Sveikata > Vaiko sveikata > Kūdikio išmatos (II dalis)
 

Kūdikio išmatos (II dalis)


2013 10 16 | Autorius: Karolina Gintalienė
 

Kūdikio išmatos (II dalis)

Praeitoje straipsnio dalyje pasakojome, kas yra išmatos, kodėl kūdikis kakodamas stena bei kiek kartų tuštintis yra normalu. Šioje dalyje pakalbėsime apie dvi problemas - vidurių užkietėjimą ir viduriavimą.

 

Vidurių užkietėjimas


Kai užkietėja viduriai, kūdikiai kakodami gali stenėti ir verkti, nes jiems sunku tuštintis, o kai pagaliau palengvėja, pasirodo tik maža kieta spirelė. Viduriai gali užkietėti ir vaikui, kuris tuštinasi kas 2-3 dienas, ir tam, kuris kakoja kartą per savaitę.


Dažnumas neturi reikšmės. Svarbiausia konsistencija. Jei išmatos kietos, vaikui tuštinantis skauda ir jis stena, bėda yra vidurių užkietėjimas.


Vidurių užkietėjimas pirmais dviem gyvenimo mėnesiais nėra įprastas, apie jį tučtuojau reikėtų pranešti gydytojui. Kalbu apie tikrąjį užkietėjimą, nes kūdikiai dažnai niurzga ir aimanuoja, stanginasi ir išrausta tuštindamiesi ar nekakoja kelias dienas, tai normalu.


Jei kūdikis tuštinasi kietomis išmatomis sulaukęs dviejų mėnesių ir vyresnis, galite daryti štai ką.


Įsitikinkite, ar mažylis daug geria. Jei negauna pakankamai skysčių, išmatos gali sukietėti. Pabandykite sugirdyti 30-60 g. slyvų ar kriaušių sulčių. Bet neduokite jų tiek, kad pakeistų vieną maitinimą pienu.


Jei kūdikis maitinamas mišinuku, mėginkite keisti jį kitu. Karvės pieno baltymai kietina vidurius, o jų būna daugelyje mišinių. Pradėkite vartoti skaidytus mišinukus, tokius kaip iš dalies hidrolizuotus ar visiškai hidrolizuotus. Kūdikio organizmas lengviau juos suvirškins, ir vidurių užkietėjimas dings.


Jei vaikas pradėjo valgyti kietą maistą, venkite vidurius kietinančių produktų, tokių kaip makaronai, dribsniai, bananai, ryžiai, obuoliai ir karšti sumuštiniai. Vietoj jų daugiau duokite vaisių: kriaušių, slyvų, persikų ir abrikosų. Vaisiai sureguliuoja vidurius.


Be to, girdykite daugiau vandens, mažinkite pieno produktų ir kas dieną duokite po 30-60 g. slyvų ar kriaušių sulčių, kol vaikas ims tuštintis be skausmo ir reguliariai.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Laimingo ir linksmo mažylio nuotaika gali persimainyti dėl nuovargio, pernelyg didelės stimuliacijos, alkio, tačiau, jeigu vaikutis verkia...

Štai keletas natūralių priemonių imunitetui, kurias reikėtų vartoti nuolatos. Tiesa, pasirinktą profilaktinę priemonę reikėtų...

Psichologai tvirtina, kad kūniški prisilietimai būtini visiems žmonėms - be jų apninka depresija, ima kamuota nerimas, vargina...

Gydytojams dietologams nerimą kelia Lietuvoje ir toliau augantys vaikų nutukimo rodikliai. Antsvoris ir nutukimas pastebimas visose amžiaus...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (164)
Elvinas