės kambariui, atsiminti save, kai patys buvome vaikais. Tuomet procesas bus paprastesnis ir taps tikra pramoga. Juk širdyje mes visi vaikai!

 


 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
sandra
2015-04-25 20:32:50
laba diena kokie ismatavimai yra tos dvigules lovos ( prinese rumai )2numeriuku pazymetos, ir kokia kaina . aciu
Vilma
2012-04-24 09:56:23
Visiškai nepagalvota apie vaiko saugumą, kai kuriuose šalyse jau net uždrausta vaikiškos lovos dviejų aukštų!
jolanta
2012-04-24 09:48:20
nuostabus baldai. Tai net ik vaiko issvajotas pasaulis, bet ir suaugusiuju neissipildziusios svajones. sveikinam dizainerius ir meistrus.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (280)
Ramūnas