Vaikai > Vaiko priežiūra > Čiulptukas – rimtas dalykas
 

Čiulptukas – rimtas dalykas


 

Čiulptukas – rimtas dalykas

Nepaisant madingų natūralizmo principais grįstų rekomendacijų auginti vaiką apskritai be čiulptuko, daugybė mamų skėsteli rankomis: čiulptukas – tikras išsigelbėjimas! Kokį rinktis? Kada jį siūlyti mažyliui? Kaip laikyti?

Kam reikalingas čiulptukas

Ką tik gimęs kūdikis dar beveik nieko nemoka. Jo ryšys su pasauliu palaikomas per įgimtus refleksus. O vienas svarbiausių refleksų pirmaisiais gyvenimo mėnesiais – tai čiulpimas. Naujagimiui čiulpimas – tai ne tik smagus užsiėmimas, o gilios prasmės kupinas aktas. Ir krūties žindimas anaiptol nepatenkina viso kūdikio poreikio čiulpti. Štai čia ir atskuba į pagalbą čiulptukas. Be to, neramių kūdikių tėvai žino, kad kartais tai yra ne tik patogus, bet ir vienintelis būdas nuraminti įsiverkusį kūdikį. Daugeliui naujagimių tereikia gauti čiulptuką – ir namuose kuriam laikui įsivyrauja ramybė, mažylis užmiega.

Tiesa, svarbu atsiminti, kad čiulptukas neturėtų tapti vienintele ir nuolatine kūdikio nuraminimo priemone. Jei kūdikis neramus – turėtumėte ieškoti priežasties, kodėl jis dažnai verkia. Ir neduokite vaikui čiulptuko iš įpročio – jei mažylis ramus ir be jo, verčiau nesiūlykite.

Kada čiulptukų geriau nenaudoti?

• Pirmosiomis savaitėmis po gimimo, jei maitinate krūtimi

Kai naujagimis dar tik mokosi žįsti krūtį, jo burnytėje neturėtų būti nieko išskyrus mamos spenelį. Naujagimis turi išmokti žįsti taip, kad gautų kuo daugiau pieno. Čiulptukas čiulpiamas kitaip nei mamos krūtis. Kai kurie naujagimiai (tiesa, ne visi) pradeda painiotis jei po krūties gauna čiulpti ir čiulptuką. Čiulptuko pagrindas siauras, tam, kad ją apžiotų, kūdikiui nereikia plačiai išsižioti. Išmokęs taip čiulpti čiulptuką vėliau mažylis krūtį apžios netaisyklingai, lūpomis temps tik spenelį, kuriame atsiras įtrūkimų, mamai skaudės ir taip natūralaus maitinimo ciklas bus sutrikdytas.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 4 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (170)
Rusne&Jore