Namai > Buitis > Skalbimas: niuansai ir...
 

Skalbimas: niuansai ir taisyklės


2011 11 16 | Šaltinis: Eli.lt, 123rf nuotr.
 

Skalbimas: niuansai ir taisyklės

Į mūsų gyvenimą atėjus automatinėms skalbimo mašinoms, skalbimo procesas tapo kur kas lengvesnis ir ne toks atgrasus. Iš tikrųjų, kas gi čia sudėtingo? Sukrovei skalbinius į būgną, išrinkai programą – ir apie skalbimą apskritai galima pamiršti. Mašina pati duos ženklą, kai reikės švarius skalbinius ištraukti iš jos glėbio. Taigi kodėl vis dar nutinka taip, kad kai kurie skalbiniai sugadinami... skalbiant?

 

Tam, kad išvengtumėte tokių nesusipratimų, reikia tiek nedaug – tik žinoti keletą paprastų skalbimo taisyklių ir jas pritaikyti gyvenime!

 

Rūšiuojame skalbinius

 

Taip, taip, visos mes puikiai žinome, kad spalvoti skalbiniai skalbiami atskirai nuo baltų, o medvilnė – atskirai nuo sintetikos. Tik kas gi nėra pagudravęs ir keletą baltų marškinėlių įmetęs prie spalvotų rūbų – tik dėl to, kad baltų skalbinių dar nebuvo prisirinkę pakankamai daug, o tų marškinėlių jau labai reikėjo?.. Kad ir kaip tai skambėtų nuobodžiai, teks skalbimą planuoti iš anksto, o ne veikti chaotiškai ir sudaryti sąlygas situacijai, kai ūmai nebelieka švarių apatinių.

 

Kartu galima skalbti medvilnę, kartūną, liną, vilną, trikotažą su švariais sintetiniais pluoštais – viskoze, poliamidu, akrilu.

 

Patalynę galima skalbti kartu su rankšluosčiais, prie džinsų galima įmesti tamsias kojines.

 

Gležnus audinius, taip pat vilnonius ar pagamintus iš vilnos ir sintetikos, geriau skalbti atskirai.

 

Temperatūros režimas

 

Čia galima prisiminti, kaip mūsų mamos ir močiutės didžiuliuose puoduose virindavo patalynę, kad ji būtų idealiai balta. Ačiū technikos progresui ir buitinei chemijai, kad mums šio „malonumo“ patirti neteks. Beje, tokia aukšta temperatūra iš tikrųjų – ne pati geriausia terapija audiniams, taigi geriau ja ir nepiktnaudžiauti.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
BestSecret.com stebina didžiuliu drabužių, avalynės, aksesuarų, interjero detalių pasirinkimu bei įspūdingomis nuolaidomis, tačiau...

Norint pasisiūti ką nors gražaus, kyla du klausimai. Pirmasis – kokios tendencijos drebina 2020-ųjų mados pasaulį? Antrasis klausimas...

Vyresnės kartos moterims drabužių siuvimas ir persiuvimas puikiai pažįstamas, tačiau jaunesnės mamos senus daiktus tiesiog išmeta....

Dulkių siurbliai robotai daugiau nei dvidešimt metų audrina technologijų mėgėjų vaizduotę. Deja, iki šiol jiems tekdavo tik...

Rašyti komentarą

 
Milita
2017-02-14 11:14:41
Svarbu žinoti visus šiuos niuansus ir taisykles apie skalbimą. Daug ką ne visai taip darydavau kaip reikia. Beje šiuo metu dairausi http://www.tarnas.lt/laisvai-statoma-buitine-technika/dziovykles.html džiovyklės gal ką patarsit?
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (191)
Jogintas