Namai > Buitis > Kaip atsikratyti pelėsio
 

Kaip atsikratyti pelėsio


2014 03 01 | Autorius: Mama.lt
 

Kaip atsikratyti pelėsio

Pelėsis – gana nemalonus dalykas, ypač jei jis sugadina jūsų buto naują remontą. Prieš pradedant kovoti su pelėsiu, reikia žinoti, kad pelėsis yra grybelis, kuriam patinka drėgnos, mažai vėdinamos patalpos. Todėl, jei jūsų butas yra būtent šiose sąlygose, visiškai atsikratyti pelėsio nelabai pavyks. Tačiau kovoti su juo ir gana efektyviai – tikrai galima. Taigi, kaip atsikratyti pelėsio.

Dauguma atsikrato paviršinio pelėsinio vaizdo: uždengia jį kilimu arba pristumia spintą prie sienos, kuri yra pažeista pelėsio. Dauguma mano, kad jei pelėsio nesimato – vadinasi, nėra ir pačios problemos. Tačiau tai iš esmės klaidinga nuomonė. Pelėsis skleidžia stiprias toksines medžiagas, kurios iššaukia alergines reakcija, o tai provokuoja įvairias kvėpavimo ligas, tokias kaip bronchinė astma. Todėl kovoti su pelėsiu reiktų ypač kruopščiai.

Labai dažnai pelėsis atsiranda vonioje, patalpoje, kurioje drėgmė yra padidinta ir čia blogai ventiliuojama. Todėl visų pirma, ką reikia padaryti kovojant su pelėsiu, sutvarkyti ventiliaciją ir reguliariai vėdinti patalpą. Be to, labai svarbu pasirūpinti patalpos apšiltinimu, kadangi pelėsiui patinka plėstis ant drėgnu sienų.

Pats paprasčiausias metodas, kaip kovoti su pelėsiu – nupirkti antiseptinį gruntą. Pašalinkite pelėsį nuo sienos su mentele, tuomet užgruntuokite, ir po 5 valandų nuvalykite sieną nuo likusių nešvarumų, nuplaukite ją švariu vandeniu, nusausinkite ir užgruntuokite dar vieną sluoksnį. Po paros sieną galima ir dekoruoti.

Šalinant pelėsį galima pasinaudoti ir populiariais liaudies būdais:

• Sieną ištepkite vario sulfato tirpalu (100 g sulfato reikia 10 l vandens);

• Esant smulkiam pelėsiui padeda koncentruotas buitinio muilo tirpalas;

• Tinka taip pat valgomoji soda ir actas. Pelėsį kruopščiai apibarstykite soda, tuomet apipurkškite actu. Pelėsį po tokios procedūros reikia trinti šiurkščia kempine ir kruopščiai nuplauti vandeniu.

Dabar jūs žinote, kaip atsikratyti pelėsio. Tačiau atminkite, kad žymiai lengviau išvengti jo atsiradimo. Tam reikia dažniau vėdinti patalpas, tačiau neleisti joms peršalti, pagerinti ventiliaciją, o remontuojant būstą naudokite kokybiškas medžiagas.

 


 
Taip pat skaitykite
BestSecret.com stebina didžiuliu drabužių, avalynės, aksesuarų, interjero detalių pasirinkimu bei įspūdingomis nuolaidomis, tačiau...

Norint pasisiūti ką nors gražaus, kyla du klausimai. Pirmasis – kokios tendencijos drebina 2020-ųjų mados pasaulį? Antrasis klausimas...

Vyresnės kartos moterims drabužių siuvimas ir persiuvimas puikiai pažįstamas, tačiau jaunesnės mamos senus daiktus tiesiog išmeta....

Dulkių siurbliai robotai daugiau nei dvidešimt metų audrina technologijų mėgėjų vaizduotę. Deja, iki šiol jiems tekdavo tik...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (191)
Roberta