Sveikata > Vaiko sveikata > 22 proc. moksleivių visai...
 

22 proc. moksleivių visai nesportuoja


2011 11 10 | Autorius: www.iniciatyvosfondas.lt
 

Maždaug penktadalis (22 proc.) Lietuvos moksleivių teigia visai nesportuojantys, o laisvalaikį praleidžia žiūrėdami televizorių, prie kompiuterio ar bendraudami su draugais. Mažai sportuojantys ar aplamai vengiantys tai daryti motyvavo laiko ir noro tuo užsiimti stoka bei sporto klubų ir būrelių šalia trūkumu.
 

Tai paaiškėjo VšĮ “Iniciatyvos fondas“ inicijavus Lietuvos moksleivių nuomonių dėl fizinio aktyvumo apklausą, kurią atliko tyrimų bendrovė RAIT.


Tyrimo duomenimis, 16 proc. Lietuvos moksleivių sportuoja kasdien, daugiau nei trečdalis (36 proc.) – 3 kartus per savaitę. Penktadalis respondentų (21 proc.) teigė sportu užsiimantys 1–2 kartus per savaitę, 3 proc. - kelis kartus per mėnesį, o 2 proc. - kartą per mėnesį ar rečiau. Šiek tiek daugiau nei penktadalis moksleivių (22 proc.) teigė visai nesportuojantys.


Sportuojančių retai ar visai nesportuojančių paklausus, ką jie veikia laisvalaikiu, 7 iš 10 respondentų (70 proc.) atsakė žiūrintys televizorių, daugiau nei pusė (po 55 proc.) leidžia laiką su draugais ir naudojasi kompiuteriu, ketvirtadalis skaito knygas (25 proc.) ir piešia (23 proc.). 12 proc. moksleivių groja kokiu nors muzikos instrumentu, 7 proc. dainuoja, o 5 proc. užsiima kita veikla.


“Tyrimu siekėme išsiaiškinti Lietuvos moksleivių nuomonę apie fizinį aktyvumą ir sportavimo įpročius. Aktyvus laisvalaikio praleidimo būdas yra būtinas siekiant sveikesnės savijautos. Deja, dalis Lietuvos jaunimo prioritetą teikia ne judėjimui, o kompiuterinėms technologijoms, televizoriui ir kitiems pasyviems užsiėmimams”, - sakė VšĮ “Iniciatyvos fondas” projektų koordinatorė Inga Smirnovienė.


Trečdalis (33 proc.) retai sportuojančių Lietuvos moksleivių nurodė, kad dažniau tai daryti trūksta laiko, kas šeštam (16 proc.) trūksta noro, o 13 proc. - sporto klubų, būrelių šalia. 11 proc. moksleivių atsakė, kad jiems visko užtenka. Šiek tiek rečiau buvo paminėtos priežastys, kad stinga valios, kantrybės ar užsispyrimo (6 proc.), kad neturi sąlygų sportuoti (5 proc.), kad grafikas netinkamas užsiimti sportu (5 proc.), trūksta tėvų palaikymo, paskatinimo (3 proc.). 13 proc. apklaustųjų nurodė kitus motyvus, o 11 proc. neišreiškė savo nuomonės šiuo klausimu.


Tyrimo metu spalio mėnesį buvo apklausta 250 šalies moksleivių nuo 7-18 metų amžiaus.


Atliktas moksleivių sportavimo įpročių ir kitų laisvalaikio leidimo būdų tyrimas – spalio mėnesį prasidėjusios VšĮ “Iniciatyvos fondas” sveikos gyvensenos propagavimo programos “Augsiu aktyvus 2011” dalis.


Spalio 21 d. 11 val. šalyje vyko visuotinė mankštinimosi akcija, kurioje dalyvavo 751 ugdymo įstaiga. Didžiausiu dalyvių skaičiumi į masinę mankštą įsiliejo Vilniaus Antakalnio vidurinė mokykla (1262 dalyviai), Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazija (1100 dalyvių), Biržų “Aušros” vidurinė mokykla (1037 dalyviai).

 

 

 

 

 

 


 
Taip pat skaitykite
Laimingo ir linksmo mažylio nuotaika gali persimainyti dėl nuovargio, pernelyg didelės stimuliacijos, alkio, tačiau, jeigu vaikutis verkia...

Štai keletas natūralių priemonių imunitetui, kurias reikėtų vartoti nuolatos. Tiesa, pasirinktą profilaktinę priemonę reikėtų...

Psichologai tvirtina, kad kūniški prisilietimai būtini visiems žmonėms - be jų apninka depresija, ima kamuota nerimas, vargina...

Gydytojams dietologams nerimą kelia Lietuvoje ir toliau augantys vaikų nutukimo rodikliai. Antsvoris ir nutukimas pastebimas visose amžiaus...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (157)
Ieva