Sveikata > Vaiko sveikata > Vaikų atopinis dermatitas...
 

Vaikų atopinis dermatitas – dažniausios tėvų klaidos


2014 01 25 | Autorius: Deimantė Statinytė
 

Vaikų atopinis dermatitas – dažniausios tėvų klaidos

Dažniausios tėvų, auginančių atopiniu dermatitu sergančius vaikus, klaidos – nesubalansuota vaiko mityba, nereguliarus odos drėkinimas ir neteisingas hormoninių vaistų vartojimas. Efektyviausia pagalba atopiniu dermatitu sergančiam vaikui yra kasdienis emolientų naudojimas ir gydytojo parinkta dieta, rodo dermatologų ir alergologų apklausa.

Rezultatai rodo, kad tėvai, auginantys vaikus iki 3 metų, sergančius atopiniu dermatitu, daro šias klaidas: parenka neteisingą vaiko mitybą, ne kasdien drėkina odą emolientais, per dažnai vaikus maudo ir nesilaiko gydytojų nurodymų – per ilgai arba per trumpai naudoja paskirtus hormoninius vaistus arba visai jų atsisako.

„Pagrindinė klaida, susijusi su neteisinga mityba, yra per ankstyvas ir per greitas papildomų produktų įtraukimas į vaiko valgiaraštį. Iki pusės metų kūdikis turėtų būti maitinamas tik motinos pienu, o naujus produktus į vyresniųjų mitybos racioną reikėtų įtraukti palaipsniui ir atidžiai“, – teigia alergologė ir klinikinės imunologijos specialistė Nemira Vaičiulionienė.

Dažniausiai pirmieji atopinio dermatito simptomai yra vaiko odos išsausėjimas ir paraudimas – juos, kaip labai būdingus, nurodė daugiau negu pusė visų gydytojų.

67 proc. alergologų tarp svarbiausių požymių įtraukė ir alergiją maisto produktams. Kiti dažniausiai pastebimi simptomai, kuriuos minėjo apklausti gydytojai, yra niežulys ir sausas bėrimas.

100 proc. alergologų veiksmingiausia atopinio dermatito gydymo ir odos priežiūros priemone nurodė nuolatinį emolientų naudojimą. Šiai nuomonei pritarė 87 proc. dermatologų. Kita efektyviausia gydymo priemonė, kurią nurodė virš 60 proc. gydytojų, – subalansuota vaiko mityba.

Gydytojų nuomonės išsiskyrė dėl hormoninių vaistų, slopinančių uždegimą, vertinimo. Beveik 40 proc. alergologų šiai gydymo priemonei pagal veiksmingumą davė aukščiausią balą – 5 iš galimų 5. Dermatologai dažniausiai (34 proc.) šiai gydymo priemonei skyrė 3 balus.

Mažiausiai gydytojų rekomendacijų sulaukė dažnas vaiko maudymas (kelis kartus per dieną) – virš 40 proc. visų gydytojų šią odos priežiūros procedūrą nurodė kaip labai mažai veiksmingą.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Laimingo ir linksmo mažylio nuotaika gali persimainyti dėl nuovargio, pernelyg didelės stimuliacijos, alkio, tačiau, jeigu vaikutis verkia...

Štai keletas natūralių priemonių imunitetui, kurias reikėtų vartoti nuolatos. Tiesa, pasirinktą profilaktinę priemonę reikėtų...

Psichologai tvirtina, kad kūniški prisilietimai būtini visiems žmonėms - be jų apninka depresija, ima kamuota nerimas, vargina...

Gydytojams dietologams nerimą kelia Lietuvoje ir toliau augantys vaikų nutukimo rodikliai. Antsvoris ir nutukimas pastebimas visose amžiaus...

Rašyti komentarą

 
...........
2013-02-15 17:32:34
Sveiki gerbiami gydytojai.Turiu klausimų Jums: Kodėl gydydami mažylius jūs kalbate tik apie išorę tepti, emolientai, hormonai..žiūrėtis maistą, švarą? Bet kūdikis gimė sveikas žmogutis turintis naturaliai viską valgyti? kas tokio nutinka kad įvyksta tai dėl ko beveik visko reikia jam atsisakyti?Dėja mūsų medicina šioje vietoje bejėgė..nusivyliau ja kai 1.5m pravažynėjau per mūsų Lietuvos medikus bandydama rasti sūnui sveikatą, kuri tik nuo visų jų skiriamų hormonų tik blogėjo.Atsakymą radau tik Rytų medicinoje! tik čia mano sūnus rado sveikatą, ir šiuo metu gali gyventi įprastą gyvenimą kaip visi.Kodėl mūsų vakarietiškoje medicinoje klęsti žaidimas vaistais, kodėl medikams nėra jokio noro domėtis tuom kas gali tikrai padėti mažyliams..o ne tvirtinti savo pasenusias žinias.Dabar viskas žengia į priekį!!! Kur Hipokrato priesaika, nė jau Jums neskauda širdies žiūrint į kenčiančius vaikelius???sakoma..lazda turi du galus...
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (196)
kamilyte