Vaikai > Ugdymas > Ar galima išmokyti vaikus...
 

Ar galima išmokyti vaikus patriotizmo?


2012 02 15 | Autorius: Giedrė Mažeikienė
 

Ar galima išmokyti vaikus patriotizmo?

Vasario 16-oji yra paskelbta valstybine švente, nes būtent šią dieną 1918 metais buvo atkurta Lietuvos valstybė. Šiais laikais visi yra užsiėmę „pinigų kalimu“, vaikų gynimu mokyklose prieš „kovingai nusiteikusius“ mokytojus, pramogomis ir mojavimais prie Seimo, esą ten sėdi vieni vagys. Bet niekas nepamąsto, ką mums, lietuviams, reiškia Vasario 16-osios šventė. Dar vieną laisvą dieną? Dieną, kuri sugadina mums darbo savaitę, išmušdama iš ritmo visą suplanuotų darbų eigą? Televizijos spoksojimą nuo ryto iki vakaro, nes rodo labai daug gerų animacinių filmukų?

Įsivaizduokite situaciją, kai mokytojas mokykloje moko vaiką teisingai draugauti. Teisingai mylėti, gėrėtis gamta... Mokytojas gali išvardyti tiesas ir vertybes. Deja, tikrų patriotinių jausmų jis negali įdiegti, pastarieji turėtų užgimti patys – taip, kaip žemėje gimsta augalas, besistiebiantis į dangų. Tik reikia pasėti geras sėklas ir tinkamai jas puoselėti: laistyti, suteikti saulės šviesos, skirti pakankamai meilės.

Pradėti reikėtų nuo savęs ir savo šeimos.

Pagrindiniai Lietuvos valstybingumo simboliai – vėliava ir Vytis. Kokios spalvos sudaro trispalvę, kodėl ji mums brangi ir ką reiškia kiekviena spalva? Vytis – Lietuvos galybės simbolis, pasididžiavimas, išlikęs dar nuo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų.

Vaikams patinka piešti ir spalvinti – kodėl gi kartu nenupiešus vėliavų girliandos ir nepasipuošus ja savo namų?

Kur yra Lietuva? Kokios kaimyninės valstybės supa Lietuvą? Kokia jūra skalauja Lietuvos krantus ir kodėl tai yra svarbu mums?

Paimkite žemėlapį ir pažymėkite visas Lietuvos įžymias vietas, kurias esate aplankę. Mažokai? Pasistenkite šiais metais tai ištaisyti – dar turite daug gražaus laiko.

Kas yra Lietuvos sostinė ir kokie pagrindiniai Vilniaus simboliai?

Imkite plasteliną ir kartu su vaiku nulipdykite Gedimino pilį. Gal jums gerai seksis ir šalia išdygs Valdovų rūmai su Gediminu ir kaukiančiu geležiniu vilku?

Kokios yra jūsų miesto ar miestelio įžymybės, kuriomis galite didžiuotis? Galbūt pastatai, muziejai, menininkai ar politikai? Ar vaikai žino jų vardus, pavardes?

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Vaikai tėvams dažnai užduoda begalę klausimų. Pasak fizikos mokytojos Rigondos Skorulskienės, šiandien jau nesvarbu, jei tėvai...

Mūsų pasaulis yra kupinas įdomubių, kurios žavi tiek mus, tiek ir mūsų mažylius. Parinkome šiek tiek įdomių, nesudėtingų faktų,...

Jungtinėse Amerikos Valstijose vykdyta mokytojų apklausa atskleidė, kad 82 procentai jų socialinį tinklą „Facebook“ per savaitę...

Jungtinėse Amerikos Valstijose „Pearson“ atlikta apklausa, kurioje dalyvavo 15-19 metų šios šalies moksleiviai,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (334)
Eimantas