Virtuvė > Patarimai > 9 gardžios sriubos paslaptys
 

9 gardžios sriubos paslaptys


2013 11 06 | Autorius: parengė L.Mureikaitė, Dreamstime nuotr.
 

9 gardžios sriubos paslaptys

Šaltą  dieną niekas geriau nesušildys nei dubenėlis gardžios naminės sriubos. O kad tokią išvirtumėte, svarbu žinoti bent keletą kulinarinių paslapčių.

Tiesą sakant, sriubos virimo procesas jau nuo seno prilygo šiltam ir jaukiam virtuvės ritualui, o kiek virėjų – tiek ir gardžių paslapčių. Šį kartą siūlome jums 9 gudrybes 

1. Kuo mažesnėje talpoje verdama sriuba, tuo ji bus gardesnė. Sriubos puodas neturėtų būti didesnis nei 10 l. Tai – viena priežasčių, kodėl valgyklinė sriuba skoniu nė iš tolo neprilygsta naminei, išvirtai 3-5 porcijoms.

2. Kuo lėčiau ir ramiau sriuba verda, tuo ji gardesnė.

3. Skysčio ir tirščių santykis turi būti subalansuotas. Paskutiniame virimo etape skysčio vienai porcijai turėtų būti tarp 200 ir 400 ml

4. Verdant sriubą negalima nei nupilti, nei papildyti skysčio – ir viena, ir kita pastebimai pablogina sriubos skonį.

5. Produktų pjaustymo būdas gali iš esmės pakeisti sriubos skonį. Todėl labai svarbu išlaikyti vieningą, konkrečiai sriubai būdingą pjaustymo būdą.

6. Produktai į sriubą dedami tik ta eilės tvarka, kaip numatyta recepte. Šios taisyklės laikantis joks komponentas nepervirs ir neliks pusžalis.

7. Sriuba sūdoma tik baigiant virti, bet ne per vėlai. Pagrindiniai sriubos komponentai turėtų būti jau išvirę, bet dar ne pervirę – kad tolygiai sugertų iš vandens sūrumą. Jei sriubą pasūdysite pernelyg anksti, ji virs ilgiau, sūrumo gali būti per daug (skystyje išlieka tas pats druskos kiekis, kiek įbėrėte, o dalis skysčio nugaruoja). Jei druską bersite per vėlai, skystis bus persūdytas, o tirščiai – prėski.

8. Svarbiausias sriubos virimo etapas – bebaigiant virti, kai sriuba jau beveik išvirusi, pasūdyta ir lieka tik suteikti jai paskutinių skonio niuansų (3-7 minutės). Tada beriami prieskoniai ir priedai, paprastą sriubą galintys paversti šedevru.

9. Ką tik išvirusiai sriubai geriausia leisti 10-20 minučių nusistovėti nedarinėjant puodo dangčio, nemaišant. Galima apkloti šiltu audeklu. Taip sriubos skoniai „susidraugaus“, skystis neliks vandeningas, įgis švelnią aksominę konsistenciją.


 


 
Taip pat skaitykite
Mokėjimas išvirti sultinį - svarbus kulinarinis įgūdis. Sultinį galima panaudoti labai plačiai: patiekti prie pyragėlių ar kibinų,...

Kava – neatsiejamas kiekvieno ryto palydovas, tačiau ne tik. Šį, kūną atgaivinantį bei energijos ir žvalumo suteikiantį...

Kas lėmė tokį stulbinantį lauko kepsninių populiarumo šuolį? Pažvelkime, kas paskatino lauko grilinių populiarumo augimą Lietuvoje...

Ar jums patinka mielinės tešlos bandelės su cinamonu, varške, obuoliais, troškintais kopūstais, lašinukais ar...

Rašyti komentarą

 
sriubos virejas
2013-11-11 05:38:57
Nesamone - 1 punktas, esu ne karta vires 50L sriubos ir ji buvo nuostabi ir tai patvirtino visi zmones kurie ja valge. 4. punktas - gincytinas taip pat, jis tiesiog nesamoningas, kazkokia "abra kadabra". Nepaminetas esminis punktas - jei prieskoniai nera zoleles juos reikia pries tai BUTINAI pakepti aliejuje, tai ir suteikia sriubai nuostabu skoni.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (191)
Danieliukas