Vaikai > Vaiko priežiūra > Apie pavojingą ligą...
 

Apie pavojingą ligą primins lietuviškos nešynės


2012 01 11 | Autorius: Mama.lt
 

Apie pavojingą ligą primins lietuviškos nešynės

Akcijos „Ar tavo vaikas saugus?“ dalyvių dizainerių Ievos Ševiakovaitės ir Jolantos Rimkutės naujametė dovana šalies mamoms – dailios ir praktiškos nešynės iš kolekcijos, pažymėtos „LT identity“ prekės ženklu.

 

Šitaip kūrėjų tandemas nusprendė prisidėti prie kokliusas.lt inicijuotos akcijos „Ar tavo vaikas saugus?“ ir priminti apie švenčių šurmulyje paskęstančias vertybes: artimo ryšio su savo vaiku puoselėjimą, nuolatinį rūpinimąsi jo sveikata ir saugumu nuo jo tykančių pavojingų infekcinių ligų.

 

„Nepažįstamą pasaulį išvydęs naujagimis jaučiasi daug jaukiau būdamas šalia mamos, girdėdamas jos širdies plakimą, jausdamas jos šilumą ir meilę. Nešynė yra nepamainoma, jeigu trokštate užtikrinti savo kūdikio saugumą ir puikią savijautą. Sukurti šias nešynes mus paskatino vykstanti akcija „Ar tavo vaikas saugus?“ ir jos organizatorius - interneto portalas kokliusas.lt, primenantis svarbų mažylio saugumo aspektą - apsaugą nuo ligų“, – kalbėjo dizainerė Jolanta Rimkutė.

 

Iš tiesų, mamai visada būti šalia savo mažojo stebuklo – dar ne viskas. Tad akcijos iniciatorius – informacinis interneto portalas kokliusas.lt – kviečia susipažinti su įvairių infekcijų keliamomis grėsmėmis bei apsaugos nuo jų ir profilaktikos būdais.

 

Viena iš tokių kūdikiams pavojingų infekcinių ligų – kokliušas. Lietuvoje nuo kokliušo privalomai skiepijama jo bakterijai jautriausia amžiaus grupė: kūdikiai ir 5-6 metų sulaukę vaikai, tačiau ilgainiui imunitetas ligai išblėsta. Suaugusiesiems kokliušas diagnozuojamas retai – kadangi vyresniems pacientams jis savo lengvesne eiga primena peršalimą, į gydytoją paprastai nesikreipiama.

 

Tačiau kokliušu sergantys suaugusieji gali užkrėsti šia pavojinga liga kūdikį, nes jis pirmaisiais savo gyvenimo mėnesiais dar neturi imuniteto šiai ligai. Tad, specialistų teigimu, labai svarbu, kad tik gimęs kūdikėlis iš tiesų būtų saugioje aplinkoje – kad nei jo tėvai, nei vyresni broliai ar seserys, seneliai ar kiti giminaičiai neužkrėstų jo kokliušu.

 

Užsienio šalyse jauniems tėveliams patariama pasiskiepyti nuo kokliušo prieš nėštumą arba iš karto po gimdymo, taip pat paskatinti tai padaryti ir kitus šeimos narius. Nes tik tokiu atveju tėveliai tikrai ramiai galės teigiamai atsakyti į akcijos klausimą „Ar tavo vaikas saugus?“

 

Organizatorių nuotr. Nešynę išmėgino ir Eglė Kernagytė.

 


 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (153)
Orinta