Namai > Šventės > Kada sužinoti tiesą apie...
 

Kada sužinoti tiesą apie Kalėdų Senelį?


 

Kada sužinoti tiesą apie Kalėdų Senelį?

Koks jis nuostabus! Dovanas neša, eglutės švieseles uždega, džiugina visus savo stebuklais. Gaila su juo išsiskirti. Ir vis dėlto teks. Mokyklinio amžiaus sulaukusiam vaikui ateina metas sužinoti tiesą... Ir nebijokite, šventės tai nesugadins!

 

Kodėl būtent dabar?

 

Jaunesniems nei 6 metai vaikams Kalėdų Senelis labai reikalingas – kaip fėja su stebuklinga lazdele, gerieji ir piktieji burtininkai bei skraidantys kilimai. Juk būtent pasakų personažai ir stebuklingi daiktai padeda mažyliui suvokti realų pasaulį, paruošia jį laukiantiems sunkumams, tiesiog išmoko gyventi pasaulyje tokiame, koks jis yra.

 

Kalėdų Senelis taip pat turi savo labai konkrečią užduotį – įtikinti vaiką, kad pasaulyje egzistuoja gėris ir... išmokyti jį daryti gerus darbus savarankiškai. Ne taip svarbu, ar mažylis buvo paklusnus, ar nelabai, ar išmoko deklamuoti eilėraštį, ar ne – vis tiek jis nusipelnė šventės ir dovanėlės. Ir, žinoma, meilės. Be abejo, visa tai sukuria tėvai, tačiau Kalėdų Senelis – tai apskritai gėrio įsikūnijimas, kuris savo reikšme pranoksta mažylio šeimos ratą. Kalėdų Senelis – tai visuotinis gėris, aplankantis visus vaikus. Galbūt todėl dauguma vaikų gerokai nusivilia pernelyg anksti sužinoję tiesą apie tai, kad Kalėdų Senelio nėra.

 

Sulaukęs šešerių vaikas jau geba valdyti savo emocijas, moka megzti santykius su aplinkiniais žmonėmis. Jam nebereikia stebuklingų pagalbininkų, jis pats savo protu ir sąmone pasirengęs priimti pasaulį tokį, koks jis yra. Taigi pats laikas atsisveikinti ir su mitu apie Kalėdų Senelį.

 

Kaip sugrąžinti pavogtą pasaką

 

Akimirką, kai vaikas pareiškia, kad netiki Kalėdų Seneliu, neretai būna skausminga tėvams – ji akivaizdžiai parodo, kaip greitai bėga laikas.

 

Bet kaip elgtis tėvams, jei viskas nutiko kitaip? Jei tiesą apie gerąjį Kalėdų Senelį, vaikas sužinojo ne taip, kaip tikėjotės jūs? Pavyzdžiui, vyresnis pusbrolis ėmė ir rėžė į akis: Kalėdų Senelio nėra, tai – tik pasaka mažiems vaikams. Nepasirengusiam to suvokti vaikui tokia žinia gali tapti dideliu stresu.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Artėjant didžiausioms metų šventėms dažnam iškyla klausimas: ką gi dovanoti mažiesiems šeimos nariams – vaikams?...

Jeigu apie senąsias Kūčių tradicijas šį bei tą žinome, tai apie Kalėdas, kaip taisyklė, informacijos turime mažiau, tačiau...

Kalėdos yra viena gražiausių metų švenčių, kurios ypač laukia mūsų mažyliai. Vaikučiai taip pat uoliai ruošiasi - padeda...

Vaikystė tęsiasi nuo pirmųjų iki dvyliktųjų metų, tad šį kartą orientuojamės į ikimokyklinio ir ankstyvojo mokyklinio amžiaus...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (148)
Karolina