Sveikata > Šeimos sveikata > 7 antrojo tipo diabeto...
 

7 antrojo tipo diabeto požymiai


2011 11 14 | Šaltinis: Womansday.com, 123rf nuotr.
 

7 antrojo tipo diabeto požymiai

Manėte, kad pagrindinis diabeto požymis – tai troškulys? Tikrai ne visada. Išmokite atpažinti ir šiuos simptomus, kuriems pasireiškus vertėtų pasitikrinti cukraus kiekį kraujyje.

 

Nesimankštinate? Valgote aiškiai per daug? Šios dvi aplinkybės sudaro puikias sąlygas vystytis II tipo diabetui. Ši liga atakuoja vis daugiau žmonių – tiek suaugusiųjų, tiek vaikų. Ar jums metas pasitikrinti? Tikrai taip, jei šeimoje yra buvę diabeto atvejų ir jei pastebėjote bent vieną iš šių simptomų:

 

1. Nutukimas. Net ir 5 kg virš normos – tai jau padidėjusi II tipo diabeto rizika. Gera žinia: net ir 5 ar 7 procentais sumažintas kūno svoris jau pastebimai sumažina ir diabeto išsivystymo riziką.

 

2. Nuolat lakstote į tualetą. Jei jūsų organizmas gamina per mažai insulino (hormono, kuris perduoda gliukozę kūno ląstelėms ir taip aprūpina jas būtina energija), gliukozė ima kauptis kraujyje ir pereina į šlapimą, kyla padidėjęs noras šlapintis. O jei šlapinatės daug – nuolat jaučiate troškulį ir norite daugiau gerti.


3. Rega tapo neaiški. Aukštas cukraus kiekis kraujyje sudaro sąlygas gliukozei kauptis ir akies lęšyje, todėl regėjimą sufokusuoti tampa sunkiau, vaizdas atrodo neryškus, išplaukęs.

 

4. Svoris krenta be priežasties. Paprastai tai I tipo diabeto požymis, bet kartkartėmis pasireiškia ir išsivysčius II tipo diabetui. Kai organizmas nebegamina insulino, gliukozė iš maisto negali būti panaudota ląstelių energijai gaminti, taip pat nekaupiamos jos atsargos. Paspartėja riebalų skaidymas, taigi žmogus ima netekti svorio.

 

5. Aplink kaklą atsirado tamsus žiedas. Pasireiškus II tipo diabetui neretai odos receptoriai pradeda gaminti per daug pigmento.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (169)
Rebeka