Virtuvė > Patarimai > Kaip teisingai išsirinkti...
 

Kaip teisingai išsirinkti duoną


2013 11 07 | Autorius: Mama.lt, flickr.com nuotr.
 

Kaip teisingai išsirinkti duoną

Duona – labai naudingas produktas, tad nereikėtų imti ir drastiškai jo atsisakyti. Duonoje yra labai daug vertingų medžiagų, reikalingų žmogaus gyvenime.

Duona – ląstelienos pagrindas, dėka jos maisto virškinimo sistema dirba žymiai geriau. Duonoje yra angliavandenių, baltymų, mineralinių medžiagų, vitaminų. Šiame produkte taip pat yra ir amino rūgštys, kurių dėka reguliuojama nuotaika.

Pačiame rugio grūde ir rasime visus šiuos turtus. Todėl juoda duona yra naudingesnė, kadangi kepama iš grubaus malimo miltų. Joje išlieka daugiau vitaminų ir mineralų.

Kad duona būtų naudinga organizmui, būtina teisingai ją vartoti su kitais produktais. Pavyzdžiui, riebius produktus, tokius kaip silkė, lašiniai, reikia valgyti su rugine duona, o ne mėsinius produktus galima patiekti su balta duona. Daržoves galima valgyti su bet kuria duonos rūšimi.

„Gera“ duona gali išlikti penkias dienas. Atkreipkite dėmesį, kad pjaustant ji netrupėtų, o suspaudus nesusiklijuotų į gumulą. Perkant apžiūrėkite duoną – ji turėtų iššaukti jums apetitą.

Duona turi būti be nereikalingų sutrūkimų, lygi, auksinės arba tamsiai rudos spalvos, ne juodų degėsių, lygios formos.

Jei duona yra supakuota, atkreipkite dėmesį į gamintoją ir galiojimo laiką. Pirkite duoną, jei jos realizacija yra daugiausiai dvi paros. O jei tai duona be pakuotės, tuomet ji turi būti realizuota per parą laiko.
 


 
Taip pat skaitykite
Mokėjimas išvirti sultinį - svarbus kulinarinis įgūdis. Sultinį galima panaudoti labai plačiai: patiekti prie pyragėlių ar kibinų,...

Kava – neatsiejamas kiekvieno ryto palydovas, tačiau ne tik. Šį, kūną atgaivinantį bei energijos ir žvalumo suteikiantį...

Kas lėmė tokį stulbinantį lauko kepsninių populiarumo šuolį? Pažvelkime, kas paskatino lauko grilinių populiarumo augimą Lietuvoje...

Ar jums patinka mielinės tešlos bandelės su cinamonu, varške, obuoliais, troškintais kopūstais, lašinukais ar...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (191)
gabriele