Sveikata > Vaiko sveikata > Kūdikio išmatos (I dalis)
 

Kūdikio išmatos (I dalis)


2013 10 15 | Autorius: Karolina Gintalienė
 

Kūdikio išmatos (I dalis)

Dėl kažkokių nesuvokiamų priežasčių kūdikio kakučiai gąsdina tėvus. Sunku suprasti, kodėl tėvai taip nerimauja dėl savo kūdikio išmatų: jas kruopščiai apžiūrinėja, uosto, o kai kuriais atvejais net ragauja!

 

Šiame straipsnyje aptarsime: Kas yra kakučiai? Kodėl išmatos skirtingu metu atrodo ir smirda kitaip? Kas kiek laiko kūdikiui normalu tuštintis? Kodėl kūdikiams užkietėja viduriai ir ką galite padaryti? Kodėl kūdikiai viduriuoja ir ką galite padaryti?

 

Šis tekstas yra paremtas Skoto Koheno parašyta knyga "Valgo, miega ir kakoja", kurią Lietuvoje išleido "Alma Littera" leidykla.

 

Kas yra išmatos?


Išmatos - tai, kas liko, kai kūnas pasisavino reikalingas maisto medžiagas. Ir, kaip atliekos jūsų šiukšliadėžėje, išmatos gali būti skirtingos formos, dydžio, spalvos, kvapo ir net konsistencijos.


Iš pradžių kūdikis tuštinasi juoda tąsia medžiaga, vadinamu mekonijumi, kuris sudarytas iš visko, ką kūdikis nurijo, būdamas motinos gimdoje. Kai naujagimis ima maitintis, pienas suvirškinamas, o mekonijus išstumiamas iš kūno. Tuo metu jo išmatos būna žalios, paskui tampa geltonos garstyčių spalvos.


Šie pokyčiai įprastai atitinka didėjančią motinos pieno pasiūlą, kai kūdikiui yra maždaug 3-5 dienos. Garstyčių geltonio išmatos iš pradžių gali būti vandeningos, kūdikis tuštinsis po kiekvieno maitinimo, ypač jei yra žindomas.


Jūsų naujagimiui augant išmatos gali keisti spalvą, konsistenciją, kvapą, tai priklauso nuo vaiko ir motinos maisto, mažylio virškinimo sistemos.

 

Kodėl mano kūdikis kakodamas stena?


Visi kūdikiai kakodami stanginasi ir skaisčiai išrausta, nes jie nežino, kokiais raumenimis išstumti išmatas, tad stena, mėgindami rasti tinkamus.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Laimingo ir linksmo mažylio nuotaika gali persimainyti dėl nuovargio, pernelyg didelės stimuliacijos, alkio, tačiau, jeigu vaikutis verkia...

Štai keletas natūralių priemonių imunitetui, kurias reikėtų vartoti nuolatos. Tiesa, pasirinktą profilaktinę priemonę reikėtų...

Psichologai tvirtina, kad kūniški prisilietimai būtini visiems žmonėms - be jų apninka depresija, ima kamuota nerimas, vargina...

Gydytojams dietologams nerimą kelia Lietuvoje ir toliau augantys vaikų nutukimo rodikliai. Antsvoris ir nutukimas pastebimas visose amžiaus...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (280)
Nojukas