Nėštumas > Po gimdymo > Priešpienis – pieno...
 

Priešpienis – pieno pranašas


 

Priešpienis – pieno pranašas

Kai kurie specialistai jį lygina netgi su vaistais. Tai tarsi pirmasis skiepas, tonizuojantis ką tik gimusio kūdikio imuninę sistemą. Todėl, kad priešpienyje kur kas daugiau antikūnų ir apsauginių medžiagų, nei subrendusiame motinos piene.

 

Pirmą kartą pridėjus naujagimį prie krūties, jis įtraukia maždaug 2 ml priešpienio. To pakanka, kad prasidėtų natūrali kūdikio organizmo imunizacija.

 

Pirmoji valanda – aukso verta

 

Ne mažiau svarbu, kad pirmą kartą prie krūties kūdikis būtų pridėtas pirmąją valandą po gimimo – kaip tik šiuo periodu pasireiškia ieškojimo refleksas – naujagimis ieško mamos krūties. Jis pailsėjo po gimimo ir pasirengęs gyventi, mėgautis mamos pienu. Jausmingai atrodo naujagimio judesiai, kai jis tarsi mėgina kilstelėti galvytę, šliaužti link mamos krūties, išsižioja, iškiša liežuvį. Dauguma naujagimių geba patys susirasti mamos krūties areolę ir įsisiurbti į ją maža burnyte. Jei šį momentą praleisite, kūdikis užmigs, ir prie krūties jo pridėti nebeišeis – jis ilsėsis.

 

Pirmąją dieną po gimdymo gimdyvės krūtinė palietus atrodo minkšta, tarsi tuščia. Priešpienio kiekis nėra didelis, jis gelsvos spalvos, drumstas. Baigiantis antrai dienai po gimdymo krūtinė pradeda pildytis, priešpienio atsiranda daugiau, jos palva kinta iki sodriai geltonos, kartais – net oranžinės.

 

Kiekis – nesvarbu

 

Priešpienis gaminasi pirmąsias 3-5paras. Skirtingoms moterims išsiskiria skirtingas kiekis priešpienio – nuo 10 iki 100 ml per dieną, tačiau nepaisant to, kiek būtent priešpienio turi mama, jo visiškai pakanka naujagimiui. Priešpienis – itin maistingas.

 

Dažnai pirmomis dienomis besigaminant tik priešpieniui jaunos mamos būgštauja, kad jos neturi pieno, priešpienio – pernelyg mažai (spaudžiant areolę išsiskiria vos keletas lašų), o kūdikiui jo trūksta, jis alkanas verkia.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Natūralu, kad susilaukusios mažylio mamaytės greitai išvargsta - kūnas dar nespėja atsigauti po gimdymo, o jau tenka stačia galva...

Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų....

Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti...

Savaitgalį neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ surengtoje šeimų šventėje...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (157)
Rusne