Vaikai > Vaiko priežiūra > Kūdikio miegas (II dalis)
 

Kūdikio miegas (II dalis)


2011 11 08 | Autorius: Karolina Gintalienė
 

Kūdikio miegas (II dalis)

Praeitoje dalyje papasakojome apie miego režimą, kūdikio nuraminimą ir 5-10-15 metodą. Šioje dalyje didelį dėmesį skirsime kūdikio apsaugojimui nuo staigios kūdikio mirties sindromo.

 

Kas toliau?


Įsidėmėkite: jei 3 kartus ėjote pas vaiką, kas kartą, kai jis pravirksta ar nesiliauja verkšlenęs, prieš vėl grįždami, laukite po 15 minučių.


Po pirmos nakties pailginkite laiką iki 10-15-20 minučių. Kitą naktį pratęskite iki 15-20-25 minučių ir taip toliau. Neprivalote taikyti tiksliai tokio intervalo, bet nuo kuo ilgesnio tarpo pradėsite, tuo greičiau jūsų vaikas išmoks miegoti visą naktį.


Jei nutarsite išvis nepaisyti vaiko verksmo, galbūt jis išmoks miegoti kiaurą naktį per vieną ar porą dienų. Jei rinksitės reaguoti dažniau, nusiraminti ir užmigti jis mokysis ilgiau.


Suprantu, kad pirmos kelios naktys, taikant 5-10-15 būdą, nebus lengvos. Tačiau prisiminkite, kad pastaruosius keturis mėnesius jūsų kūdikis visada gaudavo tai, ko norėdavo, ir duokite jam laiko susitaikyti su tuo, kad jūsų reakcija pasikeitė.


Jis buvo įpratęs, kad jei versk garsiai ir gana ilgai, jūs pasiduosite. Galbūt turės praeiti kelios naktys ar ilgiau, kol susitaikys su pasikeitusia situacija.


Reikia pripratinti kūdikį įprasti atsibusti, pačiam apsidairyti kambaryje, suprasti, kad jam viskas gerai, ir užmigti. Jei laikysitės plano, vaikas patirs vieną ar dvi itin sunkias naktis, o trečią galbūt prabus tik kartą, trumpam, ir vėl užmigs. Po savaitės jis miegos 10-12 valandų kasnakt. O visa šeima galės mėgautis geresniu nakties poilsiu.


Galbūt šis būdas netiks kiekvienai šeimai. Tačiau visi kūdikiai geriau vystosi ir yra pakilesnės nuotaikos, jei gerai pailsi naktį. Jūs irgi būsite laimingesni ir geriau pasiruošę naujai dienai.

 

Slaptos žinios apie pogulį


Dauguma kūdikių iki pusės metų miega tris kartus per dieną, o iki sueina 15-18 mėnesių - du kartus. Reikėtų, kad jie kaskart miegotų po valandą - jei ilgiau, tai jau laimė.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 4 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (170)
Augvilė