Namai > Šventės > Prieš Velykas – unikali...
 

Prieš Velykas – unikali margučių paroda


2012 04 04 | Autorius: Aistė Jankūnaitė
 

Prieš Velykas – unikali margučių paroda

Daugiau nei 80 įvairią technika dekoruotų margučių, tarp jų – ir miniatiūriniai, vos 10-12 gramų sveriančiais putpelių kiaušiniai, ir egzotiški, daugiau nei pusę kilogramo sveriantys emu, ir milžiniški, beveik 2 kg svorio stručio kiaušiniai. Tokia palangiškio menininko Vytauto Kuso paroda prieš Velykas pakvietė klaipėdiečius ir miesto svečius į prekybos bei pramogų centrą „Akropolis“.

Trijų Lietuvos rekordų – ilgiausio miniatiūrinio paveikslo, mažiausios knygos ir gausiausios vieno menininko parodos - autorius dailininkas V.Kusas velykinių kiaušinių dekoravimą atrado prieš keliolika metų. Šiandien jo kolekcijoje šimtai skutinėtų, akvarele tapytų, graviruotų kiaušinių.

„Prieš Velykas norime klaipėdiečiams parodyti visą margučių dekoravimo įvairovę. Šis menas reikalauja kruopštumo, tačiau yra prieinamas kiekvienam – marginti galima pačius įvairiausius kiaušinius, pačia įvairiausia technika ir, svarbiausia, tai menas kuriame kiekvienas turime šiek tiek patirties ir iš kartos į kartą perduodamų marginimo subtilybių“, - sako Klaipėdos „Akropolio“ valdytojas Ovidijus Zibalis.

Balandžio 2 d. dieną duris atvėrusi margučių paroda „Akropolyje“ bus eksponuoja iki Atvelykio, balandžio 15 d.

Iki Velykų Klaipėdos „Akropolio“ lankytojus džiugins ir gyvasis kampelis, kur vaikai ir tėveliai galės pasigrožėti pavasario šventės simboliais tapusiais triušiukais, viščiukai ir putpelių jaunikliais.

Didžioji Velykų šventė Klaipėdos „Akropolyje“ prasidės šeštadienį, balandžio 7 d., kaip prie „Didžiojo Pegaso“ knygyno duris atidarys kiaušinių marginimo mokyklėlė, o vaikai bus pakviesti dalyvauti margučių ridenimo varžybose.

Antrąją Velykų dieną, balandžio 9-ąją, „Akropolio“ lankytojas koncertuos „Trys draugai“ su vaikų choru „Svirpliukas“.

„Bus daug įvairių žaidimų, konkursų, triušių lenktynės, o visi smaližiai galės „įsisukti“ į įspūdingą šokoladinių margučių medį“, - pasakoja Klaipėdos „Akropolio“ valdytojas Ovidijus Zibalis.


 


 
Taip pat skaitykite
Artėjant didžiausioms metų šventėms dažnam iškyla klausimas: ką gi dovanoti mažiesiems šeimos nariams – vaikams?...

Jeigu apie senąsias Kūčių tradicijas šį bei tą žinome, tai apie Kalėdas, kaip taisyklė, informacijos turime mažiau, tačiau...

Kalėdos yra viena gražiausių metų švenčių, kurios ypač laukia mūsų mažyliai. Vaikučiai taip pat uoliai ruošiasi - padeda...

Vaikystė tęsiasi nuo pirmųjų iki dvyliktųjų metų, tad šį kartą orientuojamės į ikimokyklinio ir ankstyvojo mokyklinio amžiaus...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (334)
Eimantas