Namai > Santykiai > Santykio svarba (I dalis)
 

Santykio svarba (I dalis)


2011 11 10 | Autorius: Vitalija Čižauskaitė
 

Santykio svarba (I dalis)

Yra labai svarbi priežastis mokytis suprasti, kaip žmonės mąsto, - tai padeda sukurti santykį. Turime omenyje ne santykius, o santykį, t.y. nežodinį bendravimą.


Santykis yra tai, ko siekiame sutikę daugumą žmonių - nesvarbu, ar verslo aplinkoje norime būti kuo geriau suprasti, kai pristatome naują idėją, ar tiesiog trokštame patikti gražuoliukui, apie kurį fantazuojame. Kad sulauktume sėkmės, abiem atvejais turime užmegzti santykį.


Šis tekstas yra paremtas Henriko Feksuso parašyta knyga "Minčių skaitymo menas", kurią Lietuvoje išleido "Alma Littera" leidykla.

 

Santykio apibrėžimas


Sąvoka kilusi nuo prancūzų kalbos žodžio "rapprochement", reiškiančio "harmonija ir draugiškumu pagrįstų ryšių nusistovėjimą ir atkūrimą". Kitaip tariant, kurdami santykį, kuriame abipusio pasitikėjimo, pritarimo, noro bendradarbiauti ir atvirumo vienas kito idėjoms ryšį.


Santykis yra viso prasmingo bendravimo pagrindas - jei tik norite, kad reikiamas asmuo klausytų ir kreiptų dėmesį į tai, ką sakote. Jei bandote perduoti pranešimą - net jei tai "tėra" prašymas, kad vaikai išimtų iš indaplovės indus, - kol neįsitikinate, kad su gavėju užmegztas visavertis santykis, galite nevargti. Jie vis tiek nesiklausys.


Santykiu grindžiamos ir pačios asmeniškiausios mūsų simpatijos. Kiek asmeniška tai tampa, sprendžiame patys. Bet be santykio neverta ir bandyti.


Nuolat kuriame gerą ar nevykusį santykį su savo aplinkos žmonėmis. Pasimokę žinosite, kaip sėkmingai sukurti santykį - netgi su žmonėmis, su kuriais paprastai nesutariate. Gana juokinga, bet kaip tik šie žmonės dažnai eina tokias pareigas, kad, priimdami sprendimus ir vertindami jūsų nuomonę bei idėjas, jie gali stipriai paveikti jūsų netolimą ateitį.


Juk būtų neblogai, jei kitas žmogus ne tik galų gale suprastu, ką turite omenyje, bet ir labiau pamėgtų jus ir įvertintų jūsų pasiūlymus.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Savo vaikučiams esame tvirčiausia atrama ir patys svarbiausi žmonės visame pasaulyje, tačiau jie, atrodytų, per akimirką užauga, palieka...

Darnūs ir harmoningi santykiai turi ypatingai daug įtakos gyvenimo kokybei, tačiau sugyventi su kitu asmeniu reikia mokytis - abu partneriai...

Prasidėjus santykiams svarstome, kokia bus jų ateitis - ar pavyks drauge praleisti visą gyvenimą, o galbūt tai tik trumpalaikis...

Kuo arčiau diena, kai vaikas pravers darželio duris – tuo greičiau plaka ne tik būsimo darželinuko, bet ir tėvų širdys. Vaikų...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (153)
Vyte