Vaikai > Vaiko priežiūra > Žiema! Į lauką - ir su...
 

Žiema! Į lauką - ir su kūdikiu!


2012 01 16 | Autorius: parengė L.Barzdaitienė, Dreamstime nuotr.
 

Žiema! Į lauką - ir su kūdikiu!

Štai ir sulaukėme tikros žiemos – laiko, kai galima čiuožti rogutėmis nuo kalniuko su vėjeliu, kristi į pusnį ir piešti sniego angelus.

 

Bet kas gi labiausiai trukdo pasimėgauti žiemos malonumais? Žinoma, tai – šimtas rūbų, kuriuos rūpestingi tėvai skuba apvilkti savo atžaloms. Su jais ne tik sunkiau judėti – neretai tampa sunkiau net ir kvėpuoti.

 

Bijodama, kad mažylis gali peršalti, ne viena mama puola į kraštutinumus – arba vaikui surengia visą garderobą, arba apskritai neveda jo į lauką – juk ten šalta! O be reikalo. Pasivaikščiojimai žiemą, spaudžiant šaltukui, puikiai stiprina vaiko imunitetą.

 

Kaip rengti mažylį esant neigiamai temperatūrai ir ką daryti pamačius pirmuosius peršalimo požymius?

 

Kiek turėtų trukti pasivaikščiojimas su vaiku žiemą?

 

Su kūdikiu iki pusės metų lauke rekomenduojama vaikščioti 1-1,5 val. jei temperatūra ne žemesnė nei –10 laipsnių. Tiesa, jei einate į laiką su naujagimiu, prie lauko pratinkite pamažu, iš pradžių – 15-20 minučių, paskui po 5-10 minučių ilginkite pasivaikščiojimo laiką.

 

Su vyresniu vaiku lauke vaikštoma ne ilgiau, bet dažniau: per dieną galima išeiti į lauką 2 kartus, kad bendroje sumoje susidarytų 2-3 valandos gryname ore per dieną.

 

Ir nepamirškite: sotus vaikas visada būna lauke noriau. Jis ilgiau nesušąla ir nepajunta diskomforto. Todėl optimalus laikas pasivaikščiojimui – po pusryčių, pietų arba pavakarių.

 

Auksinė taisyklė: + 1 rūbų sluoksnis

 

Objektyviai įvertinus temperatūrą už lango bus galima parinkti tinkamiausią garderobą jūsų mažyliui. Jei vis dėlto jus kankina abejonės, vadovaukitės paprasta taisykle: renkite vaiką vienu rūbų sluoksniu daugiau nei esate apsirengusi pati.

 

Jei mažylis pats dar nevaikšto, tik sėdi vežimėlyje ar rogutėse, užklokite jį šiltu pledu. Nejudėdamas jis tikrai greičiau šąla, taigi jį išties reikia pašildyti.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 4 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (252)
Bela