Namai > Buitis > Ar tikrai jums reikia namo...
 

Ar tikrai jums reikia namo užmiestyje?


2013 04 11 | Autorius: Laura Mureikaitė, Moters savaitė
 

Ar tikrai jums reikia namo užmiestyje?

Kad ir kaip savo įspūdingais spalvotais, stikliniais fasadais viliotų gyvenamieji daugiaaukščiai bei dangoraižiai, vidutinio statistinio lietuvio svajonė – gyventi nuosavame užmiesčio name, kur rytą būtų galima pradėti nuo arbatos puodelio jaukioje terasoje, kur vaikai ir keturkojai augintiniai galėtų nevaržomi laigyti po švelnutį žolės kilimą, o šalimais esančiame sodelyje sirptų savos braškės ir pomidorai. Ar gyvenimas užmiestyje – išties idealus?

Vis dėlto ne pro šalį būtų įvertinti, kiek jūsų lūkesčiai siejasi su realybe. Ir tik gerai apsvarsčius, ar norite taikytis ir su tokio gyvenimo trūkumais, ryžtis parduoti savo butą miesto centre ir keltis į sodybą pamiškėje.

Pamėginkime šį kartą pažvelgti į gyvenimą už miesto su lašeliu sveiko skepticizmo.

 

Nuosavo namo eksploatacija pigesnė

Taip, komunalinių mokesčių sąskaita, atrodytų, įmanoma sutaupyti. Ypač mokesčius už šildymą. To paties ploto apšildymas nuosavame name yra kiek pigesnis nei naudojantis centralizuotu šildymu. Tačiau vargu ar svajojantieji apie namą užmiestyje ketina įsikurti tokiame pačiame plote, kokį užima standartinis dviejų ar trijų kambarių butas. Taigi jei namas bus erdvesnis – teks apšildyti daugiau patalpų. Vadinasi, ir kaina už šildymą ne sumažės, o tik išaugs. Arba turėsite šildyti tik dalį patalpų.

 

Nuosavas kiemas – štai kur tobula erdvė poilsiui!

Ar bent įsivaizduojate, kiek laiko reikės skirti tam, kad jūsų kieme galėtumėte ilsėtis, o ne kęsti sąžinės graužatį, kad veja senokai pjauta, metas nugrėbti lapus ar nukasti sniegą. Tam, kad kiemas būtų tvarkingas ir gražus, teks paaukoti nemažai savo laiko. Puiku jei jums tupinėti apie namus ar imtis sodo darbų – malonumas ir poilsis. Bet jei ne – verčiau iš anksto pasidomėkite, kas tai galėtų padaryti už jus. Net jei prie namo ir neketinate auginti įmantrių gėlių ar daržovių, aplinkos tvarkymui teks skirti ne vieną valandą per savaitę.

 

Nemesk kelio dėl takelio?

Jei įsigijote namą tankiai apgyvendintame priemiestyje, kelių ir pravažiavimo problemų kilti neturtėtų. Tačiau jei metate iššūkį miestietiškiems patogumams ir neriate į nuošalios sodybos pamiškėje glėbį, būkite pasirengę viskam! Akimirką įsivaizduokite bent kiek ekstremalesnius gamtos pokštus aplink jūsų namus. Jei bent dalis kelio iki jūsų namo – neasfaltuotas, po didesnės liūties jis gali tapti nepravažiuojamu. Ką jau bekalbėti apie sniegą, kurio pastarosios žiemos ir vėl negaili. Keliomis valandomis pailgėjusi kelionė į darbą su kliūtimis ir nuolat besikartojantys tie patys nepatogumai gali kaip reikiant apkartinti jūsų ramų gyvenimą. Beje, tos pačios kliūtys ar dideli atstumai gali apsunkinti privažiavimą prie jūsų namo ir greitosios pagalbos, policijos ar gaisrinės automobiliams.

 

Kelionės ypatumai

Ilgai stoviniuoti transporto kamščiuose piko metu – nemalonus užsiėmimas. Tačiau jei dirbate mieste, o gyvenate užmiestyje, veikiausiai kamščiuose praleisite dar daugiau laiko. Nes piką pajusite jau ties įvažiavimu į miestą. Tad nesvarbu, ar vykstate į darbą nuosavu automobiliu, ar viešuoju transportu – teks įprasti lūkuriuoti. O jei kiti šeimos nariai į darbą ar mokymosi įstaigą iki šiol vykdavo viešuoju transportu, teks spręsti ir jų kelionės klausimą – arba pirkti dar vieną automobilį, arba visai šeimai pusryčius gerokai paankstinti, kad vienu automobiliu būtų išvežioti visi.

 

Nėra šurmulio – nėra paslaugų

Jei jums patinka apsipirkti dideliuose prekybos centruose, jei vaikotės nuolaidų ir akcijų, dėl kurių netingite apsilankyti keliose parduotuvėse, o ne viską susipirkti vienoje, persikrausčius į užmiestį teks keisti įpročius. Juk šalia – tikriausiai tik viena ar keletas nedidelių parduotuvėlių. Artimiausia kirpykla, biblioteka, kino teatras ar jaukesnė kavinukė – gal už keleto, gal už keliasdešimties kilometrų. Taigi spontaniškos pramogos ir pirkiniai iš pasiekiamų ranka taps pasiekiamais tik automobiliu. Kitaip tariant, gerokai retesniais arba kruopščiu suplanuotais.

 

Atsargiai – vaikai!

Ar turėsite galimybių pasirūpinti vaikais? Žaidimai gryname ore, nuosava smėlio dėžė ir sūpynės – be abejo, viliojanti perspektyva mažamečius vaikus auginantiems tėvams. Tačiau visai kiti rūpesčiai užklumpa kai mažieji paauga ir pradeda lankyti mokyklą, būrelius. Iki mokyklos tikriausiai bus toloka, tad šeimai teks spręsti klausimą, kas vaiką į ją nuveš. Po pietų, pasibaigus pamokoms, vėl kils klausimas, kas vaiką parveš. Taip pat teks vežioti ir į klasės draugų gimtadienius, vakarėlius, kino teatrą ir kitas pramogas, kas gyvenant mieste dažniausiai būna arba netoli namų,arba lengvai pasiekiama autobusu, troleibusu.

 

Kaimynai – gerai ir blogai

Gimdamas šeimos nepasirinksi. O rinkdamiesi gyvenamąją vietą vargu ar skubame rinktis kaimynus. Ir vis dėlto kaip tik jie gali labai palengvinti arba atvirkščiai, apnuodyti gyvenimą. Užmiesčio name iš karto aišku: kaimynai bus pakankamai toli. Net jei tas „toli“ – vos už tvoros, vis tiek jums neteks girdėti, kaip jie tualete nuleidžia vandenį ar jausti per ventiliacijos angą pas jus atsklindančio jų rūkomų cigarečių tvaiko. Ir vis dėlto bent jau vidutiniškai gerą, pažįstamą kaimyną turėti kuo arčiau – ne taip jau blogai. Mat būtent į kaimynus kreipiamės pirmiausia, ištikus bėdai. Be to, būtent kaimynai yra išgelbėję ne vieno buto šeimininkus nuo vagystės, įsilaužimo. Taigi saugumo atžvilgiu pernelyg tolimi kaimynai – ne pats didžiausias pliusas.

 

Finansai gali paskandinti

O dabar užduokite sau bene opiausią klausimą: ar jūsų finansinė padėtis stabili? Jei tam, kad pasistatytumėte namą, teks parduoti savo butą – reikės labai daug ir kruopščiai skaičiuoti. Pradėjus statyti namą specialistai siūlo prie pradinės sąmatos mintyse pridėti dar bent trečdalį visos sumos. Merfio dėsnis statant ir remontuojant veikia nepriekaištingai: jei tik įmanoma, kad išlaidų bus daugiau nei suplanuota – tai taip ir bus. Taigi kai biudžetas traška braška per siūles – nuolat kybo grėsmė įsisukti į užburtą amžinų ir nesibaigiančių statybų ratą, kai teks ne vienerius metus gyventi ne iki galo įrengtame name, o visas atostogas ir šventes aukoti alinantiems statybų darbams.

 

Na, kaip? Ar nebaisu? Ar esate tvirtai apsisprendę rizikuoti, o išvardytos kliūtys jums atrodo tik mažučiai nepatogumai lyginant su išsvajota ramybe ir laisve? Puiku. Vadinasi, užmiesčio namas – kaip tik tai, ko jums trūksta iki visiškos laimės!

 

 


 
Taip pat skaitykite
Vyresnės kartos moterims drabužių siuvimas ir persiuvimas puikiai pažįstamas, tačiau jaunesnės mamos senus daiktus tiesiog išmeta....

Kvepiantys, ryžiais, džiovintais augalais ir eteriniais aliejais pripildyti maišeliai yra dedami į spintas ir stalčius. Jie ne tik...

Dulkių siurbliai robotai daugiau nei dvidešimt metų audrina technologijų mėgėjų vaizduotę. Deja, iki šiol jiems tekdavo tik...

Švarūs, blizgantys ir tvarkingi namai puikiai nuteikia, pakelia nuotaiką ir tarsi praskaidrina mintis, tačiau valymas vargina ir neretai...

Rašyti komentarą

 
Luis Sanchez
2020-04-04 05:52:47
We are direct providers of Fresh Cut BG, SBLC and MTN which are specifically for lease/sales, our bank instrument can be engage in PPP Trading, Discounting, signature project(s) such as Aviation, Agriculture, Petroleum, Telecommunication, construction of Dams, Bridges, Real Estate and all kind of projects. We do not have any broker chain in our offer or get involved in chauffeur driven offers. We deliver with time and precision as sethforth in the agreement. Our terms and Conditions are reasonable, below is our instrument description. The procedure is very simple; the instrument will be reserved on euro clear to be verified by your bank, after verification an arrangement will be made for necessary bank documents and stock testing expenses, the cost of the Bank Guarantee/Standby Letter of Credit will be paid after the delivery of the MT760, Description OF INSTRUMENTS: 1. Instrument: Bank Guarantee (BG/SBLC) 2. Total Face Value: Eur/USD 5M MIN and Eur/USD 10B MAX (Ten Billion EURO/USD). 3. Issuing Bank: HSBC Bank London, Barclay's bank London,Credit Suisse and Deutsche Bank Frankfurt. 4. Age: One Year, One Month 5. Purchasing Price: 32% of face value plus 2% commission fees Leasing Price: 4% of Face Value plus 1% commission fees. 6. Delivery: Bank to Bank swift. 7. Payment: MT-103 or MT760 8. Hard Copy: Bonded Courier within 7 banking days. We are ready to close leasing/Buying with any interested client in few banking days, if interested do not hesitate to contact me Name : LUIS SANCHEZ Email: luissanchez02214@gmail.com whatsapp:+447921551354
Carson Noah
2020-03-31 19:07:20
Are you an individual businessman or a business organisation that wishes to expand in business? We offer financial instrument such as BGs, SBLCs,MTNs, LCs, CDs and others on lease and sales at a rate of 4%+2% of the face value and reasonable condition from a genuine provider. You are at liberty to engage our leased facilities into trade programs as well as in signatory project(s) such as Aviation, Agriculture, Petroleum, Telecommunication and any other project(s) etc. With our financial/bank instrument you can establish line of credit with your bank and/or secure loan for your projects in which our bank instrument will serve collateral in your bank to fund your project. We deliver with time and precision as set forth in the agreement. Our terms and Conditions are reasonable and we work directly with issuing bank lease providers, this instrument can be monetized on your behalf for up to 100% funding. Intermediaries/Consultants/Brokers are welcome to bring their clients and are 100% protected. In complete confidence, we will work together for the benefits of all parties involved. BROKERS ARE WELCOME & 100% PROTECTED!!! Intermediaries/Consultants/Brokers are welcome to bring their clients and cases to our attention and in complete confidence we will work together for the benefits of all parties involve. For further details contact us with the below information Thank you. Contact Person: Mr. Carson Noah Email: centuryfinanceplc@gmail.com Skype ID: centuryfinanceplc
Linda Mark
2020-03-30 14:08:56
HOW I GOT MY LOAN FROM THIS GREAT COMPANY Hello my dear people, I am Linda McDonald, currently living in Austin Texas, USA. I am a widow at the moment with three kids and i was stuck in a financial situation in April 2018 and i needed to refinance and pay my bills. I tried seeking loans from various loan firms both private and corporate but never with success, and most banks declined my credit ,do not full prey to those hoodlums at there that call them self-money lender they are all scam , all they want is your money and you well not hear from them again they have done it to me twice before I met Mr. David Wilson the most interesting part of it is that my loan was transfer to me within 74hours so I will advise you to contact Mr. David if you are interested in getting loan and you are sure you can pay him back on time you can contact him via email……… (davidwilsonloancompany4@gmail.com) No credit check, no cosigner with just 2% interest rate and better repayment plans and schedule if you must contact any firm with reference to securing a loan without collateral then contact Mr. David Wilson today for your loan They offer all kind of categories of loan they Short term loan (5_10years) Long term loan (20_40) Media term loan (10_20) They offer loan like Home loan............., Business loan........ Debt loan....... Student loan.........., Business startup loan Business loan......., Company loan.............. etc Email..........( davidwilsonloancompany4@gmail.com) When it comes to financial crisis and loan then David Wilson loan financial is the place to go please just tell him I Mrs. Linda McDonald direct you Good Luck.......................
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (169)
dziugutis