Namai > Šventės > Kinų Naujieji metai:...
 

Kinų Naujieji metai: šventė trunka 15 dienų


2013 12 31 | Šaltinis: Eli.lt, Freedigitalphotos nuotr.
 

Kinų Naujieji metai: šventė trunka 15 dienų

Šiemet kinų Naujieji metai prasideda sausio 23 dieną. Tai reiškia, kad būtent nuo šiandien Drakonas iš tikrųjų turėtų užimti šių metų valdovo sostą. Nepaisant to, kad kinai, kaip ir mes, gyvena pagal Grigaliaus kalendorių, jau daugiau nei 2 tūkstantmečius naujuosius metus jie tradiciškai švenčia pagal Mėnulio kalendorių. Kaip tik todėl ši šventė neturi tikslios datos, kasmet ji sutinkama vis kitą dieną, laiko intervale tarp sausio 20 iki vasario 21 dienos.

 

Metų pradžia apskaičiuojama vadovaujantis žiemos saulės grąža – Naujieji metai švenčiami per antrą jaunatį po saulės grąžos.

 

Beje, kinų Naujieji metai ateina ne pusiaunaktį, kaip pas mus, o sulig mėnulio paros pradžia. Šiandien kinai Naujuosius metus pasitiko 9:40 mūsų laiku. Ir vis dėlto šventės pradžia prasideda dar išvakarėse.

 

Kaip atsirado kinų Naujieji metai?

 

Pasak legendos, žiloje senovėje naujieji metai kinams asocijuodavosi išimtinai su mirtimi ir nelaimėmis. Dėl to kaltas mitinis gyvius Nianas, kuris ateidavo Naujųjų metų išvakarėse ir rydavo žmones. Todėl naujųjų metų laukta su baime ir siaubu.

 

Tokia baimė kaustė senovės kinus net keletą amžių – kol viename iš kaimų neatsirado išmintingas senukas, kuris sugebėjo susitarti su Nianu ir įtikinti jį, kad medžioti bejėgių žmonių neverta. Senolis pasiūlė pabaisai medžioti plėšresnius gyvius, neva tada jis ne tik pasisotinsiąs, bet dar ir papramogausiąs.

 

Nianas sutiko su senuko pasiūlymu ir nuo to karto daugiau nebevaro siaubo žmonėms. Maža to, jis ėmė medžioti laukinius žvėris, kurie dažnai puldavo valstiečius ir išpjaudavo naminius galvijus. Taigi Naujieji metai pagaliau tapo nebe baimės, o džiaugsmo švente – siela džiaugdavosi nujausdama besiartinantį pavasarį.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 4 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Artėjant didžiausioms metų šventėms dažnam iškyla klausimas: ką gi dovanoti mažiesiems šeimos nariams – vaikams?...

Kalėdos yra viena gražiausių metų švenčių, kurios ypač laukia mūsų mažyliai. Vaikučiai taip pat uoliai ruošiasi - padeda...

Vaikystė tęsiasi nuo pirmųjų iki dvyliktųjų metų, tad šį kartą orientuojamės į ikimokyklinio ir ankstyvojo mokyklinio amžiaus...

Seniau tik su močiutėmis siejami rankdarbiai vėl įgauna populiarumą - daugelis jaunų merginų ir moterų atranda, ima vertinti bei...

Rašyti komentarą

 
Rasa
2018-02-17 17:04:46
O nuo kada kinų naujieji metai prasideda 2018 metais?
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (210)
Adomas