Namai > Santykiai > Santykio svarba (II dalis)
 

Santykio svarba (II dalis)


2011 11 11 | Autorius: Vitalija Čižauskaitė
 

Santykio svarba (II dalis)

Praeitoje dalyje apibrėžėme santykį, pateikėme keletą svarbiausių santykio taisyklių ir kad jų pagalba galime įgauti abipusį pasitikėjimą. Šioje dalyje papasakosime kada gali prireikti santykio, o taip pat ir apie jų svarbą darbinėje sferoje.

 

Padeda pakelti dvasinę būseną


Jei sukursite su žmogumi tvirtą santykį, jam bus lengviau priimti jūsų pasiūlymus ir idėjas. Viskas labai paprasta - jei kam nors patinki, jis paprastai būna linkęs tau pritarti.


Jei prisitaikydamas parodai, kad esi toks pat, jis jaučia būtinybę tau pritarti. Juk tai, ką sakai, galėjo sugalvoti ir jis (nes jūs tokie panašūs). Nesutikti būtų iš dalies tas pats, kaip nesutikti su pačiu savimi.


Užmezgę santykį galite padėti žmogui pasiekti pozityvią dvasinę būseną, ji idealiai tinka suprasti jus, jūsų mintis ir idėjas. Tai yra poveikio forma be valdymo. Mūsų nedomina manipuliacija neigiama prasme. Jei tavo idėja nevykusi, tai asmuo, su kuriuo tave sieja santykis, taip ir manys.


Siekiame sukurti ryšį, palankų visoms pusėms, kai galima kūrybingai ir konstruktyviai diskutuoti, skaidriai ir aiškiai bendrauti, vertinant vienam kitą. "Nevaldome" ir apgaule nesiūlome žmogui jam svetimos nuomonės.


Tik pasirūpiname, kad jis kuo geriau suprastų tikruosius mūsų reiškiamų tiesų privalumus. Visa tai daroma labai paprastomis priemonėmis, tokioms kaip tam tikri judesių ar balso pokyčiai.

 

Atvejai, kai prireikia santykio


Niekada nevėlu pradėti plėtoti su kuo nors santykį. Galbūt jūsų santykiai su tam tikru asmeniu itin prasti ir norite juos pakeisti. Kai kitą kartą susitiksite, imkite kurti santykį. Tikrai nepakeisite santykių per vieną kartą, bet stenkitės juos keisti kaskart susitikę ir gana greitai pastebėsite, kad žmogaus bendravimas su jumis akivaizdžiai pasikeitęs.


Pasitaiko ir tokių, vienas kitas, su kuriais iš esmės neįmanoma užmegzti santykio. Su kuriais ir nesinori jo palaikyti. Ir tai visiškai normalu. Nesakau, kad privalote palaikyti tvirtą santykį su visais sutiktais žmonėmis. Tik sakau, kad galite.

 

Kada praverčia santykis? Tiesą sakant, visada. Štai jums keletas pavyzdžių:

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Savo vaikučiams esame tvirčiausia atrama ir patys svarbiausi žmonės visame pasaulyje, tačiau jie, atrodytų, per akimirką užauga, palieka...

Darnūs ir harmoningi santykiai turi ypatingai daug įtakos gyvenimo kokybei, tačiau sugyventi su kitu asmeniu reikia mokytis - abu partneriai...

Prasidėjus santykiams svarstome, kokia bus jų ateitis - ar pavyks drauge praleisti visą gyvenimą, o galbūt tai tik trumpalaikis...

Kuo arčiau diena, kai vaikas pravers darželio duris – tuo greičiau plaka ne tik būsimo darželinuko, bet ir tėvų širdys. Vaikų...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (153)
Vyte