Vaikai > Vaiko priežiūra > Darželių trūkumo...
 

Darželių trūkumo problemą pasišovė spręsti pačios mamos


2012 04 17 | Autorius: NAMS
 

Darželių trūkumo problemą pasišovė spręsti pačios mamos

Tėvai, norintys, kad jų vaikai patektų į darželį, šiais laikais priversti spręsti dilemą, ar iš gimdyklos keltis į palatą ar skubėti į darželį, kad suspėtų naujagimį į eilę užrašyti. Ši kone anekdotinė situacija juokinga gali pasirodyti nebent tiems, kurie neturi mažamečių vaikų.

Praktiškų sprendimų, kaip išsivaduoti iš keblios padėties, ėmėsi ieškoti patys tėvai. Nacionalinis aktyvių mamų sambūris surengė konferenciją „Vaikų darželiai Lietuvoje: tam davė, o tam ir nebeliko“.

„Mūsų šalies bėda – kad neretai problemas stengiamasi išspręsti standartiniais, nuo seno žinomais būdais. Bet jei daužant galvą į sieną, ji nesugriūva, galbūt verta tą galvą pasukti ir paieškoti durų? Mes norime pasakyti, kad ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose turi būti naujovių ir siūlome efektyvų būdą, kaip pajudėti iš mirties taško“, – sakė Nacionalinio aktyvių mamų sambūrio atstovė Rasa Paulavičienė.

Renginio metu buvo pristatyta, kaip vaikų darželių ir mokyklų trūkumo problema sprendžiama Skandinavijos šalyse. Čia jau trisdešimt metų vaikai ugdomi modulinėse patalpose įkurtuose darželiuose.

„Jei darželių trūkumo problema ir toliau bus sprendžiama tokiais tempais, dabartinė mažamečių karta taip ir liks be profesionalaus ikimokyklinio ugdymo. Kai vaikai nuo trejų metų su raktais ant kaklų auga gatvėje, prižiūrimi vyresnių sesių ir brolių, neturėtume stebėtis didėjančiais nusikalstamumo mastais. Vaikų darželių reikia dabar, o ne po metų ar kelerių“, – kalbėjo R. Paulavičienė.

Iniciatyvos sumanytojų duomenimis, vien sostinėje į ikimokyklinio ugdymo įstaigas nepatenka per 13 tūkst. vaikų. Šią problemą galėtų sumažinti darželių kūrimas modulinėse patalpose. Vos per porą savaičių įrengiami moduliniai darželiai itin paplitę Švedijoje ir Norvegijoje. Šiomis nuomojamomis patalpomis galima išplėsti jau esančius darželius arba kurti naujus, o poreikiui sumažėjus taip pat greitai juos išardyti.

Diskusijoje dalyvavusios Seimo narės Astos Baukutės nuomone, moduliniai darželiai būtų tinkama laikina išeitis, kol šalies ekonominė situacija leistų statyti naujus stacionarius.

„Turėtume visi pasvarstyti apie tokių darželių steigimo galimybę, nes šiuo metu rasti naujų darželių statybai reikiamus milijonus litų yra nerealu. O mamos teisingai pasakė, kad jiems reikia darželio arba mokyklos čia ir dabar, ne po penkerių ar septynerių metų, nes vaikas auga ir po penkerių metų darželio jam nebereikės“, – pripažino švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys.

Be to, mažėjantis gimstamumas ir dideli emigracijos mastai leidžia daryti prielaidą, kad jau netolimoje ateityje vaikų darželių poreikis gali gerokai sumažėti, tad mobilios modulinės patalpos būtų efektyviausias būdas savalaikiam problemos sprendimui.

Nacionalinis aktyvių mamų sambūris nuo pat įsteigimo pradžios siekia, kad tėvai turėtų galimybę lanksčiai derinti darbo ir šeimos įsipareigojimus, o darželiai būtų prieinami kiekvienam vaikui.

 


 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
Evelina
2012-04-18 12:34:34
Vis svarsto ir svarsto, o kur man vaika deti ateinanti rugseji? Priimti jo niekas niekur nenori, arbe, ten kur priimtu - mes tiek jo neprivezinsim...
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (159)
Ruslan