Sveikata > Vaiko sveikata > 9 naminiai vaistai nuo...
 

9 naminiai vaistai nuo gripo ir peršalimo


2012 01 20 | Autorius: parengė L.Barzdaitienė, Dreamstime nuotr.
 

9 naminiai vaistai nuo gripo ir peršalimo

Per daug vaistų – nesveika. Tą žino kiekviena mama. Todėl vos vaikui kostelėjus ar nusičiaudėjus pirmiausia skuba pasirūpinti naminiais gydymo metodais – švelniais ir saugiais.

 

Ir nors naminiai vaistai retai kada suveikia staigiai ir iš karto, jie gerokai palengvina ligos simptomus ir leidžia mažyliui nors ir lėtai, bet užtikrintai pasveikti.

 

1. Ramybė ir poilsis (bet kokio amžiaus vaikams)


Kaip tai padeda? Susirgus organizmui reikia energijos kad įveiktų infekciją. Tai galioja ir vaikams, ir suaugusiesiems. Kai vaikas ilsisi, jis sveiksta – o kaip tik to ir reikia šiuo metu, tiesa?

 

Moksliškai įrodyta, kad stresas turi įtakos ligos eigai. Jei vaikas jaučia spaudimą, namuose, mokykloje ar darželyje susiklostė nemaloni situacija, dažnai būtent poilsis ir komfortas užtikrina, kad jis pasveiks greičiau.

 

Ko prireiks? Patogios vietos, kur vaikas galėtų ramiai pasėdėti ar pagulėti. Ir įdomaus, bet nevarginančio užsiėmimo.

 

*

 

Leiskite vaikui pažiūrėti filmų ar įdomią televizijos programą, šiek tiek pailginkite laiką, kurį jis gali skirti tokiom pramogom. Jei mažylis mėgsta piešti – nupirkite naują piešimo sąsiuvinį, kreidelių, flomasterių. Puikiai tiks stalo žaidimai, dėlionės.

 

Be abejo, lova – ne vienintelė vieta, kur galima ilsėtis. Kartais labai teigiamai suveikia ir aplinkos pakeitimas. Jei oras geras, o vaiko temperatūra nepakilusi, būtinai išeikite pasivaikščioti.

 

Vis dėlto manote, kad ligoniukas turėtų gulėti lovoje? Pamėginkite sukurti pačioje lovoje žaidimams tinkamą aplinką: pastatykite prie jos staliuką, kur vaikas galėtų susidėti žaisliukus, pakabinkite virš lovos paklodę-baldakimą (galite apipurkšti vandeniu su keliais lašais eukaliptų eterinio aliejaus – toks improvizuotas baldakimas drėkins orą ir lengvins kvėpavimą), pridėkite spalvotų pagalvėlių, kad mažajam būtų patogu įsitaisyti kaip tik nori.


2. Kvėpavimas garais (bet kokio amžiaus vaikams)


>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 5 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Laimingo ir linksmo mažylio nuotaika gali persimainyti dėl nuovargio, pernelyg didelės stimuliacijos, alkio, tačiau, jeigu vaikutis verkia...

Štai keletas natūralių priemonių imunitetui, kurias reikėtų vartoti nuolatos. Tiesa, pasirinktą profilaktinę priemonę reikėtų...

Psichologai tvirtina, kad kūniški prisilietimai būtini visiems žmonėms - be jų apninka depresija, ima kamuota nerimas, vargina...

Gydytojams dietologams nerimą kelia Lietuvoje ir toliau augantys vaikų nutukimo rodikliai. Antsvoris ir nutukimas pastebimas visose amžiaus...

Rašyti komentarą

 
Vida
2012-01-26 14:48:39
Ko jums prireiks? Žinoma, medaus. Jei jis, pastovėjęs kambario temperatūroje, sukietėjo – pašildykite mikrobangėje Didesnio "briedo" neteko girdėti. Medus, pašildytas mikrobangėje, tampa ne tik nevaistingas, bet NUODINGAS.Žinokite tai, ger.autore. ruošdama straipsnį.
Audra
2012-01-24 11:44:18
labai patarčiau nieko nešildyti mikrobangų krosnelėse, ypač ką duodat vaikams - labai didelis neigiamas poveikis yra maisto, pašildyto mikrobangėse, pasiskaitylite apie tai plačiau.O siūlo medų įildyti-pakinta sudedamosios medaus savybės.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (176)
Muna