Namai > Buitis > Bakterijų pavojus virtuvėje
 

Bakterijų pavojus virtuvėje


2013 10 08 | Autorius: parengė L.Barzdaitienė
 

Bakterijų pavojus virtuvėje

Nors idealiai švari aplinka virtuvėje atrodo būtina, čia kontroliuoti situaciją neretai būna itin sunku. Numanote, kad pagrindiniai bakterijų „šiltnamiai“ – nutekamasis vonios kriauklės vamzdis ir indų plovimo kempinėlė? Deja, pavojai slypi ne tik juose!

Bakterijų tranzitas

Visų pirma virtuvėje labai svarbu bakterijų keliavimo būdas. Virtuvėje nuolat prie įvairių paviršių liečiasi ir daržovės, ir žalia mėsa ar žuvis, ir termiškai neapdoroti pieno produktai. Todėl norint garantuoti švarą svarbu, kad skirtingi produktai nepatektų ant vieno paviršiaus. Tai reiškia, kad daržovių, sūrio, duonos gaminių negalima pjaustyti tuo pačiu peiliu ir ant tos pačios lentelės, ant kurios pjaustote žalią mėsą ar žuvį. Turėkite tam atskiras, skirtingų spalvų ar formos (kad nesumaišytumėte) lenteles.

Pjaustymo lentelės higiena

Kaskart panaudotą pjaustymo lentelę ją būtina kruopščiai nuvalyti. Tikriausiai kasdien tai padarote indų plovikliu ir šiurkščia kempinėle. Tačiau iki pilnos laimės (o tiksliau – visiškos švaros), lentelei gali pritrūkti ir keleto dezinfekuojančių akcentų:

• Lentelė perliejama karštu vandeniu, nuvaloma šiurkščia muiluota kempinėle.

• Ant kempinėlės užbėrus rupios druskos bus lengviau nuvalyti ir smulkesnius nešvarumus. Po to dar kartą gerai nuplaukite lentelę.

• Šalia indų ploviklio ir virtuvės kempinėlės patogu turėti indą su džiovintomis citrinos skiltelėmis – jas sudrėkinusi galėsite patogiai ir greitai pavalyti įvairias ant virtuvės paviršių esančias dėmeles bei lentelę aromatizuoti.

• Kartais pravers ir stipresnė dezinfekcija. Užpurkškite ant lentelės 3 proc. vandenilio peroksido, palaikykite 10 min. ir nuplaukite. Tada užpurkškite balto acto, taip pat palaikykite 10 minučių ir nuplaukite.

• Po šių procedūrų galite apipurkšti lentelę vandens ir arbatmedžio aliejaus mišiniu – jo nuplauti nebereikia.

Kaip nušluostyti indų šluostę?

Kita svarbi vieta bakterijoms virtuvėje – indų šluostė. Pasirodo, tai – vienas nešvariausių daiktų jūsų namuose. Bakterijos čia pradeda kauptis akimirksniu. Nuolatinis kontaktas su drėgme ir maisto likučiais čia sudaro palankiausias sąlygas bakterijoms daugintis. Todėl indų šluostes būtina keisti kuo dažniau, skalbti ne žemesnėje nei 60 laipsnių temperatūroje.

Nepamirškite taip pat dažnai (ne rečiau kaip kartą per savaitę) keisti ir kempinėlės, su kuria plaunate indus. O kiekvieną vakarą, išplovus indus, kempinėlę išskalbti su ūkiniu muilu ir išdžiovinti (šildymo sezono metu tai galite padaryti palikusi per naktį kempinėlę ant radiatoriaus).
 


 
Taip pat skaitykite
Vyresnės kartos moterims drabužių siuvimas ir persiuvimas puikiai pažįstamas, tačiau jaunesnės mamos senus daiktus tiesiog išmeta....

Kvepiantys, ryžiais, džiovintais augalais ir eteriniais aliejais pripildyti maišeliai yra dedami į spintas ir stalčius. Jie ne tik...

Dulkių siurbliai robotai daugiau nei dvidešimt metų audrina technologijų mėgėjų vaizduotę. Deja, iki šiol jiems tekdavo tik...

Švarūs, blizgantys ir tvarkingi namai puikiai nuteikia, pakelia nuotaiką ir tarsi praskaidrina mintis, tačiau valymas vargina ir neretai...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (220)
Martynas