Virtuvė > Patarimai > Kaip paruošti koldūnus?
 

Kaip paruošti koldūnus?


2013 11 17 | Autorius: Mama.lt, flickr.com nuotr.
 

Kaip paruošti koldūnus?

Koldūnai yra paplitę po visus pasaulio kraštus. Tačiau priklausomai nuo šalies, receptas įvairuoja. Pavyzdžiui, Italijoje jie vadinami ravioli, Kinijoje ir kitose Azijos šalyse – cziao czy, baozcy ir kiti sudėtingi pavadinimai, kuriuos sunku pakartoti, Kaukaze – manty, tušpara ir t.t.

Tuo tarpu paruošti koldūnus yra labai paprasta. Pagaminimui reikės mėsos faršo, kurį galima paruošti ir patiems: 300 g jautienos, 300 g kiaulienos, 2 svogūnai, pora česnako skiltelių, druska ir pipirai. Sumalti mėsą, svogūnus ir česnaką, pasūdyti ir pridėti pipirų pagal skonį.

Tešlai reikės 1 kiaušinio, 500 g miltų ir pusės stiklinės vandens. Miltus išsijoti ant stalo kalniuku, padaryti jame duobutę ir ten įmušti kiaušinį.Tešlą pradėti minkyti iš kraštų į vidurį, kad kiaušinis neištekėtų, ir po truputį pilti vandenį – po vieną arbatinį šaukštelį. Išmaišius miltus ir vandenį, susukti į kamuolį.

Jei naudojate specialią formą koldūnams, tešlą reikia supjaustyti nedideliais gabaliukais, kočioti plonais lakštais ir kloti ant formos. Tada šaukšteliu į skylutes dėlioti paruoštą faršą. Užkloti antru lakštu ir užkočioti kočėlu. Koldūnai patys iškris pro kitą pusę. Iš karto gaunasi apie 40 koldūnų.

Jei vis dėl to nusprendėte lipdyti rankomis, tuomet tešlą reikia supjaustyti smulkiai gabalėliais, ištampyti rankomis į mažus diskelius, dėti mažą faršo porciją ir kruopščiai užlipinti kraštus, suteikiant krepšelio formą.

Kai vanduo užvirs, reikia sumažinti ugnį, ir po truputį sumėtyti koldūnus į vandenį. Jie verda apie 20-30 minučių, priklausomai nuo dydžio. Kai koldūnai jau yra paruošti, juos reikia būtinai ištraukti iš vandens. Patiekti galima su sviesto ar grietinės padažu, taip pat tinka įvairūs gurmaniški padažai.

Koldūnų įdarui galima naudoti kopūstus, kiaulieną, žuvį, varškę.
 


 
Taip pat skaitykite
Mokėjimas išvirti sultinį - svarbus kulinarinis įgūdis. Sultinį galima panaudoti labai plačiai: patiekti prie pyragėlių ar kibinų,...

Kava – neatsiejamas kiekvieno ryto palydovas, tačiau ne tik. Šį, kūną atgaivinantį bei energijos ir žvalumo suteikiantį...

Kas lėmė tokį stulbinantį lauko kepsninių populiarumo šuolį? Pažvelkime, kas paskatino lauko grilinių populiarumo augimą Lietuvoje...

Ar jums patinka mielinės tešlos bandelės su cinamonu, varške, obuoliais, troškintais kopūstais, lašinukais ar...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (198)
Severina