Namai > Gėlės > Gėlėms dar ne laikas?
 

Gėlėms dar ne laikas?


2013 03 11 | Autorius: Mama.lt, flickr.com nuotr.
 

Gėlėms dar ne laikas?

Kovas – liūdnas laikas gėlių sodinimui. Už lango vis dar sniegas, saulė pasirodo tik trumpam, rodos, tikras pavasaris niekada neateis. Net ir daugelis kambarinių gėlių yra ramybės būsenoje, laukdamos šviesių dienų. Tačiau nereikia pasiduoti liūdnoms nuotaikoms – yra puikus būdas prisišaukti pavasarį!

Tradiciškai lengvai yra pražydinamos svogūninės gėlės: tulpės, narcizai, hiacintai, krokai. Taip pat iš svogūninių gėlių galima išauginti snieguoles, žemaūgius irisus, žvangutį, nykštukinį hiacintą ir gladioles. Ir tam nereikia didelių išlaidų.

Jei norite savarankiškai išauginti šias gėles, svogūnėlius reikia paruošti dar vasarą. Iš karto nuspręskite, kada norėtumėte užsiauginti gėles. Anksčiausiai pražysta gėlės gruodžio mėnesį, taip pat galima pražydinti vasarį arba kovą, o vėliausiai – balandį. Kuo anksčiau norima pražydinti, tuo sodinukai reikalauja kruopštesnės priežiūros.

Šiuo metu gėlių parduotuvėse tikrai galima įsigyti svogūnėlių, kurie yra specialiai pritaikyti auginimui namuose. Jie, žinoma, kainuoja šiek tiek brangiau nei paruošti namuose. Tačiau gal reikia patikėti tam tikrus darbus specialistams?

Sodinimas

Įsigyjant svogūnėlius, reikia atkreipti dėmesį, ar yra išleistos šaknys – jas saugoti nuo pažeidimų ir atsargiai įsodinti į žemę. Priešingu atveju svogūninė gėlė neteks savo energijos šaltinio. Sodinimui naudoti dirvožemio mišinį. Svogūnėlį į žemę kišti taip, kad dalis jo matytųsi paviršiuje. Po pasodinimo būtina pastoviai laistyti. Pastoviai drėgmei palaikyti rekomenduojama paviršių apipilti smėliu. Kad augalas išleistų šaknis reikalinga 7-9 laipsnių temperatūra ir tamsa nuo 6 iki 10 savaičių. Jei norima, kad augalas natūraliai žydėtų, reikia palaikyti 15-17 laipsnių temperatūrą. Aukštesnė temperatūra skatina lapų augimą, tačiau slopina žiedo išsiskleidimą. Laistymas turi būti pastovus, tačiau vengti perlaistymo, ypač, kai yra sukraunamas žiedas. Kai žiedas išsiskleidžia temperatūrą galima ir sumažinti – tai prailgins žydėjimo laiką. Antrajam žydėjimui tie patys svogūnėliai nėra tinkami, dažniausiai juos išmeta arba pasodina į sodą.

Norite namuose turėti žydinčių alyvų?

Nuo pat pradžių joms reikalinga ypatinga priežiūra: norint patiems išvesti krūmelį savo namuose, jums reikės trijų metų. Ar vis dar norite tuo užsiimti?

Tačiau yra ir lengvesnis metodas – jums užteks nupjautų šakelių. Šias šakeles supakuoti į polietileninį maišelį ir padėti į šaldytuvą. Prieš lapkritį ir gruodį atšaldyti iki 2-5 laipsnių per 4-5 savaites. Sausį alyvos jau baigia ramybės stadiją, ir šaldyti jų nebereikia. Sušalusios šakelės turi atšilti natūraliai. Tuomet jas pamerkti į kambario temperatūros arba vėsų vandenį. Baltos rūšies alyvos įmirksta per 8 valandas, spalvotos – per 12.

Tuo metu reikia paruošti maitinamąjį tirpalą. 10 litrų minkštame virintame vandenyje ištirpinti 0,8 g kalio karbonato, 0,3 g kalio chlorido, 0,2 g išvirto druskos ir cukraus tirpalo – šį visą tirpalą naudoti po 50 g pirmąją savaitę ir po 30 g antrąją ir trečiąją savaitę. Cukrus ištirpinamas atskirai virintame vandenyje. Patogiausiai tirpalą išpilstyti į plastikinius indus ir čia pamerkti alyvos šakeles.

Kiekvieną dieną tirpalą reikia keisti. Temperatūrą mažinti pirmąją savaitę nuo 25 iki 15 laipsnių. Patartina šakeles vis apipurkšti vandeniu, kad jos būtų drėgnos.

Ir alyvos pražys. Tačiau atminkite, kad pjaudami šakeles tinkamai pasirinkite ir krūmą: jis turi augti saulėtoje vietoje, gerai išpurentoje žemėje. Tinka tik ankstyvųjų rūšių alyvos.


 

Na, o jei perskaitę šį straipsnį supratote, kad tai ne jums – apsieikite su pačiomis minimaliausiu triūsu, sunaudodamos kuo mažiau laiko: nulaužkite keletą šakelių nuo artimiausio medžio ir pastatykite jas į vazą. Per keletą dienų bus sukrautas pumpuras, išsprogs lapai ir jūsų namuose pakvips pavasariu.

 


 
Taip pat skaitykite
Gėlių spalvos akimirksniu pakelia nuotaiką, o jų trapumas žavi ir jaudina, tad daugelis savo palanges puošiame žydinčiais augalais....

Ramybė – didžiausia vertybė. Tik ramybės būsenoje galime pilnai išgyventi teigiamas emocijas, pastebėti gyvenimo grožį ir...

Bent kruopelytę žemės turintys žmonės stengiasi užsiauginti savo prieskoninių žolelių, daržovių ar uogų krūmą - juk tai ne tik...

Keliaudami po Europos miestus stengiamės apžiūrėti įspūdingą architektūrą, lankomės muziejuose ar meno galerijose, ragaujame gardžius...

Rašyti komentarą

 
Brettslill
2017-08-26 09:52:13
wh0cd135134 Cymbalta 20mg
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (169)
Erikas