Namai > Šventės > Grybo kepurė Rudenėlio...
 

Grybo kepurė Rudenėlio šventei


2011 10 11 | Autorius: Laura Barzdaitienė
 

Grybo kepurė Rudenėlio šventei

Rudenėlio šventė darželyje – smagus rytmetis vaikams ir... didelis galvos skausmas tėvams. Nes tenka išsijuosus paplušėti, kol iš daržovių sukuri tikrą meno šedevrą, iš pabirų rudens lapų – tobulą puokštę, o iš turimų medžiagos atraižų – rudenišką karnavalo kostiumą.

 

Šį kartą susidūriau su bene sudėtingiausia užduotimi per visus mamos-auksarankės praktikos metus: pasiūti grybo kepurę. Daugių daugiausia, kaip šį darbą įsivaizdavau – tai iš popieriaus susukti smailianosės musmirės gaubtą. Juk ne paslaptis, kad efektinga raudona spalva ir balti taškeliai užmaskuotų net ir visus formos netobulumus. Tačiau taip lengvai išsisukti nepavyko: būsiu baravykas! – kaip kirviu nukirto sūnus. O juk šio grybų pulkanyko kepurėje tikrai nepageidaujami jokie smaigaliai, visi puikiai įsivaizduojame tobulai išgaubtas apvalias jo formas.

 

Laimė, bičiulių patarimai ir šiek tiek fantazijos sudėliojo viską į vietas, ir po rankdarbystės savaitgalio galiu pasidalinti savo patirtimi.

 

Kaip pasiūti grybo kepurę? Žingsnis po žingsnio – ir grybo kepurė jau laukia šventės!

 

1. Pirmas svarbus žingsnis – susirasti tinkamą skrybėlę. Geriausia – šiaudinę, kuo platesniu bryliumi. Vasaros sezonu jų – apstu, deja, įpusėjus rudeniui teks paieškoti ilgiau. Bet rasti galima. Aš radau. Ne gelsvą, o pilkšvai žydrą. Svarbiausia mums – jos apačia. Nes tai bus grybo „kempinėlė“. Jei skrybėlės apačia netiks – teks ją taip pat aptraukti reikiamos spalvos medžiaga.

 

 

2. Grybo viršūnei aptraukti pasirinkau tamsiai rudos spalvos vyriškus XXL dydžio marškinėlius. Rinkitės tamprią medžiagą, kad skrybėlę būtų patogu aptraukti. Aš naudojau trikotažą, dar efektingiau atrodytų tamsiai rudas aksomas.

 

 

3. Patogiausia medžiaga kepurės vidui prikimšti – sinteponas. Tam dėvėtų rūbų parduotuvėje vos už 5 Lt nusipirkau seną vaikišką striukę, kuri netgi buvo paslaugiai įplyšusi ir demonstravo, kad jos užpildas tikrai tiks mano grybui.

 

 

 

4. Išpešusi iš striukės sinteponą sukarpiau jį vidutinio storio juostelėmis (prireikė visut visutėlio užpildo, teko sukarpyti net rankoves).

 

 

5. Sintepono juostelėmis apdėliojau iš pradžių skrybėlės brylius, o paskui – ir viršų. Kuo tolygiau pasiskirstys juostelė – tuo artimesnės idealui formos bus grybas.

 

  

 

6. Ant marškinėlių kreida apibrėžiau ratą – 3-4 cm platesnį nei skrybėlės brylius. Pagal kontūrus ratą iškirpau.

 

 

 

7. Rudo audinio apskritimu apgaubiau skrybėlę, kraštus pridaigsčiau.

 

 

8. Beliko imti skrybėlę į rankas ir tvarkingai apsiūti kraštelius bei išardyti pridaigstymo siūlę. Beje, grybo kepurę dar papuošiau ir dailiai nuraudusiu rudens lapu.

 


 


 
Taip pat skaitykite
Artėjant didžiausioms metų šventėms dažnam iškyla klausimas: ką gi dovanoti mažiesiems šeimos nariams – vaikams?...

Jeigu apie senąsias Kūčių tradicijas šį bei tą žinome, tai apie Kalėdas, kaip taisyklė, informacijos turime mažiau, tačiau...

Kalėdos yra viena gražiausių metų švenčių, kurios ypač laukia mūsų mažyliai. Vaikučiai taip pat uoliai ruošiasi - padeda...

Vaikystė tęsiasi nuo pirmųjų iki dvyliktųjų metų, tad šį kartą orientuojamės į ikimokyklinio ir ankstyvojo mokyklinio amžiaus...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (334)
Armandas